Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kocioł dwufunkcyjny gazowy Vaillant a czujnik czadu

buniaaa 17 Gru 2010 21:23 7733 3
  • #1 17 Gru 2010 21:23
    buniaaa
    Poziom 8  

Mam w mieszkaniu zamontowany kocioł dwufunkcyjny gazowy Vaillant VUW plus 240-5 20 kw i chciałam nabyć czujnik czadu i gazu tak dla spokojności ale mój fachowiec twierdzi, że ten kocioł ma wbudowany czujnik i gdy nie ma ciągu kominowego to wtedy się wyłącza piec automatycznie.
    Hmmm szczerze to mnie to nie przekonuje a jak myślą o tym prawdziwi fachowcy?
    Proszę o odpowiedź bo sprawa pilna :)

• #2 17 Gru 2010 22:57
    kreslarz
    Poziom 35  

W opisie kotła jest takie zdanie:
    System kontroli wypływu spalin patent firmy Vaillant (najbardziej bezpieczne rozwiązanie - chroni również przed ciągem wstecznym).
    Większość (jeżeli nie wszystkie) kotłów C.O. + C.W.U. posiada już układ wyłączający palnik w momencie stwierdzenia zaniku ciągu kominowego. Czas reakcji to od kilkudziesięciu sekund do 2 minut.
    Czujnik gazu, może niekoniecznie, ale czujnik czadu - dodatkowe zabezpieczenie jeszcze nigdy nie zaszkodziło.
    Pozdrawiam

• #3 17 Gru 2010 23:28
    DARIUS67
    Specjalista - systemy grzewcze

Dziś los pożegnał moich byłych sąsiadów w Bydgoszczy, cała rodzina zginęła z powodu tlenku węgla, a raczej luki prawnej w przepisach. Szczelne okna, drzwi i urządzenia typu kocioł lub podgrzewacz - pobierające powietrze z pomieszczenia. A skąd to powietrze ma się znaleźć w pomieszczeniach. Brak nawiewu to brak wypływu spalin. Vaillant to najbardziej bezpieczne urządzenia z od lat stosowanym systemem wyczuwania wypływu spalin na zasadzie porównywania temp. z dwóch czujników. Jeden nad wymiennikiem drugi na zewnątrz kierownicy spalin, takie rozwiązanie umożliwia wyczucie najmniejszej ilości spalin.
    W Twoim kotle po wyczuciu wydostających się spalin na pomieszczenie przez dwie minuty, kocioł blokuje się na 20 min. po tym czasie (przewietrzanie) kocioł ponownie startuje. Po trzech takich próbach wchodzi w blokadę. Takie rozwiązanie umożliwia prawidłową pracę w przypadku chwilowego zaniku ciągu.
    Vaillant w nowych urządzeniach zabezpiecza swoje urządzenia nawet przed wstecznym ciągiem kominowym.
    Oczywiście te b.dobre rozwiązania stosowane przez producentów nie przewidują głupoty i zaniedbań, prawnych i innych.
    Podsumowując.
    Jeżeli nie szkoda Ci ok.200 zł. to warto zainwestować w czujnik czadu. Jeżeli chcesz wydać mniej to w sprzedaży są również czujniki, testery, bateryjne lub sieciowe.
    Czyli jeżeli oszczędzasz na serwisie lub masz szczelne pomieszczenie bez nawiewu powietrza dla kotła kanałem "Z" to dla bezpieczeństwa Twego i bliskich , warto wydać kasę na dobry czujnik.

• #4 30 Maj 2016 12:16
    TERMOPULS
    Poziom 1  

Nastąpiło pewne nieporozumienie. Czujnik czadu w kotłowni jest jak najbardziej wskazany - dla bezpieczeństwa. Kto informował, że podobny czujnik jest wmontowany do układu wydechowego - miał rację. Lecz ten wbudowany czuwa
    nad prawidłowym spalaniem, natomiast dodatkowy w pomieszczeniu kotłowni, dla bezpieczeństwa, ma uzasadnienie w sytuacji gdy np. część spalin wydobywa się
    do kotłowni a nie wszystkie spaliny wydalane do komina. Czujnik w sumie niedrogi wydatek, a życie cenniejsze (czad jest gazem trującym a na dodatek z powietrzem
    tworzy mieszaninę wybuchową przy odpowiednim stężeniu).
    Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo