Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DVB-T USB NOT ONLY TV LV5T deluxe - pilot nie działa

17 Gru 2010 21:29 24225 26
  • Poziom 26  
    Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale zakładam temat,jeśli potrzeba to można przenieść.

Tuner DVB-T USB NOT ONLY TV LV5T deluxe - pilot nie działa

Problem polega na tym że nie działa mi pilot dołączony do zestawu. Moim zdaniem po zainstalowaniu wszystko powinno działać aż miło a tu zonk:cry:. Wina nie leży ani po stronie samego pilota ani po stronie czujnika IR. Coś jest nie tak systemowo. IR nie może przełączyć żadnego kanału w programie Total Media 3.5PL. W programie HIDIR_edit.exe gdy naciskam guziki na pilocie wyświetlają się różne kody więc przypisuje je do odpowiednich poleceń. Tak stworzoną całą listę poleceń zapisuje jako IRMAP.txt i zamykam program. On każe mi przed zamknięciem odłączyć i podłączyć tuner. Postępuję zgodnie z instrukcjami i dalej pilot nie działa. Ktoś miał z tym kiedykolwiek problem?

Byłbym wdzięczny jak by ktoś podrzucił instrukcję krok po kroku jak ustawić pilot.
    W instrukcji nic o tym nie ma, w zasadzie powinno działać, instalacja tunera jest banalnie prosta, nie trzeba samemu ingerować w sterowniki, samo się robi i od razu można oglądać TV.

Proszę o poradę. Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    No i co nikt nic nie wie na ten temat? To może ktoś zna jakiś program w którym przypiszę odpowiednie klawisze na pilocie do klawiszy na klawiaturze? Wystarczy mi przypisanie klawiszy numerycznych pilota do klawiszy numerycznych klawiatury bo to właśnie po wciśnięciu 1..2..3.. zmieniają się kanały w Total Media.
  • Poziom 26  
    Zainstalowałem tuner na PC i tam o dziwo pilot działa wyśmienicie. Na lapku niestety nadal nie działa, nie mogę dojść dlaczego:(. Chyba jest to wina jakiegoś sterownika.
  • Poziom 43  
    Nie napisałeś jakie systemy operacyjne masz na tych komputerach.
  • Poziom 26  
    Na obu jest XP SP3...
  • Poziom 9  
    Także mam ten tuner Win7 64bit tuner działa (odbieram tv za pomocą media center, bo program z płytki strasznie pikseluje obraz) są tam rzekomo sterowniki do tego pilota które są zainstalowane, lecz nie działa pilot ani w tym programie "od" tunera, ani w MC.

Net, google, przeszukałem nie znalazłem rozwiązania.
  • Poziom 26  
    O tym tunerze jest mało informacji. A próbowałeś instalować na innym PC?
  • Poziom 9  
    Nie próbowałem bo nie mam takiej możliwości, poza tym jeśli coś miałoby działać na innym, to na tym także powinno... pilot i tuner na pewno odbiera sygnał bo sprawdzałem aparatem czy sygnał jest wysyłany i odbierany, podejrzewam, że to kwestia ustawienia tego, ściągałem różne programy ale nie mogłem dojść jak to zrobić...
  • Poziom 26  
    Mam tak samo, wszystko działa ale nie ma powiązania (IR -> TotalMedia). Nie da się ukryć - wina kiepskiego oprogramowania. Tylko dziwne jest to że wszystko jest ok na zwykłym PC mimo że system taki sam.
  • Poziom 2  
    Witam,
    Też mam podobny problem, ale z urządzeniem DVB-T USB NOT ONLY TV LV5T (bez delux). Pilot na pewno jest sprawny, w programie HIDIR_Edit.exe widać, że po wciśnięciu na pilocie zmieniają się kody przycisków - więc połączenie jest. Tylko nie wiem jak tam skonfigurować przyciski pilota (przywiązanie do odpowiednich funkcji) - na razie działa mi tylko ENTER z pilota. ;)
    Mam Win'7 32 bit - zwykły PC, u mojej dziewczyny na laptoku z Win'7 64 bit, też pilot nie jest dobrze zainstalowany.
    Na stronie producenta nie ma najnowszych sterowników, a te pewnie wyeliminowałyby ten błąd, który pewnie powstaje poprzez złą instalację sterowników do IR.
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Mam podobny problem, posiadam tuner USB HYBRID LV 5HD, który jest zainstalowany na laptopie samsung z systemem win 7 64 bit. Po zainstalowaniu pół roku temu wszystko działało normalnie. W zeszłym miesiącu zaciął się system więc przeintsalowałem na nowo i tu zaczął sie problem, gdy zainstalowałem sterowniki do tunera okazało się, że tuner owszem działa lecz pilot przestał reagować. Z początku myślałem, że może baterie siadły, ale po wymianie na nowe było to samo. Najciekwsze jest to, że na innym laptopie z systemem Vista 64 bit, na którym pół roku temu też zainstalowałem ten tuner wszystko działa noramalnie. Może ktos ma jakieś nowe wieści na ten temat. pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Być może problem leży po stronie sposobu instalacji. Ja na laptopie zainstalowałem wszystko (total media + sterowniki) i dopiero potem bez restartu podłączyłem modem, rezultat - nie działa pilot.

