Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[matlab] Realizacja filtru wszechprzepustowego (all pass)

clown2 17 Gru 2010 22:33 1894 2
  • #1 17 Gru 2010 22:33
    clown2
    Poziom 12  

Witam,
    Drodzy koledzy, chciałbym zasięgnąć waszej porady. Nigdy nie byłem asem jeśli chodzi o przetwarzanie sygnałów, ale życie postawiło mi wymóg zaprojektowania i realizacji takiego oto filtru:
    [matlab] Realizacja filtru wszechprzepustowego (all pass)

Mam porównać czestotliwosciową charakterystykę amplitudową i fazową filtru dla różnych wartości "a" i różnych opóznien (10 do 1000).

Wygenerowac sygnał złożony z harmonicznych kosinusoid bez przesuniec fazy i zaobserwować efekty jego filtracji za pomoca tego filtru.

Zastosowac filtr wszechprzepustowy do symulacji pogłosu, znalezc zestawy wartosci współczynnika a i opóznienia, dajace najlepsza symulacje pogłosu w srednim pokoju, dużej auli oraz w otwartej przestrzeni w pobliżu budynków.

Końcówkę zadania myślę że zrealizuję, chodzi bardziej o implementację filtru. od czego zacząć i jak go zrealizować. Wyznaczenie charakterystyk nie powinien sprawidź problemu. Podobnie wygenerowania sugnału. Prosze o pomoc

0 2
  • #2 22 Gru 2010 23:13
    clown2
    Poziom 12  

Czy naprawdę nikt mi nie pomoże?

0
  • #3 24 Gru 2010 13:03
    Elektronik9
    Poziom 30  

Podpowiedź: filtr wszechprzepustowy ma ch-kę amplitudową równą 1 w całym zakresie. Zacznij więc od wyliczenia transmitancji tak, aby jej moduł był równy 1.

0
  Szukaj w 5mln produktów