Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciekawostka z zimnej zimy

Lysy787 17 Gru 2010 19:09 1391 11
  • #1 17 Gru 2010 19:09
    Lysy787
    Poziom 8  

Witam serdecznie może zaśmiecam to miejsce takim tematem ale mnie nurtuje pewna ciekawostka... Dziś miałem dziwne zdarzenie. Widzę przez okno że mój sąsiad zakopał się na swoim placu samochodem dokładnie Opel Astra II rok 2009 więc wyszedłem na dwór i chciałem mu pomóc chciałem go wypchać, a ten sąsiad wyskoczył że nie można wypychać tego typu auta, więc nic nie zrobiłem sąsiad zamiast skorzystać z mojej pomocy to złapał za łopatę i odkopywał auto. moje pytanie czy są jakiś problem dla auta żeby mu pomóc czyli go wypchać????

0 11
  • #2 17 Gru 2010 19:23
    pipałosia
    Poziom 25  

Ciekawa szkoła haha. Nigdy się z takim podejściem nie spotkałem i nie sądzę żeby to czymkolwiek groziło. Ciekaw jestem co by kombinował gdyby tak łopata by nie pomogła dajmy na to w małym rowie, ale chyba sąsiad za miasto się nie zapędza.

0
  • #3 17 Gru 2010 19:27
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

A sąsiad to nie emeryt, który spędza całe dnie na polerowaniu auta szmatka? Lub dorobkiewicz, który się zapożyczył i teraz noce spędza patrząc w okno, czy mu dorobku nie kradną?
    Pierwsze słyszę, by nie można było wypchać auta. Przecież to nie holowanie i odpalanie na pych/zaciąg.
    Masz nauczkę - nie pchaj się, gdzie cię nie chcą.

0
  • #4 17 Gru 2010 19:32
    Lysy787
    Poziom 8  

sąsiad to młody człowiek góra 28 30 lat ale to podejście mnie zaskoczyło wiecie autko kupił ze salonu może nawet go spłaca może nie chciał żebym mu maski nie zagniut :)

0
  • #5 17 Gru 2010 19:38
    piotrekn95
    Poziom 24  

Często się wygina karoseria(chodzi o takie wypuknięcie do środka)- sam to widziałem, taki teraz robią profesionalny sprzęt- nie wiem czy to zależy od temperatury.

0
  • #6 17 Gru 2010 22:54
    jerzyf
    Poziom 22  

Możliwe, że wiedział, że dzwonią, tylko nie wiedział, w którym kościele. Pewnie gdzieś przeczytał, że nie należy uruchamiać samochodu na pych i mu się pomyliło z wypychaniem.

0
  • #7 18 Gru 2010 00:20
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 19 Gru 2010 01:18
    ogur3k
    Poziom 33  

Takiego na przykład matiza to nie polecam pchać :) blacha gruba jak opakowanie pasztetu...
    A co do sąsiada, to naprawdę jakiś dziwny...
    W instrukcji mojego poprzedniego auta było opisane nawet jak odpalac inne auto pchając je zderzakiem! Zalecane złożenie koca miedzy samochody, żeby nie powstały rysy...

0
  • #9 20 Gru 2010 18:21
    alonsotcz
    Poziom 11  

Pewnie to mechanik szkolony przez specjalistki z Auto Świata
    Kolego ogur3k co to była za samochód ??
    gaz 63 ??

0
  • #10 20 Gru 2010 21:03
    ogur3k
    Poziom 33  

Mazda 626 ge. Mam pod ręką tylko instrukcje papierową, po holendersku. Niestety te ich literki i w ogóle język... Rozumiem jedynie obrazki :) W polskiej/angielskiej znalazłbym i zacytował, dla dociekliwych jest to gdzieś w piątym dziale.
    Ogólnie to auto było dziwne (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), np. 4WS :) A teraz 98%czytających ma zagadkę i pyta wuja google 'wtf is 4ws?' :D

0
  • #11 20 Gru 2010 21:37
    daw1217
    Poziom 21  

Wiesz w dzisiejszych czasach poprostu są dziwni i tyle tak ze jak nie proszą to lepiej nie iść bo jeszcze może cie pozwać ze na jego teren wchodzisz he he

0
  • #12 05 Sty 2011 21:02
    jacek20084
    Poziom 24  

Jest i to bardzo ważna sprawa bo opony będą się kręcić szybciej niż powinny i sąsiad ci bardzo dobrze powiedział.

0