Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 124L 2004r 420hpi zaniża wartości na tablicy rozdziel

pitool 18 Gru 2010 08:59 1574 4
  • #1 18 Gru 2010 08:59
    pitool
    Poziom 29  

Witam.Problem ciągnika jak w temacie,zaniża temperaturę płynu chłodzącego,stanu paliwa jak i ciśnienia powietrza w układzie.Wszystkie wartości są zaniżone o około 30%(tzn przy pełnym zbiorniku pokazuje 3/4 poziomu paliwa,przy temperaturze 90.C mam trochę ponad 60.C a ciśnienie tuż przed zbiciem zaworu pokazuje nie całe 6 atm)Pytanie moje jest takie czy związek z tymi anomaliami może mieć masa kabiny ponieważ gdy włączy się ogrzewanie postojowe to świeca która grzeje impulsowo robi efekt kierunkowskazów(nie przygasających do końca) z wszystkich kontrolek palących się na desce jak i oświetlenia wewnętrznego kabiny.

• Pomocny post
    #2 19 Gru 2010 09:47
    685832
    Usunięty  
  • #3 19 Gru 2010 23:57
    pitool
    Poziom 29  

bodek434 napisał:
    Zadajesz pytanie, że nawet kolegom elektrykom nie chce się odpowiadać,

Bo oni urodzili się z multimetrem w ręce a ja nie:-).Przejrzałem większość połączeń prądowych i masowych,jeszcze jutro podepnę na krótko masę pod tablicę i sprawdzę efekt.Dziwi mnie fakt że ciśnienie oleju jak i woltomierz nie głupieją.
    Dzięki.Pozdrawiam.

• #4 20 Gru 2010 01:07
    g73
    Poziom 17  

pitool napisał:
    bodek434 napisał:
    Zadajesz pytanie, że nawet kolegom elektrykom nie chce się odpowiadać,

Bo oni urodzili się z multimetrem w ręce a ja nie:-).Przejrzałem większość połączeń prądowych i masowych,jeszcze jutro podepnę na krótko masę pod tablicę i sprawdzę efekt.Dziwi mnie fakt że ciśnienie oleju jak i woltomierz nie głupieją.
    Dzięki.Pozdrawiam.
    Witam kolego sprawdz akumulatory( bocznikiem)miernik do badania aku. czy wystarzająco trzymają i oczywiście ładowanie ma być 28,5V pozdrawiam

• Pomocny post
    #5 20 Gru 2010 22:23
    685832
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME