Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Szukam] LG 37LG3000 - oprogramowanie

gracek101 26 Lis 2011 17:18 91963 138
  • #91 26 Lis 2011 17:18
    maystero
    Poziom 24  

wojtusp napisał:
    Ja niestety po naprawie tv 42lg5000 i wymianie modułu odpowiedzialnego za obraz nie mogę wyszukać programów DVT. Wyszukiwanie zacina się na 51 lub 58% w zalezności od wybranego kraju. Nie pomogła też instalacja najnowszego firmware 3.55.1 :/ Czy coś serwisant zepsuł że nie ma MPEG2? Do tej pory miałem część programów właśnie w tym formacie a MPEG4 czarny obraz wiadomo. Teraz nie ma nic i nawet nie chce wyszukać...

Po pierwsze to chyba DTV sie pisze (Digital TV). A druga sprawa TV wyszukuje coś na paśmie analogowym?

• #92 26 Lis 2011 21:52
    wojtusp
    Poziom 9  

wyszukuje wszystkie analogowe, żadnego DTV :-( jak przed naprawą. Nie pomoga zmiana kraju, sprawdzałem wszystkie

• #93 27 Lis 2011 00:22
    qbaas
    Poziom 13  

Przywróć ustawienia fabryczne i odłącz TV z gniazdka na 30min.

• #94 29 Lis 2011 18:33
    maystero
    Poziom 24  

qbaas napisał:
    Przywróć ustawienia fabryczne i odłącz TV z gniazdka na 30min.

Wystarczy tylko "przywrócić ustawienia fabryczne" nie trzeba odłączać z prądu! To są telewizory cyfrowe a nie analogowe, i tam nie muszą "stygnąć" żadne elementy. A poza tym w "service manual" pisze, że wszelkie akcie nalezy przeprowadzać na urządzeniu które już osiągnęło temp. pracy.

• #95 03 Gru 2011 16:57
    marianna90
    Poziom 2  

Witajcie,

Ja mam mianowicie taki problem, zrezygnowałem z kablówki i chciałem na telewizorze nastawić cyfrowe programy telewizji naziemnej .

Mój model telewizora to : lg26lg3000
    Soft : IDTV_001040_4_001_64

Gdy wyszukuje programy automatycznie znajduje mi 8 programów DTV i 3 TV czyli 8 cyfrowych i 3 analogowe. Gdy zapiszą się te programy to jak włączę np. TVN cyfrowy to wyskakuje napis Serwis HD i nie ma ani dźwięku ani obrazu. Na programach analogowych normalnie telewizor się spisuje. Dodam, że jak podłączę zewnętrzny dekoder to wynajduje normalnie programy cyfrowe i jest tam dźwięki i obraz. NIe mam pojęcia dla czego tak jest :( może ktoś ma jakieś pomysły co z tym fantem zrobić? nie chcę nic mieszać żeby nie popsuć telewizora.

Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc :)

• #96 04 Gru 2011 16:08
    maystero
    Poziom 24  

marianna90 napisał:
    Witajcie,

Ja mam mianowicie taki problem, zrezygnowałem z kablówki i chciałem na telewizorze nastawić cyfrowe programy telewizji naziemnej .

Gdy wyszukuje programy automatycznie znajduje mi 8 programów DTV i 3 TV czyli 8 cyfrowych i 3 analogowe. Gdy zapiszą się te programy to jak włączę np. TVN cyfrowy to wyskakuje napis Serwis HD i nie ma ani dźwięku ani obrazu. Na programach analogowych normalnie telewizor się spisuje. Dodam, że jak podłączę zewnętrzny dekoder to wynajduje normalnie programy cyfrowe i jest tam dźwięki i obraz. NIe mam pojęcia dla czego tak jest :( może ktoś ma jakieś pomysły co z tym fantem zrobić? nie chcę nic mieszać żeby nie popsuć telewizora.

Proste. Twój TV ma dekoder MPEG2 a DTV w Polsce działa na MPEG4. Rozwiązania: Dokupić kartę CI za ok. 150zł lub dekoder STB za podobne pieniądze a o większych możliwościach, lub wymienić TV na taki, który ma wbudowany MPEG4.

