Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno nagłośnienia do domu na małe imprezy

krychu1111 17 Gru 2010 19:24 3260 38
  • #1 17 Gru 2010 19:24
    krychu1111
    Poziom 12  

Witam! Przymierzam się do kupna jakiegoś w miarę nagłośnienia do domu. Moge przeznaczyc na to 4000 zł. Mają służyć na małe domówki itp. Muzyka jaką słucham to przeważnie techno, klubowa i disco polo.:D Zależy mi na dobrym uderzeniu.:D Mam na myśli jakiś mikser + wzmacniacz + kolumny lub powermikser + kolumny. Tylko teraz jakie rozsądnę na małe imprezy? Pozdrawiam.

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 19 Gru 2010 10:06
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Spory budżet jak na domówki ;)

Na takie imprezy spokojnie wystarczy Ci zestaw 2x PA-600-8-FR + do tego robisz sobie 2x suba na GDN-38-550-8/4-AE - 400 zł. (za głośniki) i jakieś paczki do tego - koszt ok. 200zł to masz 600zł za basy i do tego np. T.amp TA1050 - 900 zł. + T amp TA600 na nadstawki - 800zł i do tego jakiś mikserek za 400 zeta i masz zestaw taki że Ci koledzy z pobliskiej komendy będą często wpadali na imprezy ;)

0
  • #3 19 Gru 2010 10:30
    deedeedawid
    Poziom 14  

Może nie jestem w tym zbytnio doświadczony, ale jeżeli mówisz o małych imprezach to może altusy 140 Cię zadowolą?
    Według mnie one są stworzone na małe imprezy (nie tylko do domu, ale też na jakąś potańcówkę na mniejszej sali) do tego znajdź sobie wzmacniacz z odpowiednią mocą, a muzykę włączysz z CD lub DVD, albo komputera, a całą resztę kasy będzie można wydać na imprezy :P

Chyba że jesteś DJ-em to już sprzęt faktycznie musi być droższy, ale do domówek to niekoniecznie, za altusy + wzmacniacz spokojnie się zmieścisz w 600zł ;)

Pozdrawiam.

0
  • #4 19 Gru 2010 13:24
    Zagór
    Poziom 19  

Luke15 dobrze mówi taki zestaw będzie super i do tego nowy....
    Kolega mówi o zestawie do 4000 zł a Ty mu proponujesz altusy 140??he he

0
  • #5 19 Gru 2010 14:04
    deedeedawid
    Poziom 14  

No hehe kolego, ja myślę że warto spróbować z czymś tańszym na początku i przekonać się czy wystarcza, na pewno nie będzie później problemu z odsprzedażą (ewentualnie z niewielką stratą góra 100zł) a jeżeli kolega Krychu1111 od razu wyda 4 klocki i nie będzie zadowolony to już szkoda gadać.

A kolega krychu1111 mówi o domówkach do techno, disco polo, gdzie raczej w tej muzyce człowiekowi zależy żeby to głośno grało a nie raczej jakoś super ładnie i pewnie i tak niewielkiej różnicy nie zauważy, a altusy są do czegoś takiego po prostu stworzone.

0
  • #6 19 Gru 2010 14:40
    Zagór
    Poziom 19  

Widzę że wiesz co to sa Altus 140 ale wiesz co to jest PA-600-8-FR i do tego jeszcze basy na GDN-38-550-8/4-AE??
    Imprezki będzie mógł robić konkretne...

0
  • Sklep HeluKabel
  • #7 19 Gru 2010 14:54
    deedeedawid
    Poziom 14  

Szczerze to nie wiem co to jest jak to gra, ale jeżeli chodzi o PA-600-8-FR to nie jest to raczej kolumna estradowa? To się nadaje do domówek?
    Na pewno dobrze doradzacie z takim sprzętem do małych domówek i "w miarę nagłośnienia do domu"? I jeszcze przydałoby nam się pomieszczenie w jakim to będzie grać, bo jeżeli sprzęt ma grać na otwartej przestrzeni to muszę się z wami zgodzić, albo nawet powiedzieć, że może trochę za słabe? (ale wymagania od sprzętu są inne ;))