Na PC instalowałem inaczej. Oprogramowanie total media zainstalowałem bez modemu w USB ale w czasie instalacji sterowników wpiąłem modem do USB tak że od razu przy znalezieniu nowego sprzętu instalowało stery na bieżąco. Po zainstalowaniu restart i dopiero pierwsze uruchomienie Total Media. Rezultat - pilot działa.

U mnie tylko tym różniła się instalacja, nawet nie wiem czy to ma jakiś związek.

Próbowałem instalować na lapku według drugiej metody ale total media nie chce mi się dokładnie wyczyścić mimo że po odinstalowaniu nie ma go w rejestrze. Chodzi o to że jak zainstaluje ponownie to nie wiadomo skąd ma on już wyszukane kanały a więc i wszystkie ustawienia czyli łącznie z tymi przez które nie działa pilot. Musi gdzieś byś jakiś plik config lub coś podobnego ale jeszcze go nie zlokalizowałem, także sprawa nadal stoi w martwym punkcie.
  • Poziom 2  
    @jarroQ - zwykłe odinstalowanie i wyczyszczenie rejestru nic nie daje, sterowniki są nadal fizycznie na dysku - odinstaluj w trybie awaryjnym i spróbuj zainstalować (już w normalnym trybie) i napisz, czy zadziałało. ;)
  • Poziom 26  
    Odinstalowanie w trybie awaryjnym nic nie dało, dalej jest to samo, na laptopie nie działa pilot, na PC działa. Ja nie rozwiązałem problemu...
    Jest ktoś kto go rozwiązał? (po tych 5 miesiącach :) )
  • Poziom 2  
    Ja mam ten sam problem. Rozwiązał go ktoś?
  • Poziom 26  
    Jak widać kolego nikt nie wie co jest grane z pilotem w tym zestawie. Ja poradziłem sobie w ten sposób że kupiłem przedłużacz USB - do niego podpiąłem myszkę...:) Leże na wyrku a myszką zmieniam kanały :)
  • Poziom 2  
    Mnie się udało już za pierwszym razem. Zrobiłem tak:
    1. Deinstalacja.
    2. Usuwanie ręczne w rejestrze wszystkiego z "Arcsoft" i "totalMedia".
    3. Szukanie w C: i usuwanie wszystkiego z "Arcsoft" i "totalMedia".
    4. Nowa instalacja w innym porcie USB (po podłączeniu do kompa szybko należy uruchomić instalkę driverów, nie dopuścić, żeby Winda go znalazła (Win 7), lub po prostu dać Anuluj w Automatycznej instalacji sterowników (XP)).
    5. Instalacja TotalMedia.

Efekt: Pilot działa prawidłowo ale kanały zapamiętało (jednak nie usunąłem wszystkiego).

Pozdrowienia dla forumowiczów.
    Ciorny
  • Poziom 9  
    Witam,
    zakupilem sprzet "Not Only TV Tuner USB DVB-T LV5TDelux" i pojawia mi sie problem podczas instalacji. Po wlozeniu tunera w zlacze USB zaczyna sie instalacja, ktora nie konczy sie powodzeniem, wyskakuje info:
    - urzadzenie kompozytowe usb - gotowe do uzycia,
    - bulk-in, interface - niepowodzenie,
    - HID infrared remote receiver - gotowe do uzycia

i chyba z tym bulk-in interface jest problem, po uruchomieniu programu Arcsoft Total Media - program nie widzi urzadzenia.

