Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana filtra dolnoprzepustowego -SUBWOOFER PASYWNY

18 Gru 2010 00:54 3560 3
  • Poziom 8  
    Witam Posiadam SUBWOOFER PASYWNY dwu głośnikowy. I nosze się z zamiarem wymiany w nim filtra dolnoprzepustowego. W środku skrzynki znajduje się filtr, którego rolę pełni podwójna cewka, jedna na kanał. Tylko tyle że ten filtr to jakaś porażka producenta tego urządzenia. Gdyż sub gra pasmem którym nie powinien grać. Słychać w nim przytłumione słowa podczas odsłuchu utworów muzycznych. Tylko teraz kwestia który filtr pasywny wybrać. Na Allegro znalazłem kilka sztuk. Poniżej zamieszczam zdjęcia tych filtrów. Może ktoś doradzi mi który z nich wybrać, aby odcinał te niepotrzebne pasmo dźwięków w głośnikach basowych. Postanowiłem jeszcze że uszczelnię wszystkie nieszczelności obudowy suba silikonowym klejem na gorąco, żeby powietrze wydobywało się tylko kanałem wylotowym. Mam jeszcze pomysł (może to dziadowanie) aby wnętrze skrzynki wytłumić zwykłą grubą de którą z kartonu. Myślę że taki materiał ma leprze właściwości wyciszające niż materiał w rodzaju jakiejś wełny mineralnej. Pozdrawiam
    Wymiana filtra dolnoprzepustowego -SUBWOOFER PASYWNY Wymiana filtra dolnoprzepustowego -SUBWOOFER PASYWNY
  • Poziom 28  
    Wstaw zdjęcia tego subwoofera. Zalecam filtr aktywny.
  • Poziom 2  
    jeżeli wzmacniacz napędza tylko skrzynię polecam filtr na kable sygnału od radia i regulacje wzmacniacza
  • Poziom 8  
    Witam Zamieszczam zdjęcia subwoofera. Pod maskownicą znajdują się dwa głośniki i kanał wylotowy powietrza. A co do filtra aktywnego to chyba trzeba budować cały układ wzmacniacza do suba, aby można zastosować ten typ filtra.
    Wymiana filtra dolnoprzepustowego -SUBWOOFER PASYWNY Wymiana filtra dolnoprzepustowego -SUBWOOFER PASYWNY
    Subwoofer jest napędzany przez amplituner Hitachi SR-504, plus podpięte są kolumny Siemens RL 320 G4. Dziś kupiłem gruby markowy przewód głośnikowy, zmienię wszystkie przewody w środku skrzynki i zewnętrzne doprowadzające sygnał. Bo te co były w oryginale, to jakieś takie mizerne.