Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv i brak kolorów

07 Paź 2004 21:50 2030 7
  • Poziom 24  
    Witam mam telewizorek Onwa K-a120 od pewnego czasu zanikały kolory aż pewnego dzionka znikły całkowicie ( pozostał tylko czarno biały ekran,Gdy podłaczam coś przez euro to jest ok ale przez antenę nie działa [fonia jest] ). Wymieniłem już kwarc 8,8mHz trymer i dekoder ( AN5601 ) i nic nadal brak kolorów. Napięcie na n.29 wynosi 8V według pdf-a powinno wynosić ok 13V prześledziłem ścieżki i doszedłem że gdy odłączę ukł TC4053BP to napięcie wzrasta do prawidłowego ale niemożliwa jest wtedy zmiana kanałów ( na ekranie NIC nie widać).

Czy to może być wina tego TC??

Może macie jakiś sposób na ten problem??
  • Spec od TV
    ............a jak głowica?.....ARW,AFC?
  • Poziom 32  
    Witam, jest prawdopodobne, że ten 4053 jest uszkodzony i obciąża zasilanie. Podstaw ten układ.

Pozdro
    Fazii
  • Poziom 24  
    podstawiłem tc4053 i nic dalej taki sam efekt ;(

A co miałeś na myśli mówiąc głowica?? tzn co mam sprawdzić przy głowicy??
  • Poziom 15  
    W aplikacji AN5601 spróbój powymieniac kondensatory 1/50, 4,7/25 i inne, a zwłaszcza te, co siedzą na masie. Może stracili pojemność.
  • Poziom 15  
    WYMIEN KWARC TEN PRZY AN5601 I TRYMER WSPOLPRACUJACY PRZY NIM , BADZ KONDENSATOR, NIE PAMIETAM CO TAM ZOSTALO UZYTE

Wyłącz Caps Lock! (am)
  • Poziom 13  
    Witam
    Piszesz że przez euro jest ok, to dekoder bym sobie odpuścił. Stawiał bym na wymianę elek w pcz, dalej filtr wodrębniający podnośną wizji
    ( pływający kond w jego wnętrzu- częsty objaw w Philipsach prowadzący w pierwszym okresie do zaniku koloru, następnie podstawić głowicę)
  • Poziom 19  
    Witam
    Napięcie na n.29 AN5601 powinno być w granicach 9,6-13V . 8V jest za mało. Na ogół jest 10,5 -11V. Np. w TV AXION jak napięcie to jest niższe niż 9V to jest podwinięty obraz od dołu, przechodzi jakby w negatyw, problemy są z kolorami.
    Pozdrawiam