• #97 04 Gru 2011 16:40
    marianna90
    Poziom 2  

Dzięki, dużo sprzedawców nie zna się na tym co sprzedaje, albo wciskają kit. Na necie jest dużo ofert tego telewizora co niby maja MPEG4 :/ tak samo mówił sprzedawca jak byłem spytać się go czy ten telewizor posiada. No trudno ;) dekoder kupiłem tylko byłem ciekaw czy czasem jest coś nie tak z TV.

• #99 23 Gru 2011 22:52
    paweo12
    Poziom 10  

marianna90 napisał:
    Witajcie,

Po prostu konwetruje na analog i tak jest.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!!! POZDRO!!!

• #100 24 Gru 2011 13:43
    fisiek30
    Poziom 9  

witam
    Mam mały problem z 32lg3000 a mianowicie,
    Dzisiaj w czasie oglądania w głośnikach coś potrzeszczało i głos zniknął, telewizor się zawiesił, nie reagował ani na pilota ani na guziki z panela. Odłączenie od sieci raz go odblokowało ale głosu nie było, po następnej próbie startował ale bez głosu zablokowany. Dziwne jest też to że po wyborze na przykład anteny tło okienka w prawym górnym rogu powinno być siwe a jest niebieskie i nie znika.

Po którejś tam próbie odłączania od sieci telewizor się włączył wiec włączyłem menu a tam tło okienek niebieskie z napisami dźwięk, obraz itp ale bez obrazków.
    Przywróciłem ustawienia fabryczne i teraz mam czarny ekran i nic więcej.

Co z tym zrobić.

ps. Telewizor ma za parę dni 3 lata więc gwarancji już nie ma

Telewizor po godzinie odpoczynku wstał [trochę dłużej się włącza] ale nadal nie ma głosu a obraz wygląda tak.

[Szukam] LG 37LG3000 - oprogramowanie [Szukam] LG 37LG3000 - oprogramowanie [Szukam] LG 37LG3000 - oprogramowanie

Czy wgranie oprogramowania może pomóc?

• #101 24 Gru 2011 16:30
    sorell
    Poziom 8  

Witam przeczytałem cały wątek i nadal nie mogę dojść do tego jak odblokować USB żeby czytał pendriva do własnego użytku. Wgrałem aktualizacje

32LG5000-ZA-26-32-37-42LG2000-3000-ZA_IC101-IC102_LGE7363C__V3.51.01_2009-05-14

Fakt mam model 32LG3000 ale za aktualizowało się coś telewizor uruchomił się ponownie ale nadal nie wiem co dalej. Czy powinno teraz pokazywać się dodatkowa opcja z portem USB czy należy gdzieś jeszcze coś w ustawieniach pozmieniać?

• #102 25 Gru 2011 20:54
    qbaas
    Poziom 13  

fisiek30 napisał:
    Dzisiaj w czasie oglądania w głośnikach coś potrzeszczało i głos zniknął, telewizor się zawiesił, nie reagował ani na pilota ani na guziki z panela. Odłączenie od sieci raz go odblokowało ale głosu nie było, po następnej próbie startował ale bez głosu zablokowany. Dziwne jest też to że po wyborze na przykład anteny tło okienka w prawym górnym rogu powinno być siwe a jest niebieskie i nie znika.

Po którejś tam próbie odłączania od sieci telewizor się włączył wiec włączyłem menu a tam tło okienek niebieskie z napisami dźwięk, obraz itp ale bez obrazków.

Co z tym zrobić.

Wgraj nowe oprogramowanie, jeżeli już wgrywałeś to jeszcze raz spróbuj (przycisk "MENU", a potem 7x "FAV" ), jeżeli po raz pierwszy będziesz wgrywał to stosuj się do podanych instrukcji.

Najnowszy firmware (posiada wszystkie języki w tym PL):
    http://www.lg.com/es/support/product/support-...b=drivers&targetPage=support-product-profile#

Instrukcje aktualizacji:
    http://www.lg.com/pl/support/product/support-...b=drivers&targetPage=support-product-profile#

http://www.lg.com/lgecs.downloadFile.ldwf?DOC...&FILE_NAME=KRSWD000003381-b1-a2.pdf&TC=DwnCmd

Napisz czy coś pomogło.

Ponosisz pełną odpowiedzialność za wgranie nowego firmware!
    Robisz to na własne ryzyko!

• #103 26 Gru 2011 00:52
    paweo12
    Poziom 10  

rserej napisał:
    Witam,może na początek jakie masz oprogramowanie w tv i w jakim celu chcesz je zmienić.Jeśli myślisz że uruchomisz usb to zapomnij w tym modelu takiej opcji nie ma.Najnowsze oprogramowanie do tego tv usuwa napis "SERWIS HD" w przypadku korzystania z kart CI.

http://rapidshare.com/files/428534905/32LG500...IC101-IC102_LGE7363C__V3.51.01_2009-05-14.bin

Aktualizacja usuwa napis "SERWIS HD" w przypadku korzystania z kart CI.

Uwaga!!!
    Użytkownik dokonuje aktualizacji na własne ryzyko, ewentualne uszkodzenia powstałe w skutek nieprawidłowej aktualizacji nie podlegają gwarancji.

Proces aktualizacji powoduje przywrócenie do stanu fabrycznego wszystkich ustawień telewizora oraz listy kanałów.

Aktualizacja przebiega za pomocą pamięci flash USB (pendrive) w formacie FAT32.

Instrukcja aktualizacji oprogramowania telewizora.
    1. Pobierz plik Aktualizacja.zip
    2. Rozpakuj archiwum.
    3. Skopiuj plik *.bin na pamięć USB.
    4. Wyłącz telewizor do stanu czuwania
    5. Umieść pamięć USB w gnieździe USB telewizora.
    6. Włącz telewizor, proces aktualizacji rozpocznie się automatycznie.
    W przypadku gdy wersja oprogramowania w telewizorze jest taka sama lub nowsza proces nie rozpocznie się.
    7. Potwierdź chęć aktualizacji. Proces trwa ok. 2 minut.
    W tym czasie nie wolno wyciągnąć pamięci USB, nie wolno wyłączać telewizora z sieci, nie wolno wciskać klawisza na pilocie i klawiaturze lokalnej !!!
    8. Po zaktualizowaniu oprogramowania telewizor włączyć się automatycznie. Po włączeniu telewizora należy wybrać język oraz lokalizację W DOMU.
    Telewizor przeprowadzi automatycznie proces instalacji.

"W DOMU" przecież ktoś może mieć tv w sklepie!!!

• #104 26 Gru 2011 09:12
    fisiek30
    Poziom 9  

qbaas napisał:
    fisiek30 napisał:

Co z tym zrobić.

Wgraj nowe oprogramowanie, jeżeli już wgrywałeś to jeszcze raz spróbuj (przycisk "MENU", a potem 7x "FAV" ), jeżeli po raz pierwszy będziesz wgrywał to stosuj się do podanych instrukcji.

Najnowszy firmware (posiada wszystkie języki w tym PL):
    http://www.lg.com/es/support/product/support-...b=drivers&targetPage=support-product-profile#

Instrukcje aktualizacji:
    http://www.lg.com/pl/support/product/support-...b=drivers&targetPage=support-product-profile#

http://www.lg.com/lgecs.downloadFile.ldwf?DOC...&FILE_NAME=KRSWD000003381-b1-a2.pdf&TC=DwnCmd

Napisz czy coś pomogło.

Ponosisz pełną odpowiedzialność za wgranie nowego firmware!
    Robisz to na własne ryzyko!

Dzięki za odzew. Soft już wgrywałem, jakiś czas dźwięk był ale docelowo to samo.

Założyłem nowy temat - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2171374.html

• #105 07 Sty 2012 13:44
    grzes_dst
    Poziom 9  

Witam kolegów zaktualizowałem oprogramowanie w swoim LCD 32LG3000 do wersji 3.55.01 i nadal po ekranie lata mi napis "serwis HD". Nie mam jeszcze karty Neoition ponieważ zastanawiam się czy z nią będzie to samo.

• #106 07 Sty 2012 15:50
    qbaas
    Poziom 13  

Napis "serwis HD", będzie cały czas wyświetlany, ponieważ TV posiada tylko tuner MPEG-2, po włożeniu karty Neotion NP4+ napis zniknie i będzie wyświetlany normalnie obraz. Obecnie nie opłaca się kupować karty Neotion NP4+, ze względu, że nie obsługuje E-AC3 (Dolby Digital Plus), lepiej kupić jakiś zewnętrzny tuner STB (MPEG-4) z obsługą E-AC3 oraz najlepiej z HDMI.

