Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odcięcie zapłonu pomoc w podłączeniu

19 Gru 2010 04:31 3671 10
  • Poziom 2  
    Witam ,chce zamontować odcięcie pompy paliwa na przekaźniku ,diodzie led migającej i mikro włączniku taki jak od napadówki.Mam taki przekaźnik Link i teraz jak to podłączyć żeby działało .Do tej pory miałem taki najprostszy przełącznik on/off.Ja wykombinowałem to tak 86 + po stacyjce i mikrowłocznik ,85 masa ,87i30 podłączam odciętą pompę i pytanie w którym momencie dioda led chyba , że jest coś nie tak może mały schemacik ktoś by mógł zapodać .Wiem ,że jest opcja szukaj ale to jest tak jak szukanie igły w stogu siana hehe .To ma być na zasadzie dioda miga naciskam przycisk dioda gaśnie i możemy odpalać samochód ,za pomoc wielkie dzięki .
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Dioda do stałego plusa i plusa cewki przekaźnika i nie pytaj -dlaczego, że to nie zadziała- tylko domyśl się
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 34  
    Kup gotowy moduł do odcinki, koszt ok. 50zł. W ten sposób co ty kombinujesz nie będzie działać.
  • Poziom 43  
    Co ma tam nie zadziałać???
  • Moderator Samochody
  • Poziom 43  
    Dioda musi mieć stały plus, inaczej nie będzie migać bez zapłonu a wyjście pompy tego nie gwarantuje
  • Poziom 34  
    A jak zgaśnie samochód np. na światłach? Trzeba kombinować, szukać przycisku a z tyłu trąbią :-) Moduł ma kilkusekundowe podtrzymanie w takiiej i sytuacji.
  • Poziom 36  
    miler80 napisał:
    A jak zgaśnie samochód np. na światłach? Trzeba kombinować, szukać przycisku a z tyłu trąbią :-) Moduł ma kilkusekundowe podtrzymanie w takiiej i sytuacji.
    Tutaj też można zrobić. Wystarczy kondensator i dioda.
  • Poziom 43  
    miler80 napisał:

Tu masz rację, natomiast jak komuś przeszkadza kilkusekundowe odczekanie za kimś na światłach bo auto zgasło to niech zapie.......a po chodniku i niech nie zapomni włączyć halogenów bo w dzień to lans na całego. Dla takich pajaców powinno się budować getta
  • Poziom 34  
    He he he, taka jest niestety kultura polskich kierowców, szczególnie w dużych zakorkowanych miastach. Niedaj boże sie zagapić albo popełnić jakiś błąd :-D
  • Poziom 2  
    Dzięki panowie za pomoc a co do podtrzymania cewki to było na forum mam gdzieś w zakładkach .Czekając na światłach jak zgaśnie mi czy coś to nic strasznego a jak komuś z tyłu coś nie chalo to ma pecha pare sekund go nie zbawi a może nawet uratuje życie hahah , jeszcze raz dzięki.
    :D