Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw polo 1.7 sdi 98 rok kłopoty z odpaleniem.

napsterr 19 Gru 2010 07:51 4940 7
  • #1 19 Gru 2010 07:51
    napsterr
    Poziom 9  

Witam posiadam VW Polo 1.7 sdi rok produkcji 98. Od jakiegoś czasu tj. od czasu kiedy pojawiły się mrozy mam problem z tym iż auto odpala i gaśnie po 2 sekundach. Wymieniłem dla pewności filtr paliwa i bez zmian. Tu jeszcze pragnę nadmienić że nie ma reguły czasem jak jest większy mróz to wejdę i normalnie zapali ale to czasem bo większość czasu pokazuję taki objaw. Ja podejrzewam że to może immobiliser bo to na takie zachowanie wygląda ale chciałbym się upewnić czy moje podejrzenia są uzasadnione. Posiadam 2 kluczyki które de facto są dorabiane. Jeśli można by było prosić o podanie kosztów ewentualnej naprawy no bo są święta mam kupę wydatków auto mi jest potrzebne i chciałbym wiedzieć na ile mniej więcej muszę się przygotować.

• #2 19 Gru 2010 09:17
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Jak winna immo to powinna się zapalić lampka z kluczem o ile taka jest w desce.
    Cena zależy od tego co się tam zepsuło - za 300 można usunąć immo więc naprawa nie powinna przekroczyć tej ceny.

• #3 19 Gru 2010 09:45
    napsterr
    Poziom 9  

No właśnie że nie zapala się a chyba jest taka kontrolka. Może żarówka jest przepalona w tej kontrolce. Zapomniałem jeszcze dodać że jakiś czas temu pojawił mi się dymek z stacyjki ale cofnąłem kluczyk i już było dobrze to było jakiś miesiąc temu.

• #4 19 Gru 2010 10:43
    Andiv
    Poziom 32  

grala1 napisał:

Cena zależy od tego co się tam zepsuło - za 300 można usunąć immo więc naprawa nie powinna przekroczyć tej ceny.

Chyba w stodole.
    Masz tam licznik rodem z g3 więc kontrolki immo nie ma.
    Należy zrobić odczyt usterek.

• #5 19 Gru 2010 10:45
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Jeżeli taka kontrolka istnieje u Ciebie to powinna się ona zapalić po przekręceniu kluczyka w stacyjce i po chwili zgasnąć.
    Uszkodzona stacyjka może mieć z tym dużo wspólnego - to nie musi być wina immo.
    Proponuję obejrzeć wtyczkę i kostkę stacyjki - powinny być tam opisy styków. Połącz 30 z 15 i zobacz wtedy czy auto zgaśnie po odpaleniu. Po połączeniu tych styków kontrolki na desce będą się palić bez przekręcenia kluczyka - jeżeli to pomoże to kostka do wymiany.

• #6 19 Gru 2010 15:18
    napsterr
    Poziom 9  

Bardzo ciekawa podpowiedz bo kostkę stacyjki niedawno wymieniałem znaczy robił mi to fachowiec ale wszystko było w porządku!

• #7 27 Gru 2010 19:43
    napsterr
    Poziom 9  

Problem dalej istnieje sprawdzałem vag com i program polski vag 4.9 i wyskakuje mi błąd 17978 czyli immo. Z tego co szukałem info to prawdopodobnie pętla immo. Sprawdziłem jeszcze dla pewności VW Tool i tam mi wyskoczył błąd immo " key signal low" To moje pytania czy wymiana pętli nastręcza przeciętnemu zjadaczowi chleba jakieś problemy? Czy trzeba ją dodawać do komputera jako nowe urządzenie w sensie tak jak kluczyki?

• #8 07 Sty 2011 23:53
    napsterr
    Poziom 9  

Auto naprawione jak się okazało to centrala immo uwalona miałem centralkę siemensa została wymieniona i auto już nie sprawia problemów! Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie tematem. Co do usunięcia immo w tym modelu jest to droga sprawa bo trzeba zastosować emulator. Szkoda tylko że na tym forum tak mało informacji się udziela i skąpo i zasłanianie się tym że nie chcecie dostarczać informacji złodziejom do trochę naciągany argument bo złodzieje posiadają dużo lepszą wiedzę i naprawdę nie potrzeba im korzystać z tego forum! A jeśli już ktoś pyta tutaj to zwyczajnie chcę sam zrobić swoje auto! Polska to nie jakiś bogaty kraj a obywatele to majętni ludzie! Weźcie to pod uwagę szanowni forumowicze. Zwykła życzliwość to bardzo cenny dar! A kiszenie wiedzy to skrajny egoizm!

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo