Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe głosniki, pod kompa i tv

17 Gru 2010 22:37 1568 9
  • Poziom 8  
    Witam.
    Planuję zakup nowych głosników 5in1.
    Chcę je podłaczyc pod komputer stacjonarny i przedewszystkim pod TV LCD.
    Nie będzie problemu, żeby podłączyc głosniki 5.1 pod lcd, zeby móc cieszyć się maksymalnie z tego co uzyskam na moim niskobudzetowym sprzecie?

Moje typy głosników, które chcę kupić to
    Geniusy 4000/5000/5050 - warto dopłacać i brac te lepsze?
    Modecom 5050

Nie jestem melomanem, ale chce troszke przyzwoitszy dźwięk niż na zwykłej wieży stero. Nie bedzie problemu z podlaczeniem tych glosnikow bezposrednio pod komputer i telewizor jednoczesnie?

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Czekamy na photo wyjść w TV i głośnikach bo przeważnie zestawy głośników komputerowych mają wejścia na 3 jacki lub/i na aux in lub stereo.
    Z tego co wyczytałem odnośnie Genius SW-HF5.1 6000 i 5050 to mają: Sześć gniazd RCA wejścia audio do 5.1-kanałowego odtwarzacza DVD
    Trzy pary gniazdek RCA do dwukanałowych źródeł sygnału dźwiękowego, takich jak odtwarzacze TV, PC, CD, MP3 i konsole gier. Więc wpięcie dwóch źródeł 5.1 nie wchodzi w grę bez dodatkowych urządzeń (przełączników).
  • Poziom 8  
    ZAKAZANY LINK

To jest mój telewizor.

Moderowany przez Tracer2:

Proszę nie stosować kryptoreklamy !

• Moderator
    mizziek22 napisał:
    chce troszke przyzwoitszy dźwięk niż na zwykłej wieży stero.

Z pewnością brzmienie w muzyce nie dorówna przyzwoitej wieży stereo.
  • Poziom 10  
    Kupuj Link i tylko te

Argumenty:
    piękny CZYSTY dźwięk
    podłączysz do komputera poprzez 3 jacki (pełne 5.1)
    pilot z regulacją vol i bass + gniazdo jack na słuchawki
    najważniejszy to tryb matrix... do TV podłączysz 2 kanały jednym jackiem do wyjścia słuchawkowego a matrix doda ci scene 5.1 :)

Mam podłączone te głośniczki do TV pod wyjście słuchawkowe (laptop również pod TV) i mam przyzwoite 5.1. Nie wiem dokładnie jak przerabia dźwięk ale szczerze powiem że bardzo fajnie to wychodzi :)

edit: chyba że nie zależy ci na dźwięku 5.1 z TV to geniusa bierz :P
    Modecoma odradzam... wiem co to potrafi po 2 latach doświadczenia w sklepie komputerowym... :F
  • Poziom 8  
    Z tego co sie dowiedziałem nie podłącze bezpośrednio głosników, żeby był dźwięk 5.1 chyba, że te głosniki mają wyjście optyczne dobrze rozumiem ?
    Chodzi mi o dźwięk przestrzenny, a nie podłączenie 3 jacków rozgałęziaczami i wtedy grają wszystkie głośniki, ale jest to tylko stereo.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    5.1 masz robione przez specjalny przetwornik już z poziomu głośników. Można to nazwać imitacją 5.1 ale jeśli nie ma możliwości podpięcia analogiem 6 kanałów (np notebook lub TV) to naprawdę dają rade te logichy :) (to nie jest imitacja w stylu wszystkie głośniki grają to samo...)

podsumowując

Podłączysz je 3 jackami pod komputer, wtedy masz pełne 5.1
    Podłączysz 1 jackiem pod TV, masz sztucznie zrobiony dźwięk 5.1
  • Poziom 8  
    No rozumiem, a jest możliwość zrobienia pełnego 5.1 pod tv?
    Jakiś amplituner ? Czy lepszym rozwiązaniem jest kupno kina domowego? A jak już takowe bym zakupił to mam dzwięk przestrzenny w dvd, dekoderze tv i ps3?

Pozdrawiam
  • Moderator
    Jak dotąd telewizja nie nadaje (z wyjątkiem transmisji HD) w systemie 5.1. Więc odpowiedź jest prosta - nie ma takiej możliwości. Zakup kina domowego umożliwi słuchanie w systemie 5.1 pod warunkiem posiadania płyt BD lub DVD tak nagranych.
  • Poziom 10  
    Jak kolega Pablo napisał + wątpię żebyś miał w TV wyjście cyfrowe do podłączenia pod amplituner, tym bardziej wątpię że masz 3x analogi ... :)

Dlatego najbardziej uniwersalne w tym przypadku moim zdaniem wydają się Logity