Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo g550 - ciągle chodzący wentylator

damian607 19 Gru 2010 11:53 6056 4
  • #1 19 Gru 2010 11:53
    damian607
    Poziom 2  

Witam! Mam problem z laptopem Lenovo g550 procesor Core 2 Duo, karta GF210, system XP. Moje pytanie jest następujące czy można zmienić temperaturę wyłączania/włączania sie wentylatora np. na 50/58 stopni albo zmniejszenie obrotów wentylatora? Cały problem opisałem niżej. Bardzo proszę o pomoc nie mogę pracować na nim przez ten hałas.

Problem jest następujący: prawie przez cały czas chodzi mi wentylator lub włącza się co 2-3 minuty i chodzi przez następne 5 minut może byłoby wszystko w porządku gdyby nie głośne huczenie wentylatora co staje sie strasznie denerwujące problem ten był wielokrotnie wałkowany na forum i z tego co się dowiedziałem nie da się zmienić temperatury chłodzenia ani prędkości wentylatora za pomocą dostępnych programów sam próbowałem speedfunem i nie dało rady. Dodam laptop od nowości tak sie zachowywał na poczatku zaktualizowałem biosa no i było trochę lepiej. Obecnie jest tak procesor praktycznie się nie nagrzewa od 33 do 43 stopni w zalezności co robię, dyski przy dłuższej pracy utrzymując temp. od 44 do 48 co tez wydaje mi sie normalne jednak karta graficzna bardzo szybko sie nagrzewa w ciągu 2-3 minut dochodzi do 54 stopni i włącza się wentylator co najlepsze próbuje schłodzic karte do 44 stopni co jest bardzo trudne bo dyski nagrzewają komputer do 48 stopni (temperatura procesora sie nie zmienia). Moje pytanie jest następujące czy można zmienić temperaturę wyłączania/włączania sie wentylatora np. na 50/58 stopni albo zmniejszenie obrotów wentylatora? Laptop traci gwarancję za 9 miesięcy więc mogę w nim trochę pogrzebać.

0 4
  • #2 19 Gru 2010 13:03
    11111olo
    Poziom 43  

Jeśli masz na gwarancji to go reklamuj! Jeśli wentylator ciągle tak chodzi to na pewno naciągnął konkretną warstwę kurzu która skutecznie blokuje wentylację. Najlepiej wyczyścić chłodzenie i zmienić pastę pod procesorem i GPU.

0
  • #3 19 Sty 2011 15:51
    damian607
    Poziom 2  

A czy ktoś ma takiego laptopa z podobną konfiguracja (karta dedykowana) ale z win7? Na stronie lenovo pojawia się cały czas jakaś aktualizacja pod ten system czy laptop chodzi tak samo (chodzi mi o temperaturę włączania i wyłączania się wentylatora)? nie wiem czy go reklamować bo komputer jest mi potrzebny. Niech się ktoś wypowie.

0
  • #4 19 Sty 2011 16:20
    helmud7543
    Poziom 42  

Sądząc po temperaturach (te są ok) i Twojej wypowiedzi (wnioskuję, że wcześniej nie było z tym problemu) to jest usterka sprzętowa. Naprawy laptopów są droższe niż stacjonarnych "blaszaków" więc jak masz gwarancję to skorzysta. Zapytaj też czy oddadzą Ci dysk - na gwarancji prawdopodobnie go wyczyszczą i skopiują zawartość fabryczną.

0
  • #5 11 Kwi 2011 22:35
    damian607
    Poziom 2  

Aktualizowałem Biosa co praktycznie nic nie dało. Później wysłałem do serwisu tam mi wyczyścili i założyli drugi wentylator ale problem pozostaje ten sam w tym momencie jak pisze wentylator się nie wyłącza :( mam juz go dosyć żałuje że nie oddałem go do sklepu z tego co sie naczytałem te laptopy tak mają. Chłodzenie na jednej szynie grafika i procesor dlatego wentylator ciągle chodzi wada fabryczna. Będę jeszcze dzwonił do serwisu ale to podejrzewam że nic nie da. Dziękuje za wypowiedzi bynajmniej wiem że ktoś to czytał i się zainteresował. Mam jeszcze jedno pytanie czy nie ma programu do laptopów a konkretnie do mojego g550 żeby prędkość wentylatorów zmniejszyć tylko coś prostego i sprawdzonego.

0
  Szukaj w 5mln produktów