Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II Brak brak reakcji na kartę

17 Gru 2010 16:14 17223 17
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam kolejny problem z moją renią.
    Po trasie zgasiłem samochód przed domem, wyjąłem kartę, zamknąłem go i poszedłem do domu. Rano samochód otworzył się normalnie, wkładam kartę do czytnika a tu nic, brak reakcji.
    Kontrolki się nie zapaliły, kierownica się nie odblokowała i nie można go zapalić.
    Samochód można otworzyć i zamknąć centralnym.
    Dodam, że Czytnik po otwarciu zaświeca się, że można włożyć kartę tak jak zawsze to było.
    Dzięki z góry za szybkie i pomocne odpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zapewne nie masz drugiej karty aby zawęzić krąg poszukiwań.
  • Poziom 10  
    Inne karty mam nawet dwie i na każdej to samo. Po sprawdzeniu jakimś tam komputerem z warsztatu wykazało błąd multi... coś tam a kolega który to spr nie wie co to jest. nie moge odpalić samochodu ani go gdziekolwiek zacholować żeby naprawili.
    Tia.... "jakiś tam" :D Sprzęt się połączyć nie może bo nie ma zapłonu :D
  • Poziom 10  
    Jak sie nie może podłączyć jak się połączył.
    Z czym się połączył?
  • Użytkownik obserwowany
    Poczytaj porządnie i podaj błędy podejrzewam slicze
  • Poziom 36  
    elemis7 napisał:
    Witam.Mam kolejny problem z moją renią. Po trasie zgasiłem samochód przed domem,wyjąłem kartę,zamknąłem go i poszedłem do domu. Rano samochód otworzył się normalnie, wkładam kartę do czytnika a tu nic,brak reakcji. Kontrolki się nie zapaliły,kierownica się nie odblokowała i nie można go zapalić. Samochód można otworzyć i zamknąć centralnym. Dodam że Czytnik po otwarciu zaświeca się że można włożyć kartę tak jak zawsze to było.Dzięki z góry za szybkie i pomocne odpowiedzi.

Czy kierownica się odblokowuje?
  • Poziom 10  
    Nie kierownica jest cały czas zablokowana przez co nie mam go jak gdziekolwiek zaciągnąć. Błąd jaki odzczytał to błąd multipleks. (Samochód nie reaguje na włożenie karty nic się nie zmienia po włożeniu jej do czytnika. Wszystko co chodzi bez zapłonu działa :Centralny zamek,światła,radio,oświetlenie w drzwiach)
  • Poziom 36  
    Wsuwając kartę poruszaj kierownicą,rygiel blokady może być zaklinowany.
  • Poziom 32  
    Co mu to da jak nie ma zezwolenia na start ?
    I równie ciekawe jest z czym się ten gość połączył bez zapłonu.
    A usterka pewnie standard w karcie.
  • Poziom 10  
    Mówił że z silnikiem i innymi układami nie może się połączyć bez zapalenia silnika ale ten błąd mu wyświetliło bez tego. Ale jak może być karta uszkodzona jak na dwóch pozostałych też nie chodzi. Może czytnik? (A czytnik jest kodowany? Można go kupić z innego samochodu i normalnie podpiąć i będzie chodził?)
  • Poziom 32  
    Widzisz a nie grzmisz...
    Próbował się z czymśtam połączyć wywaliło mu błąd szyny multipleksowanej i wsio. A wywaliło go dlatego że dany modół nie miał zasilania. A cymbał sie szczyci że błąd odczytał :D

Jeżeli chodzi o karty to już nie takie przypadki widziałem. Znasz historie, wcześniej paliło na tych kartach ?
  • Poziom 10  
    Tak wcześniej na wszystkich kartach palił bez problemu. Myśle że to czytnik. Tylko nie wiem czy jak zakupie od samochodu używanego to czy nie trzeba będzie go przekodować.
  • Poziom 10  
    Zaryzykuje i kupie używany czytnik bo nic innego nie wymyśle jak to nie pomoże to jedna rzecz będzie wyeliminowana.
    Złap jakiegoś gościa na ulicy i poproś aby Ci pożyczył, jeśli masz lagunę przed liftem to demontaż zajmuje kilka sekund :D
  • Poziom 10  
    Panowi samochód naprawiony. Wszystko śmiga tak jak przedtem. Rozwiązałem to tak: odkręciłem kokpit tutaj gdzie jest czytnik i sterownik do klimy i okazało się że jakiś bęcwał tak dokręcił plastik tam w dole (taki trzymający) że przyciął kable które odchodzą od czytnika i wchodzą w samochód które w końcu się przetarły. Problem rozwiązany. Dzięki za wszystkie odp/.