• #107 17 Sty 2012 23:24
    Rafos
    Poziom 9  

Witam.
    Wybaczcie, że temat telewizora LG 32LG3000 ponownie zaczynam, ale mam obawy co do swojego oprogramowania, które mam obecnie. Jeżeli mogę prosić to poinstruujcie mnie jak dokładnie postąpić bo na różnych forach inaczej przebiega opis instalacji kolejnego oprogramowania. Mianowicie:
    włączyłem w ustawieniach język PL ale zmieniłem kraj na UK ponieważ inaczej w opcjach nie widział DIAGNOSTYKI. Po wejściu w diagnostykę widzę coś takiego:

https://obrazki.elektroda.pl/7429644500_1326838876.jpg

Czy kolejnym krokiem jest skopiowanie pliku (32LG5000-ZA-26-32-37-42LG3000-ZA_IC101-IC102(LGE7363C)_V3.55.01_2010-09-29) na pendriva w katalog LG_DTV, następnie włożenie pendriva w USB i włączenie TV z czuwania?
    Wybaczcie że tak dokładnie pytam ale jestem laikiem w tych sprawach i nie chce popełnić błędu.
    Drugie moje pytanie to co daje nowe oprogramowanie?
    Z góry serdecznie dziękuję za udzieloną pomoc.

• #110 18 Sty 2012 13:04
    qbaas
    Poziom 13  

Spróbuj użyć innych pendrive (różne pojemności).

• #111 18 Sty 2012 17:06
    kw95s
    Poziom 15  

wiesz, że nie masz wrzucić tylko pliku tylko cały folder?

• #112 18 Sty 2012 18:29
    Rafos
    Poziom 9  

Wszystko opanowane. Wina był pen, musi być max 1 GB bo inaczej nie ruszy. W sumie chyba nic ciekawego nie doszło bo w modelu 32LG3000 nie da się odblokować możliwości odtwarzania divx, mp3 i jpg.
    Dzięki za pomoc.Pozdrawiam

• #113 19 Sty 2012 19:50
    kw95s
    Poziom 15  

da się odblokować jeżeli zrobisz downgrade ja w moim 32lh3000 tak zrobiłem.

• #114 19 Sty 2012 20:00
    Rafos
    Poziom 9  

Masz racje. W modelach LH dasz radę to zrobić w serii LG niestety nie.

• #115 28 Sty 2012 18:29
    greggy
    Poziom 12  

@Rafos: Ma być sformatowany FAT32, a pewnie był FAT (16) albo NTFS.

Swoją drogą dzięki wszystkim. Pierwsze posty w wątku wszystko precyzyjnie wyjaśniają. Dzięki Wam pozbyłem się właśnie uciążliwego "Servis HD" :-)
    Oczywiście wziąłem wersję v3.51, bo nikt nie potwierdził że wyższe też usuwają ten napis.

• #116 07 Lut 2012 10:47
    RadekPawlak
    Poziom 16  

Witam odświeżam temat z uciążliwym startem TV.

Usterka siedziała w zasilaczu po wymianie zasilacza TV działa poprawnie.

Pozdrawiam

• #117 07 Mar 2012 10:05
    Lukas32
    Poziom 20  

Odświeżę troszkę. Mam tv 32LG3000. Padłą płyta main, więc założyłem od 37lg3000. Tv działa ale mam poczwórny obraz. Można coś z tą płytą zrobić czy wymiana na inną.
    TV aktualizuje się z softem
    37-42-47-52LG5000-ZA_IC101-IC102(LGE7363C)_V3.51.01_2009-05-14
    a z softem poniżej nie chce ruszać aktualizacja.
    32LG5000-ZA-26-32-37-42LG3000-ZA_32-37-42LG2000-ZA_V3.51.01

• #118 07 Mar 2012 21:06
    rserej
    Poziom 18  

MENU, OPCJE, klawisz 7 wciskamy siedmiokrotnie i pojawia się tablica z zawartością karty SD wciskam OK i zaczyna się proces aktualizacji.

• #119 08 Mar 2012 12:04
    Lukas32
    Poziom 20  

Poszedłem za wskazówkami rserej'a. Tv zaktualizowała się i pracuje poprawnie. Należało jeszcze przestawić w menu servisowym z 32lg5000 na 32lg3000 i klawiatura lokalna również zaczęła pracować poprawnie.

• #120 09 Mar 2012 20:41
    gumkas77
    Poziom 9  

koledzy czyli po tym jak wprowadzi tvp ac3 dzwiek ,to modul neotion4 nie bedzie dekodowal dzwieku ?
    pozdro all