Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE32B350F1W- matryca, elektronika ?

18 Dec 2010 19:50 7746 8
  • Level 15  
    Po włączeniu ekran ciemny, po kilkunastu minutach pojawia się obraz jak na załączonym obrazku. Pytanie do doświadczonych kolegów, czy to matryca ? czy moduł cyfrowy i np. procesor (stawiam, że to ten pod radiatorem) i jego luty BGA. Matryca model LTF320AP06.

• Helpful post
    Service technician RTV
    Raczej matryca !
    -w serwisie S.pod numerem BN07-00674D LTF320AP06

lub ok.40% na T-con: 320AP03C2LV0.2 (chip: LMX6322T1)
    -dokonaj jakiś pomiarów w pkt. opisanych na płytce

Aby się upewnić wejdz w tr. autonomiczny (na t-con ...)
    opisano w manualau/ na forum
    chasisis N66A/*N65A europa lub saturn4

Jest też taka matryca w serii B450
  • Level 33  
    Tryb autonomiczny wykluczy tylko usterke maina, który i tak jest sprawny, z obrazka ewidentnie widać, że nie ma sterowania wierszami więc najprawdopodobniej matryca-niestety.
  • Level 40  
    Scaler jak by był uszkodzony to by nie włączył podświetlenia i zasilania na tcon. Najprościej podłączyć dla sprawdzenia jakąś inną matrycę.
  • Level 33  
    satgal wrote:
    Scaler jak by był uszkodzony to by nie włączył podświetlenia i zasilania na tcon.

Zgadza się. Nie wiem jakie rozwiązanie zasilania T-con jest w samsungach ale np. w LG scaler wysyła impuls na bazę tranzystora, który z kolei załącza 'electronic switch' znajdujący sie u spodu płyty, co powoduje, że 12V wchodzi na T-con.
  • Level 40  
    Scaler nie daje impusu tylko wystawia odpowiedni stan dla klucza włączającego napięcie zasilania tcon tak jest we wszyskich konstrukcjach a tu w tym wypadku widać ze zdjęcia że tcon ma zasilanie bo bez niego to by nic na ekranie się nie pokazało.
  • Level 33  
    Ja miałem na myśli niskie napięcie stałe ale czy to nazwać komendą, stanem wysokim, załączeniem, czy impulsem załączenia, to tylko kwestia nazewnictwa.
  • Level 40  
    Jest spora różnica między napięciem stałym a zmiennym lub impulsowym.
  • Level 15  
    TV na śmietnik. Wymiana matrycy w serwisie Samsunga - 2500 tys zł. Śmiech. Teoretycznie można było wymienić gdzieś w Polsce za 350 zł, ale to nie mój osobisty tv, więc oddałem właścicielowi, niech sam to ewentualnie załatwia.