Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zapłon bezrozdzielaczowy w vw passat b3

17 Gru 2010 18:38 2822 6
  • Poziom 12  
    Witam, Chcę założyć zapłon bezrozdzielaczowy np. z opla do vw passata b3 1.8 na jednopunkcie silnik aam z 90r. Według mnie będzie szybsza i mocniejsza iskra na świecy, gdyż nie będzie straty na palcu i kopułce.
    Czy wystarczy podłączyć sterowanie czujnika halla oraz ( +) i( - ) do cewki ze zdjęcia i będzie to działać ?
    zapłon bezrozdzielaczowy w vw passat b3
  • Moderator Samochody
    Oczywiście że nie. Ten moduł to dwie cewki dwubiegunowe, sterowane naprzemiennie, dające jednocześni iskrę na dwa cylindry - tzw. układ z iskrą traconą. Nie da sie tego wykorzystać zamiast aparatu zapłonowego - będziesz miał iskrę jednocześnie w 4 cylindrach, z czego w jednym na początku suwu sprężania, w następnym suwu ssania - niekontrolowane eksplozje mieszanki uniemożliwiające poprawną pracę silnika.
  • Poziom 12  
    W takim razie co muszę zmienić lub przerobić żeby zastosować zapłon bezrozdzielaczowy ?
  • Moderator Samochody
    Nic nie zmienisz i nic nie przerobisz - wymagało by to przeróbki na sterownik np. simos, bądź multec z Opla - poczytaj o obydwu. Kwestia pokazania sterownikowi na którym cylindrze aktualnie powinien wystąpić zapłon, w praktyce realizowana kołem zębatym (fonicznym) z czujnikiem indukcyjnym generującym sygnał pierwszego i kolejnych cylindrów dla potrzeb ustalenia kolejności i kąta wyprzedzenia zapłonu.
  • Poziom 13  
    mam akurat silnik AAM i nie bardzo rozumiem po co mocniejsza iskra? roczny akumulator, nowe świece, kable WN, kopułka i palec i pali na tych mrozach od pierwszego strzału.
  • Poziom 12  
    Trochę się nie zrozumieliśmy. w aparacie zapłonowym ( kopułce) jest czujnik hall ma trzy piny zewnętrzne to + i - .Środkowy to sygnał dla cewki i to on daję sygnał cewce kiedy ma przeskoczyć iskra. moje pytanie to czy środkowy pin z cewki na zdjęciu to pin sterujący ?
  • Moderator Samochody
    Nie, środkowy jest wspólny, ale tak kombinując nic nie wykombinujesz, bo w tym silniku nie ma czujnika który by informował sterownik o położeniu tłoka 1 cylindra, co za tym idzie nie założysz tej cewki dis