0
  • #8 19 Gru 2010 16:53
    krychu1111
    Poziom 12  

Więc tak, muzyki słuchałem już na dwóch estradówkach po 200W i do tego powermikser, to grało przeciętnie. Potrzebowałbym czegoś większego, coś takiego jak radzi Luke15 i to byłby w tym momencie chyba najrozsądniejszy wybór. Tylko mam pytanie, czy są może gotowe subwoofery na tym głośniczku?:D Basy są dobre na tym głośniku?:D Bo mi zależy na dobrym basie, wiadomo przy klubowej muzyce jest bardzo istotny.:D Dzięki za odpowiedzi i propozycje. Pozdrawiam.:)

0
  • #9 19 Gru 2010 16:56
    deedeedawid
    Poziom 14  

Łoł nie sądziłem, że taki sprzęt jest potrzebny do małych domówek i nagłaśniania domu ;)
    Więc jednak altusy w twoim wypadku odpadają ;)

0
  • #10 19 Gru 2010 18:14
    krychu1111
    Poziom 12  

deedeedawid Może i za mocne na małe domówki, ale wole mieć zapas mocy jakby np. coś większego się szykowało.:D

0
  • #11 19 Gru 2010 19:40
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Basy jak za cenę GDN-38 są bardzo dobre, ma to dobrego kopa ;)

Co do PA-600 to fakt - są to "estradówki" ale co to przeszkadza w słuchaniu w domu? Czy nie zagra to w domu? Otóż zagra bardzo głośno i ładnie ;)

0
  • #12 19 Gru 2010 19:52
    Zagór
    Poziom 19  

Dokładnie ja jestem tego samego zdania lepiej mieć za dużo niż miało by zabraknąć......
    Sprzęt to STX nie jakiś tam alphard czy VK więc nie masz co się bać...
    Sprzęt będzie nowy abyś tylko kupił dobry koniec mocy a będziesz robił imprezki takie że ho ho

0
  • #13 19 Gru 2010 20:35
    alexhypno
    Poziom 18  

Nie rozumiem. Budżet 4000zł i STX? Za tę cenę można mieć coś od np. LDMa i do tego t.ampa ta1050. Nie rozumiem trochę tego. Jak w domu mają grać ,,estradówki'' no to już lepiej coś lepszego. Za 3700zł możesz mieć zestaw aktywny SAS-12 który ma 700W rms i jest na głośnikach celestiona a nie jakiegoś badziewia. Oto link do strony z zestawem
    http://www.fabrykadzwieku.pl/Naglosnienie/Zes...LDM-SAS-12-Zestaw-naglosnieniowy-700-Wat.html

0
  • #14 19 Gru 2010 20:44
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Otóż dlatego zaproponowałem taki zestaw, gdyż za 4k zł. z LDM'a nie kupi nic sensownego co by grało z dobrym basem...

Żeby nie było - nie mówię że STX jest lepszy :D - bo nie jest ;) Ale, ma być dużo basu i głośno, LDM - daje nam jakość, głośność ale z nadstawki LDM'a w tej cenie nie będzie zbytnio basu, a gdzie jeszcze końcówkę do tego. No bądźmy szczerzy. Ewentualnie możesz pokusić się o jakieś używane, starsze LDM'y 2x15" + 1" - z nich będziesz miał basu sporo ale i średnich tonów nie będzie tak dużo jak z 12" + 1" STX'a ;) Dlatego zaproponowałem zestaw bardziej rozbudowany ale na tańszych przetwornikach bo przecież STX też nie jest zły, a w tej cenie nie ma lepszych zestawów na rynku.

Bo nawet patrząc na paczkę PA-600 za 600 zł. - to jaka inna firma da Ci paczkę o porównywalnych parametrach za taką cenę? Nie da żadna ;)
    A nawet stylistycznie paczki wyglądają bardzo profesjonalnie, a dźwiękiem też potrafią zaskoczyć słuchacza.

