Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AutoCAD - Oznaczenie czopu.

szymon.fijalkowski 19 Gru 2010 15:59 5374 6
  • #1 19 Gru 2010 15:59
    szymon.fijalkowski
    Poziom 8  

Witam,
    mam problem z rysunkiem, który muszę przerysować do AutoCAD'a. Na rysunku zaznaczony jest wymiar którego nie rozumiem, czy jest to to samo co 3*45'? Bo rysując w ten sposób punkt A nie będzie styczny do B pod kątem 90'.

AutoCAD - Oznaczenie czopu.

1 6
  • #3 19 Gru 2010 19:44
    szymon.fijalkowski
    Poziom 8  

To miałbym jeszcze jedno pytanie. Chodzi mi o te powiększenia (B, C, E, F) muszę je rysować osobno czy jest funkcja w AutoCAD powiększająca zaznaczony obszar?

0
  • #4 20 Gru 2010 15:38
    peloks
    Poziom 27  

szymon.fijalkowski napisał:
    To miałbym jeszcze jedno pytanie. Chodzi mi o te powiększenia (B, C, E, F) muszę je rysować osobno czy jest funkcja w AutoCAD powiększająca zaznaczony obszar?

Dokładnie nie znam AutoCADa ale występuje w nim narzędzie skalowania np: 2:1
    warto skorzystać z samouczka.

0
  • #5 27 Gru 2010 22:24
    coin
    Poziom 11  

Cytat:
    B, C, E, F muszę je rysować osobno czy jest funkcja w AutoCAD powiększająca zaznaczony obszar?

tak jak Kolega wcześniej napisał uzyj opcji "skala"
    zaznaczasz obszar który chcesz powiększyć klikasz "kopiuj" wklejasz go gdzies potem klikasz "skala" (albo wpisujesz w wiersz poleceń na dole) wpisujesz 2 (lub ile razy chcesz powiększyć) i program powiększy Ci wybrany fragment.

0
  • #6 28 Gru 2010 00:47
    bobok7
    Poziom 18  

co do fazy czopu można było napisać 3x45st.

Do do skalowania to zaznaczasz wybrany fragment rysunku i kopiujesz go w inne miejsce, później go skalujesz jak Ci pasuje

0
  • #7 13 Sty 2011 10:48
    datkap
    Poziom 2  

A ja bym inaczej zrobiła skalowanie na modelu zostawiłam bym w skali 1:1 a na papierze zrobiłabym ile tam jest potrzebnych widoków i w każdej dałabym dany fragment, który chcesz powiększyć. Jak zmienisz coś na głównym rysunku na pozostałych też automatycznie się zmieni bo to tylko widok danego fragmentu.

0