Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel ca-10 TMP w ekspanderze

sztylu 17 Gru 2010 22:23 1530 4
  • #1 17 Gru 2010 22:23
    sztylu
    Poziom 13  

Takie pytanie w ekspanderze jest TMP (sabotaż) wg instrukcji zewrzeć do masy. Czy ono jest kontrolowane w trybie serwisowym, czy nie - jak te w manipulatzorze jakoś nie doczytałem (nie znalazłem). Zastanawiam się czy w to wejście nie wpiąć pętli sabotażu z sygnalizatorów choć to pewnie zły pomysł bo z tego co zauważyłem nie jest ono proporcjonalne, a jedynie typu NC. Ja jestem amatorem i instaluje alarm we własnym domu ale takie pytanie do specjalistów Wy w ogóle wykorzystujecie te zaciski czy zwieracie na stałe do masy bo i tak ekspander jest w obudowie chronionej przed sabotażem?

0 4
  • #2 17 Gru 2010 22:30
    kreslarz
    Poziom 35  

Kolego prośba, może jeszcze raz to samo, ale konkretnie i bez skrótów myślowych, bo trochę trudno złapać sens i meritum sprawy.

0
  • #3 17 Gru 2010 22:38
    sztylu
    Poziom 13  

No to konkrety:
    1) czy tmp w ekspanderze jest kontrolowane w trybie serwisowym czy nie
    2) czy jest sens w to wejście wpiąć pętli sabotażowej
    3) jeżeli nie ma sensu to czy specjaliści zwierają to wejście do masy na stałe i spokój czy podłączaja je np do mikroswitcha przy obudowie

0
  • Pomocny post
    #4 18 Gru 2010 10:04
    eworks
    Poziom 19  

W trybie serwisowym TMP jest niesygnalizowany, służy do podpięcia tampera obudowy, w której się znajduje, jak ekspander jest razem z centrala w jednej obudowie możesz wykorzystać wejście do obwodu sab. w innym przypadku zewrzeć do masy.

0
  • #5 18 Gru 2010 12:08
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

I wszystko na temat. Zamykam.

0