Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI page 10 EX - błąd ERROR 72

mcciuciek 07 Paź 2004 20:52 2105 9
  • #1 07 Paź 2004 20:52
    mcciuciek
    Poziom 19  

Mam taka drukareczke na serwisie i wyświetla błąd 72 wydaje mi się że jest to błąd utrwalania ale lampa świeci zaświeca się na chwile i gaśnie prosze o pomoc

0 9
  • #2 08 Paź 2004 08:45
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najprawdopodobniej uszkodzony jest termistor. Powinien on mieć ok 220k w temperatuże pokojowej.

0
  • #3 08 Paź 2004 09:27
    mcciuciek
    Poziom 19  

to jest to takie okrągle przy teflonie - woli ścisłości. Gdzie to można kupić. Miernikiem sprawdzałem przejście ma ale może żeczywiście jest walnięty

0
  • #4 08 Paź 2004 09:41
    mcciuciek
    Poziom 19  

A tam jest jeszcze taka mała dioda chyba dioda - czy ona ma z tym cos wspólnego??

0
  • #5 08 Paź 2004 10:21
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

To okrągłe to bezpiecznik termiczny termistor dotyka do teflonu i on powinien mieć 220k. W oki akurat do tego modelu dostępny jest z całym fuserem.. no chyba że ktoś ma coś na szrocie

0
  • #6 08 Paź 2004 13:25
    Calineczka*
    Poziom 31  

...moge kolege wspomoc, mam sporo tego szrotu....tylko ze od 6ex-pewnie bedzie pasowalo, Kosmito, jak sadzisz??

0
  • #7 14 Paź 2004 13:42
    mcciuciek
    Poziom 19  

No to wymieniłem całe utrwalanie i nic spowrotem ERROR 72 czy to trzeba jakos skasować?

0
  • #8 14 Paź 2004 13:52
    Calineczka*
    Poziom 31  

raczej nie trzeba kasowac.Sprawdzales bezpieczniki??Jeden zasila elektronike, drugi grzalke, o ile pamietam...

0
  • #9 14 Paź 2004 14:28
    mcciuciek
    Poziom 19  

Tak sprawdziłem obydwa

0
  • #10 14 Paź 2004 14:30
    Calineczka*
    Poziom 31  

A sprawdziles czy po uruchomieniu podaje napiecie na grzalke?O ile pamietam podgrzewa ja zaraz po wlaczeniu.O ile pamietam to napiecie jest kluczowane tranzystorem...

patrzylem wlasnie w serwisowke.Kontrole temperatury robi zasilacz.Sprawdz poprawnosc polaczenia zasilacz-termistor, poczytaj cytat z serwisowki(zmierz ta rezystancje)

(4) Fusing unit error (ERROR 71) (ERROR 72) (ERROR 73)
    Turn the power off, then back on again. l
    Yes - Is the thermistor open or shorted? Measure the resistance between thermistor contacts (heater contacts l
    120V/3W or 240V/10W, and thermistor contacts 220K Ohms at room temperature) (see Figure 6-2 below or
    Section 7.3).
    Yes - Replace the fusing unit. l
    No - Do the thermistor contacts touch the contact assembly properly when the fusing unit is mounted in the printer? l
    No - Adjust the contacts of the contact assembly. l
    Yes - Is the heater of the fusing unit turned on (when the heater is turned on, light is emitted)? l
    Yes - Check the thermistor contacts or replace the main control board or the fusing unit. l
    No - Is the AC voltage being supplied to the contacts for the heater of the contact assembly? (see Figure 6-2 below) l
    No - Replace the main control board or the power supply/sensor board. l
    Yes - Check the heat contacts of the fusing unit and the contact assembly for poor contact (see Figure 6-4 contact l
    (G) ).

0