Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zawieszanie się systemu po wymianie grafiki

vitesse 18 Dec 2010 22:21 986 6
    vitesse
    Level 14  
    Witam
    Zmieniłem grafike z palita 8600 gt na sapphire hd5670 512mb
    Na starej grafice wszystko działaloa na tej zawiesza mi sie windows xp 32bit czasami nawet po 5 minutach,
    probowałem juz 2 wersje sterownikow, usuwałem wszsytko driver sweeper

macie jakies sugestie moze kwestia ustawienia zasilania w biosie ?
    zasilacz chieftec 360w mobo asus p5b-e plus procesor e4300 ram ocz 2gb
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    tomcioel
    Level 14  
    Czy zawieszanie występuje w tylko czasie gry czy przy małym obciążeniu też? Sprawdź na innym zasilaczu czy będzie to samo, ten chieftec pewnie ma już parę latek, zajrzyj do niego, w jakim stanie ma kondensatorki
    RoStER
    Level 30  
    Mimo że to chieftec, to 360W jest stanowczo za mało, wymień na jakąś zasiłkę 450-500W dobrej firmy.
    Kasek21
    Level 43  
    Ten Chieftec trochę słaby jak do tego sprzętu - 18A na 12V i tylko jedna linia.

Grafika pobiera ok.60W, 20W więcej od starej ale może właśnie to przechyliło szale.

Do tego lata pracy robią swoje.

Najlepiej byłoby sprawdzić na lepszym zasilaczu.
    vitesse
    Level 14  
    Chieftec ma juz kilka lat ale nie wiecej niz 3.
    Zawieszanie wystepuje głownie w windowsie, w grze tylko raz i to po godzinnej grze
    Zawsze zawiesi sie jak wlacze włacze CCC mniej wiecej po minucie, grafika w idle pobiera 17W a proc tez nie chodzi na pełny gwizdek, przed c2d mialem pradozerne p4 z wylaczonym oszczedzaniem energi i zwisow nie było
    vitesse
    Level 14  
    W dalszym ciagu upieram sie przy sterowniku. Co do zasilacza bede dokladnie musial przeliczyc ile moj komp potrzebuje na kazdej lini.
    Dzis wyskoczył mi ekran smierci BUGCODE_USB_DRIVER wiec wkoncu doinstalowałem brakujacy steronik bluetooth (bloesolei) zobaczymy czy to zlikwidowało jakis konflikt
    vitesse
    Level 14  
    do komputera wstawilem gf8400 ktory poiera najmniej pradu, poprawilo sprawe, ale tylko na kilka dni pozniej zawieszanie odnowa.
    w tym momencie komputer sie wlacza, ale nic nie startuje nawet na delcie 500w.
    nowa grafa hd5670 wrocila z serwisu. wydaje mi sie ze poszla plyta głowna, piszcza cewki.
    kupie nowa plyte, mysle na asusem p5qc
    Dorzuci ktos swoje 3 grosze?