Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw Samsung HT C553 oraz Samsung 650

17 Gru 2010 20:30 2201 6
  • Poziom 8  
    Witam.

Dzisiaj rodzice kupili w/w zestaw kina domowego i telewizor. Problem polega na tym, że podczas oglądania telewizji dźwięk pochodzi jedynie z głośników zamontowanych przy telewizorze, a nie z kina domowego. Gdy włączę DVD dźwięku brak. Za to podczas odtwarzania filmów z płyt problemu nie ma. Może to wina tego, że źle skonfigurowałem całość? Bo niektóre etapy zawarte w instrukcji obsługi u mnie się nie wyświetliły.Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    W telewizorze musisz ustawić wyjście dźwięku oraz połączyć go z kinem samsunga kablem 2xchinch-2xchinch (w TV audio out, a w kinie pewnie aux1). Jak chcesz podłączyć dodatkowe DVD to kablem optycznym no i DVD też do telewizora.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Właśnie w zestawie mam chyba tylko ten kabel optyczny. A sprzedawca zapewniał, że wszystko co potrzebne jest.

W razie niejasności będę jeszcze pytał także proszę go nie zamykać.

PS.W jaki sposób ustawić to wyjście dźwięku? Jestem tak na marginesie kompletnie zielony w tym temacie.
  • Poziom 16  
    Podłącz TV kablem optycznym z amplitunerem a później wchodzisz w ustawienia TV, ustawienia dźwięku i wybór masz bodajże głośniki wewnętrzne oraz głośniki zewnętrzne. Wybierasz zewnętrzne i powinno działać (nie zapomnij w amplitunerze ustawić odpowiedniego źródła).
  • Poziom 8  
    Tylko sprawa wygląda tak, że posiadam samo DVD. Najlepiej jeśli umieszczę fotki:

- DVD

- Telewizora

- Kabla jakim dysponuję

Posiadam również kabel HDMI.

PS. W ustawieniach znalazłem tę opcję dźwięku. Proszę mi tylko powiedzieć co do czego podpiąć to uciekam stąd i przesyłam browara ;)
  • Poziom 8  
    Podbijam bo już zaradziłem temu problemowi. Kupiłem kabel 2xchinch-2xchinch i połączyłem nim amplituner z dekoderem telewizji cyfrowej. Dziękuję za zainteresowanie. I wszystko działa tak jak chciałem.

Temat do zamknięcia.
  • Poziom 16  
    Ok zdjęcie DVD między wyjściami na głośniki a złączem Wireless nie widać dokładnie tj. taki mały czarny kwadrat to złącze optyczne?
    Tym kablem co masz tego nie podłączysz, musisz zakupić kabel optyczny.
    Zdjęcie nr 3 z TV złącze "digital audio out" wkładasz kabel optyczny i do kina się podłączasz pod to same wejście (digital lub optical).
    Kabel HDMI tak jak teraz jest podłączony i musi działać.