Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja linuxa Ubuntu, a połączenie partycji z windowsami

loczi 17 Gru 2010 15:18 1694 4
  • #1 17 Gru 2010 15:18
    loczi
    Poziom 13  

Witam,

chciałem sobie zainstalować na dysku linux BT4(oparty na ubuntu).

Przed instalacją mój dysk wyglądał mniej więcej tak:

C:(3333MB) D:(15GB) E: (333GB) F(6GB) SWAP(2GB) EXT3(reszta czyli chyba 8GB)

Instalowałem niby w partycje hda1 i hda5 (tak miałem napisane w podsumowaniu)

Po instalacji mam EXT3 36GB(hda1) SWAP 2GB(hda5) jak odzyskać partycje windowsowe? najlepiej wszystkie dane na E F, na C nic nie było i tak tam pewnie się nadpisywało, na D dane które mogę szybko samemu stworzyć.

0 4
  • #2 17 Gru 2010 15:43
    kondziu jah
    Poziom 33  

Pokaz uklad partycji z DMDE. Napisz konkretnie: jakie partycje miales, a jakie masz teraz - uwzgledniajac ich rozmiar, format, kolejnosc oraz typ (podstawowa/rozszerzona).

0
  • #3 17 Gru 2010 19:50
    loczi
    Poziom 13  

W załączniku plik z DMDE.

Przed instalacją mój dysk wyglądał mniej więcej tak:

C:(3333MB) D:(15GB) E: (3333MB) F(6GB) SWAP(2GB) EXT3(reszta czyli chyba 8GB)
    C,D,E,F-Fat32 lub NTFS

Instalowałem niby w partycje hda1 i hda5 (tak miałem napisane w podsumowaniu)

Po instalacji mam
    EXT3 38GB(hda1) SWAP 2GB(hda5)

Kolejność taka jak wyżej. Co do reszty informacji to nie wiem jak sprawdzić lub nie pamiętam.

0
  • #4 18 Gru 2010 10:44
    Kamyck
    Poziom 1  

Bo, drogi kolego, partycjonowanie powinieneś wykonać ręcznie.
    Jeżeli wybierzesz automatyczne partycjonowanie, Instalator Linux automatycznie formatuje cały dysk i konfiguruje go w najbardziej optymalny sposób dla systemu(czyli cały dysk w EXT i duża partycja swapu).
    Co najlepsze Google aż huczy od podobnej maści tematów.

0
  • #5 18 Gru 2010 12:18
    loczi
    Poziom 13  

Jako tako sobie poradziłem przy pomocy użytkowników elektrody(nie ten temat).

Program DMDE jest dobry do odzyskiwania, ale można tylko po jednym pliku odzyskiwać(jak ktoś ma do odzyskania tylko z 10 plików to 10minut roboty.)

Dane odzyskiwałem po przez TestDisk (pod linux liveCD) Instrukcja obługi dla zainteresowanych : Instrukcja obsługi TestDisk

0