Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Australia testuje WiFi z anten TV

exti 19 Gru 2010 18:13 2714 5
 • Australia testuje WiFi z anten TVAustralijska Organizacja Badań Naukowych i Przemysłowych, CSIRO, rozpoczęła testowanie nowego systemu WiFi, nazywanego Ngara, w którym anteny telewizyjne są używane do odbioru sygnału. Technologia ma osiągać przepustowość do 12 Mbit/s nawet, gdy wielu użytkowników naraz wysyła dane.

  Ngara pozwala sześciu użytkownikom korzystać z pasma jednego kanału telewizji analogowej (7 MHz). Jako że rząd australijski planuje wyłączenie analogowej TV do 2013 roku, część zwolnionego pasma może być przeznaczona na świadczenie usług dostępu do internetu.

  Jedyną zmianą w istniejącej infrastrukturze będzie wyposażenie masztów nadajników w anteny odbiorcze tak, żeby można było odbierać dane wysyłane przez abonentów, jednak, jak twierdzą projektanci systemu, w większości opiera się on na już istniejącym, analogowym wyposażeniu i nie będzie wymagał dużych inwestycji.

  Bezprzewodowy dostęp do internetu będzie alternatywą dla tych 7 procent australijskiej populacji, którzy nie będą mieli zapewnionego dostępu poprzez światłowody z Krajowej Szerokopasmowej Sieci.

  Źródło:
  http://www.zdnet.com.au/csiro-introduces-wi-fi-to-your-tv-antenna-339307025.htm?tag=mncol;txt


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 19 Gru 2010 22:21
  tomek10861
  Poziom 27  

  exti napisał:
  Bezprzewodowy dostęp do internetu będzie alternatywą dla tych 7 procent australijskiej populacji, którzy nie będą mieli zapewnionego dostępu poprzez światłowody z Krajowej Szerokopasmowej Sieci.

  Źródło
  A u nas Neostrada, 1Mb to jedyny dostęp w wioskach, ewentualnie radiówka.

 • #3 19 Gru 2010 22:34
  mladno
  Poziom 10  

  Tpsa ma problem ze świadczeniem usługi 1Mb nawet w okolicach Warszawy...

 • #4 19 Gru 2010 23:57
  DJ_DrEw
  Poziom 15  

  Nie wspominając o takich problemach jak mój "brak możliwości technicznych" dla jakiejkolwiek neostrady, 20km od 400tys. miasta i 3km od centrali... U nas w kraju chyba tylko Solorz ze swoim LTE może zmienić sytuację na lepsze.

 • #5 20 Gru 2010 08:40
  sokoleokoo2
  Poziom 22  

  Szara rzeczywistość, a nam wmawiają że w Polsce jest tak cudownie i niczego nam nie brakuje i oczywiście kraj się rozwija.

  Czyli obalamy mit że internet może jednak być wszędzie i na wszystkim tylko trzeba chcieć - no chyba że to jest Polska.

 • #6 20 Gru 2010 13:31
  Krzysiek16
  Poziom 24  

  Nie narzekaj. W ogóle, to w jaki sposób napisałeś tego posta, skoro w naszym dzikim kraju nie ma internetu?
  Jak neostrada nie działa to trudno. I tak pewnie zaraz znajdzie się firma, która zobaczy w tym interes i podciągnie jakiś porządny kabel.
  Jak wcisną nam w końcu cyfrową telewizję to przyjdzie pora na wykorzystanie istniejących już anten i ktoś się tym zajmie.