Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

6x9 czy 16,5cm tylna półka renault megane coupe ?

19 Dec 2010 19:41 4001 8
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • #2
  SynDmx
  Level 25  
  Zestaw odseparowany na przód Hertz HSK 165 + Dystanse + wygłuszenie drzwi i masz świetne granie, tylko wzmak przydałby się lepszy.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  milejow
  Level 43  
  Przerobienie tych drzwi na 16,5cm to żaden problem, sprowadza się tylko do wycięcia nadmiaru plastiku w miejscu mocowania głośnika do tapicerki, i zamocowania dystansu pod głośnik 16,5cm bo dziura w blasze drzwi już jest. Gorzej z wygłuszeniem ale też nie tragedia dla majsterkowicza
 • #5
  SynDmx
  Level 25  
  Z tych Hertzów uzyskasz lepszy bas niż z jakichkolwiek jajek (oczywiście przy odpowiednim wygłuszeniu)
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  TarzaN
  Level 14  
  Co do zawieszenia to są dwie szkoły. Pianka jest mniej trwała ale szybsza, niż zawieszenie "gumowe". Może krótko o głośnika typu owale to oferują one najwięcej basu przy możliwie najmniejszym rozmiarze. Pytanie czego oczekujesz od zestawu, jeżeli chcesz budować dobry zestaw to posłuchaj rad kolegi SynDmx. Dobre wygłuszenie drzwi + dobre mocowanie głośników to podstawa, nawet 13cm zagra dobrze jeśli jest dobrze zamontowane. Niestety w przypadku Renault Megane I mocowanie głośników jest raczej mizerne, dobrze by było zamocować je poprzez dystane do blachy drzwi. Taki montaż + dobre wytłumienie zagwarantuje Ci bardzo dobre brzemienie przy zestawie 16,5 cm np. Hertz. Nie montuj głośników z tyłu, bo popsujesz sobie scenę muzyczną. A w przyszłości może dodasz sobie subwoofer i będziesz zadowolony.
  Wiem jak grają zestawy 16,5cm przed i po wytłumieniu, różnica jest kolosalna, bass jest mocno odczuwalny i co najważniejsze szybki i precyzyjny.
 • #9
  rafbid
  Level 33  
  Posłuchaj rad kolegi SynDmx. Na tył polecam JBL GT5-963 grają jak subofer nawet z radia.