0
  • #15 19 Gru 2010 20:48
    alexhypno
    Poziom 18  

Ten zestaw po pierwsze jest aktywny, a po drugie ma w zestawie subwoofer.

0
  • #16 21 Gru 2010 00:16
    dues
    Poziom 28  

Krychu1111 w jak dużym pomieszczeniu będziesz robił te domówki?

0
  • #17 21 Gru 2010 00:29
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Raczej "subwoofer" a nie subwoofer ;) 12" ;) ;) ;)

Niewątpliwie twierdzę że za tą kwotę zestaw z stx'a będzie znacznie lepiej grał ;) Basu będzie więcej - to na pewno ;) Ale wybór należy do kolegi ;)

0
  • #18 21 Gru 2010 14:36
    alexhypno
    Poziom 18  

No właśnie. Może by się odezwał w końcu krychu:D

0
  • #19 21 Gru 2010 21:09
    krychu1111
    Poziom 12  

Przepraszam za późno odpowiedź, ale nie było mnie w domu.:D Więć tak pomieszczenie nie będzie zbyt duże, przewaznie coś koło 50m2. Nie cały czas, by grało w tym pomieszczeniu, byłyby mniejsze i większe. Tak szczerze mówiąc to zestawy aktywne mi nie są na ręke, bo do każdej kolumny trzeba ciagnać kabel zaislający, a przy estradówkach tylko speakon. Może się mylę, więc proszę o porady i opinie was, specjalistów.:D Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

0
  • #20 21 Gru 2010 21:54
    DjMapet
    Poziom 43  

Co do kolumn aktywnych - zgoda, do każdej z osobna trzeba ciągnąć zasilanie sieciowe, jednak w zestawach aktywnych 2+1, zasilanie sieciowe dotyczy tylko subwofera a w zasadzie wzmacniaczy w niego wbudowanych.
    SAS-12 powinien wystarczyć do nagłaśniania imprez w pomieszczeniach o pow. ok 50 m2.

Pozdrawiam.

0
  • #21 22 Gru 2010 18:40
    krychu1111
    Poziom 12  

Chyba będe kupował zestaw, który doradził mi Luke15. Tylko mam kilka pytań
    T .amp TA600 - ten amplituter to jest do suboowefrów i jak to wszystko spiąć razem?:D Nie jestem akustykiem, dla tego zadaję tak banalne pytania. Pozdrawiam.:)

0
  • #22 22 Gru 2010 22:00
    House System
    Poziom 18  

Po pierwsze T.Amp TA600 nie jest amplituterem tylko końcówką mocy.
    Po drugie żeby spiąć cały zestaw potrzebujesz końcówkę mocy na nadstawki i 2 końcówkę mocy na subwoofery i te podłączone 2 końcówki (każda pod odpowiednie wyjście) do crossovera.

Pozdrawiam.
    House System.

0
  • #23 23 Gru 2010 00:02
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Nie koniecznie potrzebuje 2 osobnych końców mocy. T.Amp TA600 jest końcówką mono, czyli ma 2 oddzielne i niezależne od siebie stopnie końcowe.

Możesz spiąć PA-600 ze sobą równolegle pod jeden kanał (A), natomiast 2 basy na GDN38-550-8-AE również równolegle pod kanał drugi (B). Na crossover'e dzielisz pasmo i wpinasz odpowiednio pod wejścia końcówki która musi być ustawiona na tryb STEREO.

Mówię tylko że istnieje taka możliwość, gdyż w takiej konfiguracji, T.amp mocowo po prostu "wymięknie" gdyż mocy będzie stanowczo za mało ;)

0
  • #24 23 Gru 2010 15:08
    alexhypno
    Poziom 18  

Odradzam stosowanie metody ,,jedna końcówka na wszystko". Do zestawu pasywnego oprócz kolumn trzeba jeszcze kupić crossover i dwie końcówki mocy i dlatego też polecam zestaw aktywny. Więcej kabli wyjdzie dużo taniej niż 2 końcówki mocy. Pozdrawiam.

