Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 106 pali prawie 20 litrów benzyny

17 Gru 2010 17:56 4302 8
  • Poziom 2  
    Witam

Samochód : Peugeot 106 xn
    Silnik : 1.1
    Rok produkcji 1992

Mam taki problem iż samochód pali prawie 20 litrów benzyny na 100 km
    początkowo było wszystko dobrze i od pewnego czasu zaczął coraz mniej km przejeżdżać za tą samą kwotę tankowania . Filtry są czyste ,ostatnio wymieniany był termostat , sonda lambda też dobra , świece wszystkie palą bo sprawdzałem , wycieków benzyny żadnych pod samochodem też nie było .
    Dodam , że samochód jeździ na jednopunktowym mono wtrysku Marelli

Z góry dziękuje za odpowiedzi
  • Poziom 21  
    Witam no podjedz najlepiej do kogoś kto sie zna na tych gaznikach bo może byc dużo powodów
  • Poziom 29  
    on pisze że tam monowtrysk jest a nie gaźnik
  • Poziom 11  
    Musisz sprawdzić ciśnienie paliwa może jest za wysokie i wtryskiwacz podaje za dużo.
  • Poziom 21  
    Wiem przepraszam za błąd ale gaznik łatwo sprawdzić a monowtrysk to samemu juz ciężko bo dużo elementów co sie psują może paść

Dodano po 5 [minuty]:

No mam takie pytanie jak sprawdzić właśnie czy podaje za dużo czy normalnie paliwo w tym typie wtrysku?
  • Poziom 11  
    Jeśli nie masz odpowiedniego manometru to nie zrobisz tego.
  • Moderator Samochody
    sawik205 napisał:
    od pewnego czasu zaczął coraz mniej km przejeżdżać za tą samą kwotę tankowania
    Coś w tym musi być, ja też to zauważyłem, ale to chyba dla tego, że ostatnio paliwo systematycznie drożeje ;)

Te 20l/100km wydają mi się mało realne, albo masz gdzieś wyciek, albo zepsuty wskaźnik poziomu paliwa. Przy takim spalaniu auto w ogóle nie chciałoby jechać. Nie piszesz nic na temat "zachowania" samochodu. Nie podnosi Ci się przypadkiem poziom oleju w silniku?

Jest tylko jedna w miarę dokładna metoda na oszacowanie spalania - zatankować do pełna, przejechać 100-200km i ponownie zatankować do pełna.

Jest zima, jeśli jeździsz na krótkich dystansach (<10km) to z pewnością spalanie wzrosło i to znacznie ale nie ma się co tu dopatrywać usterki.
  • Poziom 2  
    Nie zauważyłem żeby samochód inaczej się zachowywał , a poziom oleju to raczej obniżył mi się i raz miałem takie coś ze jak wlałem płyn do chłodnicy to po tygodniu połowy płynu już nie było ale teraz jakoś płyn nie ubywa . I czasem mam tak ze jak gaz wcisne to samochód zamiast przyśpieszać zwalnia i po chwili dostaje takiego kopa , tak jak by nie zasysało paliwa czy coś . Codziennie przejeżdżam ponad 10 km
  • Poziom 19  
    Znaczną rolę w tym układzie sterowania odgrywa TPS (czujnik położenia przepustnicy). Powinien zostać sprawdzony, po prostu omomierzem, dla kilku zadanych położeń, co pozwoli wykreślić jego charakterystykę i porównać z wzorcową.