Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ibiza 99r manetka wycieraczek

17 Gru 2010 19:55 3608 6
  • Poziom 14  
    Ostatnio przestaly dzialac mi wycieraczki i spryskiwacz. Oprocz bezpiecznika sa dwa przekazniki, jeden na przod drugi na tyl. W jednym momencie przestaly dzialac i przod i tyl razem ze spryskiem. Czy moge wykluczyc ze to nie sa przekazniki? Jest mozliwosc aby w jednym momencie obydwa szlag trafil? Jesli tak to zostala mi manetka, dobrze rozumiem?
  • Poziom 37  
    Jeśli skrzynka bezpieczników, a co za tym idzie instalacja, jest taka jak w Golfie - nie musi to być manetka a jedynie bezpiecznik 5. Ten bezpiecznik zasila silnik przednich i sterowanie (nie silnik) tylnych. Czyli jest do sprawdzenia. Potem pozostaje manetka ale mało to prawdopodobne; natomiast przekaźniki są oddzielne i nie mają z sobą nic wspólnego.
    Czy to taka skrzynka (oczywiście nie wszystkie przekaźniki są włożone)
    ibiza 99r manetka wycieraczek
  • Poziom 14  
    Ta skrzynka ktora pokazales jest od roku 93 do 99. Są tam dwa bezpieczniki (tylna wycieraczka; drugi - sprysk tylnej wycieraczki, wycieraczka przednia i sprysk przedniej wycieraczki ). Do tylu przekaznika nie ma jest tylko na przod, wiec tez troche dziwne zeby w jednym momencie poszly dwa bezpieczniki. Czyli nie bedzie to bezpiecznik to manetka czy co innego, skoro przekaznik jest tylko na przod?
  • Poziom 37  
    Ma kolega rozdzielone bezpieczniki od płyty przekaźników? To do tego wyższego rocznika (sorry, umknął mi znaczek > w temacie) nie mam schematu, chyba układ będzie podobny do Golfa 4, w którym jeden przekaźnik (nr 377 lub 378 zależnie od wersji) odpowiada za przednie i tylną. Jeśli tak, to jego warto sprawdzić także. I czy jest zasilanie manetki ze styku X. czy inne urządzenia, jak dmuchawa kabiny działają?
  • Poziom 14  
    Tylko ze spryskiwacze tez ne dzialaja a przekaznik jest odp tylko za wycieraczeki, reszta w aucie dziala. Jak sprawdzic ten styk X w manetce bez rozbierani?
  • Poziom 37  
    W autkach grupy VW jeśli działa ogrzewanie szyby, dmuchawa kabiny - to styk X w stacyjce jest sprawny. Do manetek musi dochodzić przewód zasilania ze stacyjki właśnie, zwykle w VW kolor czarny z żółtym lub szarym paskiem - gdyby Seat miał inny kolor, to przewód w którym pojawia się napięcie w chwili przekręcenia kluczyka. To by było o zasilaniu manetek.
    Ale gdy nie ma dwóch a tylko jeden przekaźnik - bezpiecznik też będzie jeden. Kolega pisał o bezpiecznikach ale nie napisał czy jest (są) sprawne (sprawny). Na pokrywce bezpieczników musi być napis "wiper/wash" - sprawdzony?
    P.S. Nie wiem czemu nigdzie nie mogę znaleźć schematu Seata 99 wzwyż?
  • Poziom 14  
    Okazalo sie ze przekaznik do wymiany, temat do zamkniecia.