Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Codegen model: 300X1 padł w dziwny sposób...

08 Paź 2004 11:47 1278 3
  • Poziom 11  
    Pewnego razu wyłaczyłem komputer. Jednak gdy chciałem go uruchomić komputer się nie włączył! Z ciekawści wyjąłem i rozebrałem zasilacz.

Zauważyłem przepalony bezpiecznik 5A wymieniłem go na inny (6A), ale po podłaczeniu do sieci bezpiecznik się przepalił. (jakieś zwarcie w obwodzi)? Nie wiem dlaczego się tak stało przecież komputer był wyłączony kiedy się popsuł! może to wina energetyki...

Jak mnie nie było to dali za duże napiecie i ciach po zasilaczu...
    Chciałbym to naprawić, może ktoś już się z czymś takim spotkał. U mnie w mieście wszyscy boją się naprawiać zasilacze ATX, ale dla mnie 80 zl na ziemi nie leży żeby kupować nowy tylko z tego powodu, że mamy takich pseudo elektroników w mieście, którzy by wymieniali najlepiej całe podzespoły bo tak najłatwiej i najbezpieczniej.

"Codegen Model:300X1"
  • Poziom 19  
    Wiec tak...

Jesli chodzi o zasilacze, to tych zespolow raczej sie sie naprawia.
    Mowie, ze nowy zasilacz kosztuje 80pln. Za profesjonalna naprawe zaplacisz 70PLN. Mozesz rowniz znalezc elektronika, ktory zrobi ci to za 20PLN (a za tydzien lub dwa pojdziesz do niego znowu).

Mesz sprowowac znalezc zwarcie. Napisz dokladniej w ktory miejscu jest ten bezpieczniek.

Pozdrowionka

Borys
  • Moderator
    Witam ! ... kolego Borys85 zaczynasz bujać w obłokach cytuję " Napisz dokladniej w ktory miejscu jest ten bezpieczniek. " jeżeli Ty się pytasz gdzie jest ten bezpiecznik to nie masz zielonego pojęcia o naprawie i lepiej .... :(

Natomiast kolega him2k masz rację co do naprawy tylko mam pytanie do Ciebie czy masz miernik oraz umiesz się nim posługiwać ? Oprócz bezpiecznika masz jeszcze na dzień dobry do wymiany diody w mostku i zapewnie kilka innych elementów . Odpowiedz na pytanie i poczytaj posty dotyczące Twego zasilacza to będzie na początek potem zabierzemy się za naprawę . Pozdrawiam :wink:
  • Poziom 32  
    Codegen ta marka w rodzinie producentów zasilaczy ma bardzo niskie notowanie. nawet nie to że nie trzyma parametrów, nie trzyma napięć ale, że w momęcie padania potrafi zabrać ze sobą parę innych elementów.
    Za cenę 80 zł można kupić kilka lepszych marek: Fil, Fortron, czy tańsze ModeComy...