Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner do Zeusów 4ooW

lampardzik13 18 Gru 2010 23:23 2265 24
  • #1 18 Gru 2010 23:23
    lampardzik13
    Poziom 9  

Proszę o poradę jaki mam kupić amplituner do tych głośników, chciałabym się zmieścić w 2000zł. Zastanawiam się nad yamahą 797, hk 141, a może stary poczciwy technics?

0 24
  • #2 19 Gru 2010 12:01
    globus1987
    Poziom 29  

Wielkim błędem było zakupienie zeusów gdyż nie są to kolumny które nadają sie do normalnego słuchania muzyki, kolejnym który zamierzasz zrobić to kupienie do tego amplitunera który nie będzie w stanie odpowiednio ich wysterować.

0
  • #3 19 Gru 2010 12:52
    lampardzik13
    Poziom 9  

Ja nie pytam się czy dobrze zrobiłam kupując te kolumny tylko proszę o poradę jaki amplituner do nich dokupić.

0
  • #4 19 Gru 2010 22:54
    exik
    Poziom 25  

Twoje pytanie jest mniej więcej na takim poziomie, jakbyś pytał o podanie najlepszego gazu do napędzenia silnika diesla.
    Więc teraz pomyśl, dlaczego nikt nie jest w stanie na to odpowiedzieć.

Moderowany przez przemo-lukas:

Regulamin 10.2 i 10.4.
    Uprzejmie proszę, aby post lub temat, który łamie regulamin tego forum raportować, a dalszą ocenę pozostawić moderatorom.

0
  • #6 20 Gru 2010 13:52
    zukzukzuk
    Poziom 20  

Czy mogę nie zgodzić się z Waszymi opiniami?

Swego czasu posiadałem amplituner Sanyo (chyba model z liczbą 2400, 2700 w nazwie?). Jakieś 20-25 kg wagi. Pamiętam - 680 W poboru, 2 x 20000 mikro w zasilaniu. Robiłem tym czymś z 4 Altusami niezłe potańcówki na sali ok. 150 metrów.
    Myślę, że taki Sanyo w domu spokojnie dałby radę zagrać nawet z Zeusami:)
    Polecam też "ciężkie" modele Pioneera, JVC , Sansui czy Rotela.

Pozdrawiam!

0
  • #7 20 Gru 2010 14:31
    karnak
    Warunkowo odblokowany

Problem polega na tym,że Zeusy to kolumny do klubu,dyskoteki itp.,nie do domowego odsłuchu muzyki.Ich wysoka moc i efektywność okupione są neutralnością brzmienia.Oczywiście,że zagrają pod domowym amplitunerem,ale aby wykorzystać ich pełen potencjał potrzeba zawodowej końcówki o mocy 2×200-2×300W!Domowe amplitunery jeśli nawet dysponują mocami ponad 100W/kanał nie są przeznaczone do forsownej pracy.W cenie 2000zł można kupić końcówkę mocy,mały mikser i jeśli zależy na radiu :D tuner.

0
  • #8 20 Gru 2010 15:20
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

karnak napisał:
    Problem polega na tym,że Zeusy to kolumny do klubu,dyskoteki itp.,nie do domowego odsłuchu muzyki...

Problem polega na tym również, że i do "dyskoteki" słabo się nadają.

Prawdę mówiąc, kupił bym "najlepszy" wzmacniacz stereo/końcówkę mocy*, na który było by mnie stać. Najlepiej używany. Do tego tuner. No i kiedy dojdziesz do wniosku, że dotychczasowy zestaw głośnikowy czas wymienić, będziesz miała porządne pozostałe elementy stereo.

Pytanie tylko brzmi. *Czy jest to zestaw do nagłośnienia lokalu, czy też może dużego salonu?

0
  • #9 20 Gru 2010 16:08
    lampardzik13
    Poziom 9  

Głośniki wstępnie mają być do salonu, dlatego zastanawiałam sie nad amplitunerem, zdaje sobie sprawę, że amplitunery nie mają wystarczającej mocy aby napędzić te głośniki, ale z drugiej strony ja nie zamierzam tych głośników wykorzystywać na maxa tylko do zwykłego słuchania muzyki. I prosiłabym o podanie konkretnych symbolów modeli jeśli chodzi o amplit. czy też wzmacniacze, bo ja nie bardzo się na tym znam

0
  • #10 20 Gru 2010 16:16
    przemo-lukas

Zaraz posypią się na mnie gromy, ale swój typ uzasadniłem w poprzednim poście. :D
    Proponuję poszukać używanego NAD'a c370 (mocny, dobrze brzmi) i SONY ST-S550 ES (bardzo dobry muzykalny tuner).
    W przyszłości posłuchał bym jeszcze kilku innych zestawów głośnikowych. :idea:

0
  • #11 20 Gru 2010 16:24
    exik
    Poziom 25  

Sądząc po sugestiach przedstawionych w pierwszym poście np Harman Kardon AVR 141, autora nie interesuje wzmacniacz stereo i radio, tylko amplituner wielokanałowy. Więc Przemku, twoja wiadomość również nie wiele wnosi. Prawda jest taka, że słabiutkie tranzystorki a niekiedy kilka scalaków, nie jest w stanie odpowiednio kontrolować dwóch, wielkich i ciężkich membran głośników nisko-średniotonowych w zeusach, więc mimo że kolumny będą wydawać dźwięki, nie będzie to poprawne granie.
    W tym przypadku, mimo że w dalszym ciągu uważam to za zły pomysł, mogę zaproponować abyś zainteresowała się używanymi WYSOKIMI modelami cenionych firm:
    Np te aukcje
    http://allegro.pl/arcam-diva-avr300-wroclaw-i1368946132.html
    http://allegro.pl/amplituner-onkyo-tx-sr-875-i1373021944.html
    http://allegro.pl/amplituner-onkyo-tx-sr-805-i1368032864.html
    i ten sony zdaje się być również godny polecenia: http://allegro.pl/sony-str-da-1200-es-i1375823684.html
    Poza tym, zeusy to kolumny 4 omowe i mało który amplituner poradzi sobie z takim obciążeniem, szczególnie w połączeniu z resztą zestawu.

0
  • #12 20 Gru 2010 16:30
    lampardzik13
    Poziom 9  

zastanawiałam sie nad amplitunerami 5.1, ale po przeczytaniu kilku wątków zdecydowałam sie na amplituner stereo tylko jeszcze nie wiem jaki

0
  • #13 20 Gru 2010 16:48
    przemo-lukas

Ciężko będzie Ci znaleźć amplituner, który mocą dorówna wzmacniaczowi NAD'a. :idea:

0
  • #14 20 Gru 2010 17:04
    Micharlito
    Poziom 35  

Czy autor nie czytał czasem tego https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1087628.html
    Ogrom tematów o Altusach i Zeusach jest opisywany co jakiś czas ale jak widzę każdy chce indywidualnego podejścia czy czasem w jego przypadku nie będzie inaczej niż w setkach innych.
    Poza tym jeśli autor zna moc ZEUSów i szuka amplitunera to sądzę że go nie znajdzie bo 400W amplitunery wątpię że istnieją... W pełni nie wykorzysta ich żaden, w jakimś tam stopniu każdy bo przecież każdy jakąś tam mocą dysponuje. Mimo to żeby kontrolować na dużej mocy taką powierzchnie membran byle co się nie nadaje. Przychylam się do propozycji końcówki i tunera może coś z YAMAHY ? Np M60 to na prawdę mocny sprzęt, choć cuda na kiju nie mają tu większego sensu to 2drożna kolumna o dźwięku pseudoestradowym.

przemo-lukas -> Ciekawy NAD nie powiem ale pewnie kłopoty w zakupie będą takie jak w przypadku tej M60, swoją droga M60 lepiej się prezentuje ;)

0
  • #15 20 Gru 2010 17:35
    zukzukzuk
    Poziom 20  

Nie do końca zgadzam się z niektórymi wypowiedziami przedmówców...
    Ale niech tam.
    Chce Kolega grać Zeusami? Niech gra! Chce mieć amplituner KD? Niech ma!

Proponuję starsze konstrukcje Yamahy DSP A 2 lub AX 1, które dysponują naprawdę sporą mocą. Jako nowe kosztowały 8-9 kzł (przynajmniej DSP A 2).
    Ale ich cena szybko spadła, głównie z powodu ciagłego wprowadzania nowych "bajerów" w tym segmencie.
    Śmiem twierdzić, że spokojnie sobie poradzą w ww. temacie.

Pozdrawiam!

0
  • #16 20 Gru 2010 20:59
    arti13
    Poziom 32  

Koleżanka w razie co ;)
    Przemolukas ma rację.. Nie ma sensu kupować na siłę amplitunera. To będzie mordęga dla uszu lepiej kupić mocniejszy wzmacniacz, końcówkę mocy plus jakiś tuner do tego ;)
    Pozdrawiam

0
  • #17 20 Gru 2010 21:04
    zukzukzuk
    Poziom 20  

arti13 napisał:
    Koleżanka w razie co ;)
    Przemolukas ma rację.. Nie ma sensu kupować na siłę tunera. To będzie mordęga dla uszu lepiej kupić mocniejszy wzmacniacz, końcówkę mocy plus jakiś tuner do tego ;)
    Pozdrawiam

Przepraszam.
    A Koleżanka wie, co miała na myśli? Oprócz popierania...

Dla ułatwienia Kolego:
    http://allegro.pl/yamaha-dsp-ax1-i1358264019.html
    Sprzedawca wydaje się być solidny.

A tu bałwochwalczy opis:)
    http://www.hi-end.pl/index0.php?id=d1sprz&ia=1

Jednak COŚ prawdy w tym jest...
    Dla TWOICH wymagań - na 99,9 % będzie SUPER!!!

Oznajmiam też wszem i wobec, że nie mam absolutnie NIC wspólnego z jakąkolwiek sprzedażą ww. sprzętu. A sam wręcz brzydzę się amplitunerami KD!

