Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najbardziej pojemna bateria litowo-jonowa od Nexeon

lazor666 17 Gru 2010 22:44 1803 2
 • Firmie Nexeon udało się wyprodukować baterię o największej na świecie pojemności w swojej klasie rozmiarów. Wytworzone w oparciu o technologię anody krzemowej (Nexeon’s Silicon anode technology) ogniwa charakteryzują się pojemnością 3.2Ah, podczas gdy najlepsze dostępne na rynku baterie litowo-jonowe oferują pojemności od 2.5Ah i 3.1Ah.
  Zdaniem firmy Nexeon – tegorocznego finalisty Engineer Technology and Innovation Awards - przełom w rozbudowie pojemności baterii może prowadzić do przedłużenia czasu pracy urządzeń, co jest korzystne dla konsumentów, oraz do zwiększenia znaczenia pojazdów elektrycznych. Krzem, który pozwala bateriom utrzymywać dziesięciokrotnie wyższą ładowność niż ma to miejsce w przypadku ogniw z anodą węglową, był od dawna postrzegany jako klucz do poprawy wydajności baterii. Poprzez modyfikację postaci fizycznej krzemu firma Nexeon rozwiązała podstawowe problemy wynikające z fizycznej niestabilności materiału występującej w trakcie cykli ładowania. Firma opracowała także metody produkcji wyżej opisanych ogniw, które mogą zapewnić utrzymanie kosztów ich wytwarzania na tym samym poziomie, co konwencjonalnych anod węglowych.

  Źródło: http://www.theengineer.co.uk/news/nexeon-prod...-capacity-lithium-ion-battery/1006592.article

 • #2 18 Gru 2010 14:51
  Maticool
  Poziom 20  

  "ten times the charge" może też oznaczać "dziesięciokrotnie większy ładunek" co by wynikało z drugiego artykułu i oznaczało, że w baterii o zadanych rozmiarach można zgromadzić 10x więcej energii (E = Q•U). Piszę to, bo pojęcie "ładowność" którego Kolega użył, może się kojarzyć np z ilością cykli ładowania.

  Gdyby się to ziściło, byłoby bardzo dobrze, bo mniej-więcej tyle brakuje nam do w pełni funkcjonalnego elektrycznego samochodu.

 • #3 18 Gru 2010 18:47
  lazor666
  Poziom 11  

  Owszem, to słowo może mieć oba znaczenia i rzeczywiście dobrze byłoby sprecyzować ten termin :)