Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet PG6 zimna woda, nie membrana, zła wymiana ciepła.

jackpe 19 Gru 2010 15:52 4951 6
  • #1 19 Gru 2010 15:52
    jackpe
    Poziom 9  

Witam i proszę o pomoc.
    Mam w mieszkaniu, które wynajmuję podgrzewacz Termet PG6. Nadmieniam, że każdą naprawę wykonuję na swój koszt i właściciela to nie interesuje. 2 lata temu wymieniałem membranę i dzięki forum nie było z tym żadnego problemu. Jakieś dwa tygodnie termu zaczęły się ponowne kłopoty. Po odkręceniu ciepłej wody ciśnienie jest fajne, woda z kranu leci, gaz się zapala i da się regulować do takiej wielkości, że jest aż ponad nagrzewnicą, tyle, że leci chłodna, lub zimna woda. Niezależnie od wielkości płomienia. Jedynie przy bardzo małym ciśnieniu leci przez chwilę ciepła. Membrana jest cała i nieuszkodzona. Wymieniłem zresztą i tak na nową, lecz to nic nie daje. Jest taki efekt, że przy odkręconej ciepłej wodzie i dość dużym płomieniu, ale nie wychodzącym poza nagrzewnicę,rurka z wodą która biegnie wokół nagrzewnicy jest zimna, lub ew. letnia. Tak jak gdyby płomień gazu będący wewnątrz nagrzewnicy nie był wstanie jej ogrzać. Na nagrzewnicy było trochę syfu lecz wszystko wymiotłem i na ile mogłem to wydmuchałem. Rurka na wodę o której pisałem jest drożna i nie było problemów z jej przedmuchaniem. Jeszcze kilka dni temu mogłem wyregulować na pokrętle płomień gazu tak, że przy takim średnim ciśnieniu leciała w miarę gorąca woda. Teraz nawet tak nie da się ustawić. Iglice wyczyszczone i przesmarowane, chodzą w miarę płynnie. Zespół wodny też w środku wyczyściłem, lecz było w nim tylko trochę brązowego nalotu. Mam dwójkę malutkich dzieci, idą święta i za bardzo już nie mam pomysłu co mogę zrobić.

0 6
  • #2 19 Gru 2010 17:42
    zybie
    Poziom 30  

zdemontuj nagrzewnice przepłukaj wodą lub płynem który rozpuści wszystkie brudy na nagrzewnicy na pewno pomorze

0
  • #3 19 Gru 2010 18:28
    jackpe
    Poziom 9  

Spróbuje już jutro. Chciałem to zrobić dzisiaj tylko nie mogłem odkręcić jednej ze śrub. Ale myślisz, że to może dać taki efekt dosłownie z dnia na dzień tak jak przy uszkodzonej membranie? Ale oczywiście jutro przepłuczę.

0
  • #4 19 Gru 2010 18:35
    zybie
    Poziom 30  

Jeżeli wymiennik jest pokryty osadem to jest dobra izolacja więc wydaje mi się że powinno pomóc

0
  • #5 20 Gru 2010 19:28
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

Może pomoże dokładne oczyszczenie nagrzewnicy (zwłaszcza tych lamelek, które są przylutowane do rurek). Trzeba przemyś silnym strumieniem wody a w razie potrzeby przestrzeń pomiędzy każdą lamelką przeczyścić mechanicznie (np. starym brzeszczotem piły do metalu ale ostrożnie, by nie przepiłować rurek nagrzwnicy). Jeżeli to nie pomoże, to NAGRZEWNICA DO WYMIANY. Mogły się te lamelki odlutować i w efekcie nie ciepło ze spalania gazu nie zostaje przekazane wodzie. W ogóle to płomień nie może wychodzić ponad nagrzewnicę. Prawdopodobnie na skutek rozregulowania pieca nagrzewnica została przepalona (odlutowały się te lamelki) i stąd słabe podgrzewanie wody.

0
  • #6 09 Lut 2011 20:51
    misiekoswiecenia
    Poziom 10  

nagrzewnica zaszla kamieniem wewnątrz rurek uzyj dobrego odkamieniacza

0
  • #7 11 Lut 2011 20:30
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

Czy pomogło oczyszczenie nagrzewnicy? Jeśli nie, to znaczy, że trzeba ją WYMIENIĆ, gdyż jest przepalona (płomień sięgał aż do lamelek, a nawet wychodził z nagrzewnicy i nie wytrzymała takiego obciążenia cieplnego). Przy kupnie nowej nagrzewnicy warto zapłacić kilkanaście złotych więcej i kupić taką, co ma dwa piętra użebrowanych rurek, przez co ma większą sprawność. Ja jakieś 10 lat temu taką zamontowałem i zużywam od tego czasu mniej gazu do ogrzania wody (też piecyk PG6).

0