0
  • #25 23 Gru 2010 18:05
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Ale zestaw aktywny, szczególnie niskobudżetowy daje małe pole do popisu w razie awarii... Siada końcówka - koniec grania, a w zestawie pasywnym wystarczy podpiąć paczkę pod inną końcówkę i wszystko dalej gra. Według mnie zestawy aktywne na takie imprezy to niestety pomyłka ;)

0
  • #26 23 Gru 2010 21:03
    alexhypno
    Poziom 18  

Ale prawdopodobieństwo zepsucia się końcówki mocy jest w obu przypadkach jednakowo możliwe. A co do naprawy to LDM daje gwarancję i bez problemu można to naprawić, a co do t.ampa naprawa będzie dużo droższa i czasochłonniejsza.

0
  • #27 23 Gru 2010 21:27
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Prawdopodobieństwo jest takie same, ale czy Ty rozumiesz sens mojej wypowiedzi?

W razie awarii - końcówek - to w przypadku zestawu aktywnego nie masz możliwości dalszego prowadzenia imprezy, natomiast w przypadku zestawu pasywnego ( np. bierzesz zapasowy koniec mocy) i w razie awarii, zmieniasz końce - 2 min. i prowadzisz imprezę dalej. Końce w aktywnych paczkach są często chłodzone pasywnie, co dla mnie też jest na ich niekorzyść w stosunku do końcówek chłodzonych wymuszonym powietrzem. Tyle z mojej strony, bo nie będę się powtarzał ;) Pozdrawiam

0
  • #28 23 Gru 2010 21:41
    twsssd
    Poziom 13  

Witam. Według mnie na "małe domówki" w zupełności wystarczyły by 2 LDM P31506 pro z T.amp TA600. Za komplet wyjdzie poniżej 2000 więc można by do tego dołożyć jakiś mixer np Reloopa i komplet gotowy.Dodam jeszcze, że kolumny są oczywiście używane ale często można znaleźć oferty sprzedaży. Pozdrawiam.

0
  • #29 24 Gru 2010 01:13
    DjMapet
    Poziom 43  

Luke15 napisał:
    Prawdopodobieństwo jest takie same, ale czy Ty rozumiesz sens mojej wypowiedzi?

W razie awarii - końcówek - to w przypadku zestawu aktywnego nie masz możliwości dalszego prowadzenia imprezy, natomiast w przypadku zestawu pasywnego ( np. bierzesz zapasowy koniec mocy) i w razie awarii, zmieniasz końce - 2 min. i prowadzisz imprezę dalej. Końce w aktywnych paczkach są często chłodzone pasywnie, co dla mnie też jest na ich niekorzyść w stosunku do końcówek chłodzonych wymuszonym powietrzem. Tyle z mojej strony, bo nie będę się powtarzał ;) Pozdrawiam

W zestawach aktywnych 2+1 ( i nie tylko) stosuje się cztery końcówki mocy ( dwie jako stereo do zasilania satelit, oraz dwie w mostku, do zasilania subwofera, lub trzy końcówki mocy ( dwie do zasilania satelit i jedna nonofoniczna, do zasilania subwofera. Zestaw taki może unieruchomić awaria zasilania. Awaria jednej końcówki nie powoduje unieruchomienia całego zestawu. Poza tym zestawy aktywne, przynajmniej te renomowanych firm, są tak skonstruowane, aby do minimum wykluczyć prawdopodobieństwo awarii.

Wesołych świąt.

Pozdrawiam.

0
  • #30 24 Gru 2010 01:27
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

DjMapet napisał:
    Poza tym zestawy aktywne, przynajmniej te renomowanych firm, są tak skonstruowane, aby do minimum wykluczyć prawdopodobieństwo awarii.

Pozdrawiam.

Zgodzę się z Tobą, ale tak jest w zestawach renomowanych firm, takich jak np. Mackie SR 1530 gdzie w każdej paczce jest osobna końcówka.

Ale np. padnięcie końcówki w paczce uniemożliwia ponownego użycia jej na nagłaśnianej imprezie, chyba że, paczka ma możliwość podpięcia pod inną końcówkę.

Wesołych Świąt życzę wszystkim ;)

0