Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy telewizor 32 cale. W granicach 2000 zł, LCD.

17 Gru 2010 20:05 2056 2
  • Poziom 9  
    Witam, wiem ze zakładam nowy temat który był już wielokrotnie powtarzany, ale jak to w życiu bywa, jak jest czegoś bardzo dużo to jakby nie było nic.

Poszukuję nowego telewizora, więc najlepiej będzie jak podam wymagania:

odległość od ekranu: 3m
    jak słońce świeci w pokoju: okno jest z prawej strony od telewizora, w odległości 120cm. Okno jest skierowane na południe.
    Jak duży jest pokój: mniej więcej 3,5m x 3,5m
    jaki masz obecnie telewizor: stary CRT 25''
    jakie programy najczęściej oglądasz: filmy oraz wydarzenia sportowe oraz filmy DVD
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień i wieczór
    preferowana wielkość telewizora: 32''
    preferowana marka: brak
    jakie urządzenia będą podłączone: video (euro scart/ ) oraz DVD (Euro/SVideo/Component Video Out/Coaxial out) w przyszłości nowsze DVD lub Blue-Ray
    jaki masz sygnał: analogowy (zwykła kablówka - przez koncentryk)
    ile programów HD: na razie 0, w przyszłości na pewno będą
    ma stać czy wisieć: będzie stał
    jaka klasa cenowa: okolice 2k

Jeżeli chodzi o technologie to LCD(podświetlenia dobrze by było gdyby nie krawędziowe, ale matrycowe o ile zmieści się w cenie) lub plazma (o ile w miarę energooszczędna i zmieści się w cenie)

Pozdrawiam;)
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Ok, więc z tych 3 właściwie zastanawiam się między modelami Sony i Sharp. Tak więc pozwól że jeszcze zadam kilka konkretnych pytań.

1) Co się bardziej opłaca ze względu na praktyczną jakość obrazu (odwzorowanie kolorów/odwzorowanie czerni/dynamika obrazu) jeżeli chodzi o podświetlenie: LED-owe krawędziowe (Sharp) czy klasyczne CCFL (z tego co wiem, a moja wiedza jest bardzo fragmentaryczna i niepełna, to LED-owe daje nieco lepsze osiągi ale ze względu na podświetlenie krawędziowe powoduje zjawisko nierównomiernego oświetlenia matrycy i różnicę w jakości różnych miejsc na ekranie tv). Oczywiście chodzi mi o porównanie dla powiedzmy 2 sytuacji (1 - sygnał analogowy(niska jakość - pewnie żadnej różnicy nie będzie) oraz 2 - dla wysokiej rozdzielczości sygnałów Full HD??

2) czy z racji tego że oba telewizory były by Full HD to były by jakiekolwiek problemy z odtwarzaniem sygnałów z obrazami analogowymi z kablówki (nie wiem jakie obecnie są ich rozdzielczości)

Pytam się bo porównując te 2 modele widzę że oba są Full HD, ale Sony ma podświetlenie CCFL oraz więcej "bajerów", natomiast Sharp ma podświetlenie LED krawędziowe i mniej "bajerów". Dlatego nie wiem czy jest w jakości obrazu jakaś różnica, która wskazywała by na ten drugi model.

Pozdrawiam:)