Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon do wokalu Shure c608 czy AUDIO TECHNIKA MB3K ?

18 Gru 2010 20:29 4112 11
  • Poziom 8  
    Witam.
    Chciałbym zakupić jakiś dobry (jak na swoją cenę) mikrofon do wokalu do domowych nagrań. Chodzi mi o rap.

150 - góra 200zł - tyle mogę wydać na mikrofon.

Chcę go podłączyć do kompa.
    Moja karta dźwiękowa to Creative SB 5.1 VX

Proszę o poradę, który bardziej nadaje się do wokalu: c608 czy mb3k? Czy potrzeba do nich jakiś przedwzmacniacz? Może jest jakiś inny, lepszy model za tą kwotę?
  • Poziom 42  
  • Poziom 36  
    Nie trzeba, można podłączyć go do karty dźwiękowej, tylko trzeba zakupić przejściówkę (chociąż może niektórzy sprzedawcy dostarczają ją seryjnie).

Audio technica MB3K kosztuje około 160 zł, a shure c-606 ok. 90 zł - więc różnica jest dość spora w cenie. Nie znam tej audiotechniki ale prawd. będzie lepszej jakości. Ten Shure c-606 jest OK ale rewelacji nie ma.

Generalnie jakość mikrofonów z przedziału cenowego ok. 150 zł powinna ci wystarczyć do amatorskich nagrań hip hopowych. W zasadzie nie ma wielkiej różnicy pomiędzy mikrofonami dynamicznymi w tej cenie.
  • Poziom 8  
    Załóżmy że kupiłbym tego TA MB3K. I zastanawiam się czy na tej karcie dźwiękowej go wykorzystam? Może być tak, że na tej mojej karcie Shure c608 da mi taką sama jakość wokalu jak na MB3K?
    Jeżeli tak to jaką kartę potrzebuję, aby wykorzystać w pełni te oba mikrofony?
  • Poziom 42  
    Ten model Shure'a to padlina, radzę omijać. Nie jestem pewien, czy bez odpowiedniego przedwzmacniacza uzyskasz właściwy poziom sygnału mikrofonowego.
  • Poziom 36  
    sb audigy jest zapewne wyposażone w podbicie +20db dla mikrofonu - podobnie jak inne Soundblastery.

Na pewno będzie czuć różnicę na korzyść audio-techniki mb3k, przy tej karcie.
  • Poziom 8  
    Mam jeszcze jedno pytanie. Nie chce zakładać nowego tematu.

Dlaczego jak podłącze takie zwykłe słuchawki od mp3 do kompa to one cicho grają? Mniej więcej połowę tego co na mp3.

Wszystko mam na maxa ustawione, ale i tak jest za cicho. Słuchawki są dobre bo na mp3 działają jak należy.
  • Poziom 36  
    słuchawki mają za małą skuteczność, lub za dużą impedancję. Sygnał z komputera ich nie wysterowywuje.

Najlepiej zakupić głośniki komputerowe lub wzmacniacz do których będziesz mógł podłączyć słuchawki - bo zresztą to dość niewygodne, przełączać cały czas między słuchawkami a głośnikami.
  • Poziom 8  
    Ale te same słuchawki na innym kompie grają normalnie.
    A jak podłącze pod wzmacniacz od głośników to trzeszczą już przy średniej głośności więc to raczej nie rozwiąże problemu...
  • Poziom 36  
    pod jaki wzmacniacz? jak trzeszczą przy średniej głośności to są uszkodzone, albo wzmacniacz jest uszkodzony.

Jeśli na innym komputerze jest inna karta dźwiękowa to nic dziwnego.
  • Poziom 8  
    Pod wzmacniacz co jest w subwooferze w miejsce gdzie podłączam głośniki.
    I chyba każde słuchawki gdy tam podłączymy będą trzeszczeć na tych 60W.

Co mam zrobić żeby normalnie można było słuchać muzy przez słuchawki podłączone bezpośrednio do kompa? To chyba nie wina karty dźwiękowej?
  • Poziom 36  
    No nie, podłączanie słuchawek do wyjść głośnikowych to absurd i najkrótsza droga żeby je uszkodzić.... nie to miałem na myśli mówiąc o podłączaniu słuchawek pod wzmacniacz.

Za cichy sygnał na wyjściu to kwestia albo karty dźwiękowej, albo słuchawek, bo przecież nie krasnoludków?
    Jeśli te same słuchawki na innym komputerze działają normalnie, albo przy zmianie słuchawek nie następuje poprawa, to znaczy że problem jest w karcie muzycznej. A jeśli pomaga zmiana słuchawek, to sprawa jest oczywista.