logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Fiat Punto 95r 75KM odpalił ale po paru sekundach

p90eter 18 Gru 2010 09:17 1811 7
REKLAMA
  • #1 8882578
    p90eter
    Poziom 10  
    Witam.
    Mam taki problem, dziś chciałem odpalić samochód i co prawda odpalił ale po paru sekundach coś się stało i zgasł.
    Przy próbie kolejnego uruchomienia kręci ale nie tak jak powinien, słychać jak by rozrusznik sam kręcił bez żadnych oporów, tak jakby silnik stał w miejscu i nie pracował.
    Zdarzyło się to pierwszy raz i nie wiem co to może być?
    Prosiłbym o pomoc.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 8884692
    p90eter
    Poziom 10  
    Sprawdziłem już i pasek jest cały. Mozliwe jest to że przeskoczył pasek rozrządu i dlatego tak się dzieje?
  • REKLAMA
  • #5 8884809
    79paweł
    Poziom 11  
    możliwe że przeskoczył sprawdź ustawienie i naprężenie a pasek nie musi być zerwany tylko może mieć wyrwane zęby :!:
  • #6 8884927
    p90eter
    Poziom 10  
    Ok sprawdzę. Chwilowo dziękuję. Pozdrawiam.
  • #7 8885420
    tzok
    Moderator Samochody
    Zobacz czy rozrusznik napędza wał silnika - w obudowie sprzęgła masz otwór rewizyjny (powinien być zasłonięty gumową zaślepką) przez który możesz podejrzeć czy obraca się koło zamachowe/docisk sprzęgła... na szczęście w tym silniku zerwanie paska jest niegroźne - wystarczy ustawić rozrząd na znaki i założyć nowy pasek.
  • REKLAMA
  • #8 8904942
    p90eter
    Poziom 10  
    A więc rozrząd przeskoczył i właśnie tak się działo. Ustawiony na nowo z wymianą paska i rolki i śmiga;) Dzięki za podpowiedz.
    Pozdrawiam.
REKLAMA