Mial ktos moze podobny problem albo wie o co chodzi? Co zrobic by zadzialalo, czy moze zwrocic sprzet?

Mam win 7 - 64 bit.

dzieki za podpowiedzi, pzdr
  • Poziom 2  
    Nie miałem takiego problemu ale podczas pierwszego uruchomienia też mi wyskoczyło w Total Media że nie widzi urządzenia. O ile pamiętam to po prostu włożyłem i wyjąłem z USB tuner. Obawiam się jednak że u Ciebie może to nie pomóc. Spróbuj może udinstalować i zainstalować ponownie. Przy instalacji sterowników pamiętaj o tym aby nie dopuścićdo zainstalowania sterowników przez automat windy. Trzeba włożyć tuner do USB i szybko kliknąć w instalator sterowników.
  • Poziom 9  
    ciorny1 napisał:
    Nie miałem takiego problemu ale podczas pierwszego uruchomienia też mi wyskoczyło w Total Media że nie widzi urządzenia. O ile pamiętam to po prostu włożyłem i wyjąłem z USB tuner. Obawiam się jednak że u Ciebie może to nie pomóc. Spróbuj może udinstalować i zainstalować ponownie. Przy instalacji sterowników pamiętaj o tym aby nie dopuścićdo zainstalowania sterowników przez automat windy. Trzeba włożyć tuner do USB i szybko kliknąć w instalator sterowników.

Niestety, nic nie pomaga, wkladam tuner pod usb, uruchamiam instalacje i po chwili wyskakuje info, ze instalacja zakonczona niepowodzeniem,
    bulk-in, interface - niepowodzenie - co to w ogole znaczy, o co chodzi?
  • Poziom 2  
    Przyznaję się, że nie mam pojęcia co to może znaczyć. Bulk-in interface to jakaś nadmiarowość interfejsu, ale co to znaczy - nie chcę nawet zgadywać. Spróbuj może zainstalować na innym komputerze. Jak będzie to samo to wada fabryczna i zwrot/wymiana w sklepie. Jak gdzie indziej się zainstaluje i będzie działać to coś u Ciebie. Może firewall, choć wątpię.
  • Poziom 10  
    Witam, mam podobny problem z tym tunerem - pilot nie działa pod Windows 7 64.
    Instalowałem sterowniki chyba z 30 razy w różny sposób, nawet reinstalowałem system i lipa. Pilot działał chyba z 2-3 razy po którejś instalacji, ale tylko przez kilka minut.
    Na innym komputerze z Windows 7 x86 pilot działa bez zarzutu. Czy są jakieś szanse aby to zadziałało poprawnie w systemie 64 bitowym ?
  • Poziom 1  
    Witam,rozwiązałem u siebie ten problem z pilotem do tunera not only tv LV5T Delux,wina w sterownikach,działa z sterownikami z 2010r.ja miałem je na cd,zrobiłem tak odinstalowałem sterownik,wyczyściłem rejestr,zainstalowałem sterownik z 2010r.,totalmedia 3 zostawiłem tak jak był wcześniej,działa pilot jest ok,a tyle z tym walczyłem,pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    U mnie też nie działało.
    Na CD znalazłem plik TV IR.
    Otworzyłem, zainstalowałem, działa!!!
    A! trzeba wybrać setup w 64B, jak się ma 64B.
  • Poziom 10  
    Jest jeszcze możliwość dodania funkcji dla Windows. Trzeba na dysku w miejscu instalacji oprogramowania odnaleźć aplikację HIDIR_Edit.exe. Otwieramy plik IRMap.txt w którym są zapisane wszystkie inne funkcje oraz za pomocą tej aplikacji przypisujemy nowe, dodatkowe funkcje do klawiszy. Na koniec trzeba pamiętać o Save IR_MAP oraz o wyjściu z aplikacji poprzez Exit(nie krzyżykiem w rogu!) i postępowanie zgodnie z poleceniami programu. W razie potrzeby mogę opisać dokładniej dodawanie przycisków.

Mam Win7 x64.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam
    zakupiłem właśnie ten tuner zainstalowałem TotalMeda, wyszukałem kanały i tu jest problem, znajduje mi tylko kanały na mux2 (polsat, tvn...) brak kanałów z mux1 (tvp1, tvp2...), te kanały z mux2 działają bardzo dobrze nic nie zacina, antenę mam tą dołączoną do zestawu. W czy może być problem?