Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe alarmowanie , czujnik ruchu -> sygnał

18 Gru 2010 12:29 1922 5
  • Poziom 2  
    Bezprzewodowe alarmowanie , czujnik ruchu -> sygnał

tak wygląda droga pomiedzy obiektami. Obiekt A nie posiada łącza internetowego, i chciałbym aby przynajmniej narazie obyło się bez tego (koszty) chyba, że wymusi to dalszy plan rozbudowy o kamery. Obiekt B - dom, stały dostęp do internetu 6mbit, dosyć wysoki budynek , tu chciałbym przesyłać sygnał.

A teraz o co mi chodzi. Chciałbym założyć jakieś czujniki ruchu (np. takie jak są w lampach (ciepło + ruch ) najlepiej żeby nie reagowały na psa. Nie wiem jak dużo można ich szeregowo podłączyć? W momencie gdy nikogo tam nie ma , chciałbym aby po aktywowaniu się czujki zawył tam alarm, np na 30sec, i w domu (obiekt B) zaświeciła mi się jakaś lampka , czy jakieś ostrzeżenie.

Czy jest to realne bez przewodowo, bez ogromnych kosztów?

No i w przyszłości chciałbym tam założyć monitoring , ten sam cel - podgląd w domu tego co dzieje się w obiekcie A. Jakie były by to koszty? Czy tylko przesył przez internet wchodzi grę ? Myślę że wystarczyły by 2-4szt kamer.

Pozdrawiam, z góry dziękuje za zainteresowanie.

(poprzedni temat niestety został wyrzucony do kosza, ze wzgledu na zły upload zdjęcia ) LINK: (https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8882734#8882734 )

użytkownik rokycky, polecił użądzenia firmy GORKE, i chciałbym go zapytać :

A który zestaw z ich produktów byś polecił ?

http://www.gorke.com.pl/sklep/index.php?cPath=40

chodzi ci zapewne o te użądzenia, i np jeżeli dokupił bym nadajnik + odbiornik, to mam do dyspozycji jeden kanał. No i teraz, jak go wykorzystać? Dobrze było by korzystać z tego kontrolowanego przesyłu krótkiego testowego, np. jakaś dioda led ? Jestem zielony w tym, fajnie jak by mi ktoś to rozpisał co i jak...
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    Tak, około 300m, widoczności optycznej niestety nie ma chociaż nie wiem jak by było z dachu budynku B ponieważ jest bardzo wysoki (bardzo spadzisty dach) , z balkonu niestety nie widać (1 pietro) na drugim budynku nie było by problemu zrobić tyczkę np. 5-6m i wyciągnąć antenę w góre, ponieważ jest to budynek użytkowy, estetyka nie ma znaczenia.

Nie widać tego dokładnie na mapie , ale te "drzewka" przy drodze są dosyć wysokie, no ale nie jakieś bardzo szczelne. Mogę dodać foto z balkonu. No i wg tej linii bedzie jeden budynek minimalnie na drodze radiowej, kwadraciak 20 letni.
  • Poziom 15  
    Jeśli chodzi o czujki to proponuję założyć zwykły system alarmowy i sygnał włamania przesłać za pomocą stacjonarnego zestawu nadajnik-odbiornik firmy GORKE. Odbiornik OPC-KO1 i nadajnk NRP-102. Teoretyczny zasięg to 1000m w polu widzenia, a przy twoich warunkach bez problemu powinno śmigać.
  • Poziom 23  
    Będzie śmigać nawet z antenami wewnątrz budynków.
  • Poziom 26  
    Dokładnie odbiornik OPC-K01 zbiera sygnał naprawdę super robiłem powiadomienie do domu klienta odległość podobna jak u Ciebie jak nie większa i działa bez problemu, antenę na zewnątrz sobie odpuść wystarczy że ktoś to urwie itp i po powiadomieniu, chyba że zastosujesz nadajnik z kontrolą łącza tu
    Jedynym problemem może być częstotliwość 433Mhz za dużo sprzętów działa na tej częstotliwości a co za tym idzie to musisz poszperać.