Ale, właśnie mój serdeczny kolega ma DSP A2, która robi sporo przyzwoitego hałasu, z ważącymi 90 kg, znacznie bardziej wymagającymi kolumnami, niż ZEUSY.
    Właśnie w 40 metrowym salonie...

Pozdrawiam!

0
  • #18 21 Gru 2010 07:12
    przemo-lukas

zukzukzuk napisał:
    ...
    Proponuję starsze konstrukcje Yamahy DSP A 2 lub AX 1, które dysponują naprawdę sporą mocą. Jako nowe kosztowały 8-9 kzł (przynajmniej DSP A 2).
    Ale ich cena szybko spadła, głównie z powodu ciagłego wprowadzania nowych "bajerów" w tym segmencie...

Dokładnie tak. Też kiedyś o tym pisałem.

przemo-lukas napisał:
    prez8s napisał:
    Ciekawa też jest Yamaha DSP A1, czy też tańsza A2...

Tym bardziej, że DSP A1 można kupić poniżej 1500zł. :idea: A tak na marginesie to ciekawa sprawa z tymi ampli. Kiedy wychodzą na rynek kosztują krocie (w sumie flagowe z "góry" katalogu). Jednak szybko tracą na wartości w przeciwieństwie do wzmacniaczy. Wydaje mi się, że jest tak dla tego, że producenci wprowadzają w k-d coraz to nowsze "bajery" wraz z kompatybilnością z iPodem :D Przyznam, że wolał bym kupić każdy z wyżej wymienionych amplitunerów niż "nowego" rx v765. :idea:
    Z drugiej zaś strony wolał bym poszukać ciekawy wzmacniacz na powiedzmy EL34 niż yamahę 2700...

Tak więc koleżanka ma wiele do przemyślenia.

0
  • #20 21 Gru 2010 22:17
    przemo-lukas

Koleżanko, widzę, że bardziej cenisz sobie funkcjonalność (bajery i dwa w jednym) niż racjonalne argumenty.

Pisząc o amplitunerach KD, wspomnieliśmy czemu czasem warto rozważyć zakup używanych. Przeczytaj jeszcze to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

Czy zwiększasz budżet na zakup urządzenia?
    W pierwszym linku amplituner kosztuje niemalże 4 000zł. :idea:

Ze sprzętu, który podałaś, ciekawy jest yamahy s500. Jednak nadawał by się do zestawów dwu drożnych, na góra 18cm głośniku nisko-średnio tonowym.

0
  • #21 21 Gru 2010 22:23
    lampardzik13
    Poziom 9  

Zwiększam budżet, i nie zależy mi na KD czy stereo, szukam czegoś odpowiedniego, obojętnie czy to kd czy stereo, nie planuje dodatkowych głośników

0
  • #22 21 Gru 2010 23:39
    przemo-lukas

Przyznam, że to już przerost formy nad treścią. Najwęższym gardłem Twojego systemu jest zestaw głośnikowy. A budżet na sprzęt towarzyszący jest nie mały. Tu chyba już namawiać będę Ciebie na rozstanie z Zeusami.

0
  • #23 21 Gru 2010 23:59
    exik
    Poziom 25  

przemo-lukas napisał:
    Przyznam, że to już przerost formy nad treścią. Najwęższym gardłem Twojego systemu jest zestaw głośnikowy. A budżet na sprzęt towarzyszący jest nie mały. Tu chyba już namawiać będę Ciebie na rozstanie z Zeusami.

Dokładnie tak.
    Koleżanko, za kwotę jaką chcesz przeznaczyć na napęd do zeusów, kupiłabyś sprzęt który zagra o lata świetlne lepiej niż zeusy z czymkolwiek. Osobiście miałem te kolumny przez pewien okres czasu, uważam je za kiepskie, powiem więcej, w żaden sposób nie potrafiły zagrać poprawnie, bez względu na to czy grały pod końcówką mocy czy pod wysokim modelem wzmacniacza zintegrowanego Yamaha'y. Wspominam je bardzo niemiło. Pamiętaj, że Twój sprzęt zagra tak, jak najsłabszy jego element, którym w tym przypadku są właśnie zeusy.
    Nawet za kasę, którą chcesz teraz wydać można kupić zestaw który pod KAŻDYM względem zagra lepiej niż zeusy.
    Nie inwestuj w nie, bo będziesz niezadowolona :( - uwierz mi..
    Pozdrawiam

0
  • #24 22 Gru 2010 01:01
    lampardzik13
    Poziom 9  

To teraz pewnie mi się dostanie.
    Mam Zeusy i nie chcę ich zmieniać, potrzebuje tylko do tego jakiś dobry amplituner no i oczywiście chciałabym, żeby on jakoś wyglądał, nie podobają mi się jakieś tam starsze kilkuletnie modele. Wiem,że liczy się wnętrze, ale jak mam wyłożyć troche pieniędzy to wolałabym coś nowszego i dobrego. takie 2 w 1. a Głośniki zostają bez zmian, akura w tym temacie nie zmieniam zdania choćbym miała dwa razy stracić

0
  • #25 22 Gru 2010 01:45
    arti13
    Poziom 32  

Z takim podejściem kup coś co Ci się poprostu podoba... Aby było firmowe.

0