Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elation DP-DMX20L dimmer DMX Nie działa pierwszy kanał

Brzosti1989 19 Gru 2010 13:27 3198 10
  • #1 19 Gru 2010 13:27
    Brzosti1989
    Poziom 9  

Witam.
    Mam sterownik Elation DP-DMX20L w ktorym nie dziala pierwszy kanał. Problem jest tego rodzaju ze nie reaguje na 1 kanale na programy urzadzenia i sterowanie po przez dmx. Po podlaczeniu reflektora par do 1 kanalu świeci caly czas.
    Co mu moze być? Nie znam sie na elektronice.
    Czy ktos z forum podjal by sie naprawy?

0 10
  • #2 19 Gru 2010 20:15
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Spokojnie. Jeszcze raz. Jaki sterownik? Jaki dokładnie dimmer?

0
  • #3 19 Gru 2010 23:52
    Brzosti1989
    Poziom 9  

taki oto sterownik
    http://muzyczny.pl/towary/27650.jpg

nie dziala w nim w 1 kanal nie reaguje na program z urzadzenia oraz dmx
    (po podlaczeniu lampy par lampa świeci 100% jasnoscia tak ze pewnie nie dziala dimmer)

pozostale 3 dzialaja prawidlowo

0
  • #4 19 Gru 2010 23:57
    pol102

Kolega kpi ze mnie?

Ja widzę tylko dimmer pack. Czym kolega wysyła sygnał DMX, jaki stolik? To dość ważne. Proszę również jako moderator o stosowanie zasad języka polskiego.

0
  • #5 20 Gru 2010 22:49
    Brzosti1989
    Poziom 9  

Kpi? Nie rozumiem.

Sygnał dmx? Z komputera ale to nie ma nic wspolnego z problemem. Problem jest w urzadzeniu w 1 kanale a nie w sygnale dmx. Problem jest na dmxie jak i na manualnym sterowaniu po przez zapisane programy ten sam.

Przy podłaczeniu lampy do 1 kanału mimo iż uzadzenie jest wyłaczone(włacznik na off) reflektor świeci.
    Gdy włączam jakis program ( zapisany w urzadzeniu) również reflektor świeci cały czas.
    Pozostale Kanaly dzialaja poprawnie.

0
  • #6 20 Gru 2010 23:20
    pol102

Jak to nie ma nic wspólnego? Gdybym nie zapytał, to 99% ludzi znających się na sprawie, wskazałoby sterownik a.k.a stolik. Nie wiem jak jest w tych dimmerach ale dam sobie głowę uciąć, że po zdjęciu obudowy będzie widać zwarty element. Na 99% któryś z elementów stopnia wykonawczego.

0
  • #7 16 Lut 2011 00:15
    wilkus83
    Poziom 11  

Przypadkiem wpadłem na ten temat to odpiszę. Może komuś się przyda. Na 99% mamy tu do czynienia z uszkodzeniem triaka, który tak jak wspomniał ktoś wcześniej, jest elementem wykonawczym. Powinieneś mieć w środku 4 sztuki - po jednym na każdy kanał. Najprawdopodobniej przesadzono z obciążeniem kanału pierwszego i triak który steruje napięciem na jego wyjściu, poszedł z dymem. Spowodowało to zwarcie kanału. Uszkodzenie powinno być widoczne gołym okiem.

0
  • #8 24 Lut 2011 13:02
    Farad1985
    Poziom 21  

Niekoniecznie jest widoczne gołym okiem, ale jak najbardziej zgodzę się z kolegą że to element wykonawczy Triak, przegrzał się i dostał zwarcia usterka do wykrycia najprostszym miernikiem. Typowa usterka i nawet nie zdziwi mnie że bezpiecznik nie zareagował tylko poleciał od razu Triak.

0
  • #9 16 Lut 2014 02:40
    jasiu_19
    Poziom 14  

Witam

Mimo że temat bardzo stary to go odkopuje.

Mam również problem z pierwszym kanałem tego dimmera. Problem leży na pewno po stronie samego dimmera (a nie sterownika dmx).
    Po wysterowaniu pierwszego gniazda dimmera (nie zależnie jaki adres mu przypiszemy), pozostałe gniazda dimmera zachowują się jak by były podpięte równolegle, tzn pierwsze gniazdo wygaszone, to pozostałe też; jeśli 100% mocy na pierwszym to na pozostałych również.
    Natomiast sterowanie pozostałymi kanałami nie działa (nie reagują na sterowanie kanałami do nich przypisanych).
    Podejrzewam że uszkodzenie (zwarcie, przebicie) będzie znajdowało się gdzieś w module sterownika DMX w dimmerze (ta pierwsza płytka).
    Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to zapraszam do dyskusji.

Niestety nie udało mi się znaleźć service manuala do tego modelu, dlatego też post wylądował tutaj :)

Pozdrawiam
    Bartłomiej

Elation DP-DMX20L dimmer DMX Nie działa pierwszy kanał Elation DP-DMX20L dimmer DMX Nie działa pierwszy kanał Elation DP-DMX20L dimmer DMX Nie działa pierwszy kanał Elation DP-DMX20L dimmer DMX Nie działa pierwszy kanał Elation DP-DMX20L dimmer DMX Nie działa pierwszy kanał

0
  • #10 16 Lut 2014 18:00
    MuNiO
    Poziom 26  

Przeczytaj dokładnie instrukcje obsługi, tam jest zawarte jak wyłączyć ta funkcje którą uważasz za "zwarcie". Jednym kanałem sterujesz 4 wyjścia, musisz przełączyć na pracę 4 kanałową.

Instrukcja obsługi strona 8 "Receive (DMX) Mode Cont"

Link

0
  • #11 18 Lut 2014 09:53
    jasiu_19
    Poziom 14  

Dziękuję. Rzeczywiście to wina tylko ustawień. W poprzednim dimmerze nie miałem takiej funkcji, stąd też nie miałem o niej pojęcia (należę do tych którzy rzadko czytają instrukcje ) ;)
    Pojawił się natomiast kolejny problem. Przy niewysterowaniu żadnego kanału na dimmerze, ledy zaczynają mrugac składową czerwoną ze stała częstotliwością. Nawet przy blackout'cie. Jakieś pomysły ?

0
  Szukaj w 5mln produktów