Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat b5 nie steruje bagażnikiem

18 Gru 2010 23:22 13033 17
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam problem z Passatem 2002r kombi a mianowicie nie steruje z pilota (scyzoryk oryginalny), drzwi zamyka i otwiera natomiast po naciśnięciu przycisku otwierania bagażnika mrugną tylko kierunkowskazy. Pilot ma mały zasięg około 1 m.
  • Poziom 14  
    bateria jest dobra
  • Poziom 10  
    A sprawdzałeś Vag czy masz aktywowaną tą opcję w module ? Zasięg 1m wskazywałby na problemy z kodowaniem kluczyka lub baterią. pzdr
  • Poziom 14  
    tego nie sprawdzałem jutro sprawdze ale zastanawiam się dlaczego impuls idzie na kierunki a nie idzie na zamek w klapie
  • Poziom 14  
    w klapie bo to jest kombi jest tylko siłownik otwierajacy bezposrednio z drzwi z przycisku otwiera ale z pilota mrugaja tylko kierunkowskazy
  • Poziom 10  
    Tak ma być mrugną kierunki i można otworzyć bagażnik przyciskiem w klapie to jest zezwolenie na otwarcie klapy tylnej z pilota siłownik na pewno nie zadziała z pilota sterowany jest przez komfort pod nogami kierowcy i dopiero naciśnięcie przycisku w klapie tylnej go uruchamia.
    Co do zasięgu pilota to na 90% jest zawilgocona wiązka przewodów od strony kierowcy trzeba podnieść dywan i zobaczyć czy jest tam sucho,antena od pilota jest w lewym przednim słupku.
    Proszę sprawdzić drugi pilot czy też reaguje tylko na 1m,jeżeli nie to winny jest pilot i trzeba go wymienić
  • Poziom 14  
    to co trzeba zrobic żeby otwierać z pilota?
  • Poziom 10  
    z pilota można jedynie zezwolić na otwarcie z przycisku w klapie tylnej
    pilot nigdy nie zasteruje siłownikiem w klapie,było by to bez sensu przypadkowe otwarcie klapy tylnej z pilota skutkowało by otwartą klapą sama by się nie domknęła.
    Głównie chodzi tu o samouzbrajanie,czyli jeżeli przypadkowo naciśniemy na pilocie otwarcie to zamki się otworzą ale jeżeli w ciągu 30s. nie odtworzymy żadnych drzwi to samochód się znowu zamknie i tak to po prostu ma działać i tyle.
    Pozdrawiam i myślę że już nie powinno być wątpliwości.
  • Poziom 9  
    W sedanie przytrzymanie przycisku otwierania bagażnika wyłącza alarm (migną migacze) i otwiera bagażnik (tzn. bagażnik wyskakuje z zamka i można go otworzyć nie naciskając klamki). Po zamknięciu bagażnika zatrzaskuje go i włącza alarm. Myślę że w kombi jest podobnie. Całkowite otwieranie i zamykanie bagażnika z pilota jest chyba w b6 ale nie jestem pewny.
  • Poziom 14  
    czyli otwieranie w kombi klapy jest niemożliwe z pilota a w sedanie tak?
  • Poziom 9  
    Nie to miałem namyśli. Chodzi mi o to że jak przytrzymasz przycisk otwierania bagażnika to on powinien wyskoczyć z zamka(otworzy się zamek nie bagażnik). I wtedy można go otworzyć bez otwierania całego samochodu. Klapa bagażnika zostanie lekko uchylona. Kiedy zamkniemy bagażnik to zamek sam się zatrzaśnie i alarm zostanie włączony.
  • Poziom 10  
    chodzi tutaj o ryglowanie (zatrzaskiwanie)
  • Poziom 14  
    klapa chodzi z pilota
    dziękuję
  • Poziom 2  
    Wiadomo coś odnosnie niemozliwości otwarcia klapy bagażnika(kombii) z kluczyka i przy cisku wnętrza? z kluczyka działa normalnie... Jednak szkoda kluczyka zeby za kazdym razem nim obrazac...
  • Poziom 11  
    KlakierKSW napisał:
    Wiadomo coś odnosnie niemozliwości otwarcia klapy bagażnika(kombii) z kluczyka i przy cisku wnętrza? z kluczyka działa normalnie... Jednak szkoda kluczyka zeby za kazdym razem nim obrazac...

Wiem ze temat stary lecz mam taki sam problem. Poradzil sobie ktos juz z nim po 4 latach ? :)
  • Poziom 2  
    Hej,

W moim przypadku okazało się, że padł siłownik od zamka w klapie bagaznika.
    Kupiłem nowy orginalny za 180 zł. Niektórzy wspominali o zamiennikach, ale podobno szybciej padają...