Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

YAMAHA AX-500 Jakie kupić kolumny?

18bohdan18 17 Gru 2010 13:05 3895 7
  • #1 17 Gru 2010 13:05
    18bohdan18
    Poziom 10  

Witam. Jestem posiadaczem wzmacniacza Yamaha AX-500. Szukam kolumn do tego właśnie wzmacniacza aby skompletować moj zestaw audio. Zacznę od tego że nie znam się kompletnie na kolumnach i bardzo bym prosił o jakieś konkretne propozycje modeli kolumn.

Sprzęt ma grać w pomieszczeniu 20m2 ( Prostokąt o wymiarach 4x5) Dopiero co wykończony z dobrą akustyką.
    Interesuje mnie uniwersalność muzyczna tzn Chce aby sprzęt grał dobrze na każdym rodzaju muzyki ( Od ciężkiego metalu przez techno aż po Hip-Hop)
    Kolumny muszą mieć niezły wykop tzn grać bardzo głośno ( czasem organizuje imprezki na 10-15 osób)
    Zależy mi na w miarę dobrej jakości i dorym basie.
    Mój Budżet to 500zł ( gdyby miało to coś zmienić to może to delikatnie przekraczać tę kwotę)

Przeszukałem dokładnie forum aczkolwiek nie znalazłem za dużo konkretów. Te same kolumny mogą grać inaczej pod innym wzmacniaczem i innym pomieszczeniu. Dlatego chciałbym o propozycję spełniające moje preferencję. Bardzo proszę o konkrety tzn Model kolumn najlepiej link.

Zastanawiam się nad dwiema propozycjami a mianowicie:
    Magnat monitor SE lub Quadral QLX 175

Myśle że to ciekawe kolumny ale nie znam opini na ich temat jeżeli ktoś wie czy bedzie to spełniało moje preferencje to prosze o komentarz.

0 7
  • #2 26 Gru 2010 00:08
    silut
    Poziom 16  

Diora Polaris 300, posiadam jestem zadowolony, pokój mam trochę większy od twojego, grają z pma1060. maja 2szt. głośników niskotonowych tesli 22cm wiec basu jest sporo.

0
  • #3 31 Gru 2010 00:05
    patryk3444
    Poziom 20  

Ja proponuje Tonsil Zeus za te pieniądze juz da sie je zakupic w dobrze zachowanym stanie:)

0
  • #4 31 Gru 2010 00:16
    silut
    Poziom 16  

Do 20m² kupić Tonsil Zeus? Trzeba być głuchym albo głupcem albo tym i tym(bez urazy). żeby w 20m² zrobić głośną domówkę nie trzeba potężnego sprzętu, a poza tym nie robi się ich co dzień wiec wg mnie Zeusy są znacznie na wyrost.:|

0
  • #5 31 Gru 2010 10:47
    Zagór
    Poziom 19  

Lepiej mieć na wyrost niż za mało ale też Zeusy po czytając tu i tam nie każdemu odpowiadają... Jedni mówią że bas nie jest tak głęboki jak trzeba drudzy mówią że nie mają wystarczających średnich tonów..... Myśl i pisz jak najwięcej bo żeby nie było kupna takiego żebyś potem żałował......
    Dla mnie dobrym wyjściem jest takie wyjście że kup teraz jakieś 2 kolumny które będą miały jak najlepszy dźwięk a konkretniej wysokie tony a za jakiś czas dozbierasz kasy i kupisz jak coś subwoofer aktywny lub sam zrobisz co będzie tańsze.... Bo ciężko za tę kasę mieć kolumny co miały by bass potężny... Za to teraz postaw na wysokie o nie jest łatwiej a później dokupisz jakiś subwoofer aktywny i będziesz miał super sprzęt....

-1
  • #6 31 Gru 2010 23:06
    18bohdan18
    Poziom 10  

Witam. Zakupiłem po wielu oględzinach i odsłuchach kolumny Unitra Tonsil Scherzo 350 za 500zł w idealnym stanie. Jestem z nich bardzo zadowolony. Razem z AX-500 grają wyśmienicie. 2x 25cm niskotonowy w kazdej kolumnie także basu jest dużo jest dynamiczny ( nie buczy ). Średnie oraz wysokie bdb ( niektórzy mogą uważać że to słaba strona tych własnie kolumn ale ja uwazam po wielu godzinach odsluchu że sa doskonale dopasowane i świetne jakościowo). Kolumny są głośne i zachowują znakomitą jakość przy głośnym słuchaniu. Polecam zestaw YAMAHA AX-500, Tonsil Scherzo 350. Za 700 zł naprawde ciężko dopaść dobre stereo. Na wiekszości for gdy pisałem o swoich wymaganiach i cenie jaką chce na to przeznaczyć dostawałem odpowiedzi typu ( za tyle pieniedzy nic nie kupisz) a jednak kupiłem. Za cene 700zł to naprawde dobry zestaw. Mam jednakże jeszcze jedną prośbę a mianowicie proszę o pomoc w doborze odtwarzacza CD do mojego zestawu. Prosze o w miare niedrogie propozycje. Pozdrawiam.

0
  • #8 03 Lut 2011 01:33
    ahas1
    Poziom 13  

no faktycznie ale jaja...i podłączenie kolumn mnie rozbiło;)

0