Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Transit 1999 wersja skandynawska AUTOMAT

17 Dec 2010 19:04 2137 1
 • Level 10  
  Witam,
  Mam problem z elektroniką. Samochód bez problemu odpala, z tym że po włączeniu zapłonu nie działa elektronika tj: szyby elektryczne, kontrolki, zegary, kierunkowskazy, światła mijania, długie itp.) a bez problemowo działa radio światła pozycyjne oświetlenie wnętrza samochodu klakson... Wszystko się załącza po pewnym czasie w zależności od temperatury (im niższa temperatura tym dłużej to trwa: przy około -10C trwa to ok. 20min.). Co ciekawe, aby elektronika się włączyła wystarczy mieć włączony zapłon a silnik nie musi pracować.

  Z góry dziękuję za odpowiedź.
 • Helpful post
  Level 27  
  Z tego co piszesz, działa to co nie wisi na stacyjce.

  Sam włącznik stacyjki jednak jest ok, bo silnik odpala. Zapłon (ECU w przypadku Lucas Epic lub zawór start-stop w przypadku Boscha) zasilany jest bowiem z tego samego styku stacyjki co niedziałające obwody (styk 15, przewód czarno-srebrny). Tak więc przyczyna leży w skrzynce bezpieczników. Są tam tzw szyny bezpieczników, któreś z połączeń między nimi nie kontaktuje.
  Ewentualnie sprawdź kostkę stacyjki w obudowie kolumny kierownicy - czy tam przewód czarno-srebrny idący od stacyjki się nie rozgałęzia, a jeśli tak czy obydwa rozgałęzienia mają kontakt (ta kostka lubi się grzać).