Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Yaesu VX-200 brak układu pamięci

grafii1 19 Dec 2010 19:50 1428 8
    grafii1
    Level 17  
    Witam.
    Trafiło do mnie radio Vertex vx-200 VHF, po włączeniu cały czas sygnalizuje pikaniem usterkę.
    Analizując radio wedle schematu okazało się, że brak jest kości pamięci przy procesorze (wylutowana) s2924aif10 (128x16), jakimś cudem udało mi się zdobyć takową kostkę ale radio dalej zachowuje się tak samo.
    Próbowałem skomunikować się przez interfejs (pożyczony, sprawny wraz z oprogramowaniem) dane na nogę 5 procka wchodzą po załadowaniu, radio piknie 2 razy ale nic się nie zmienia - oczywiście funkcje są wykonywane w trybie serwisowym radia.
    Czy jest jakiś sposób na adaptacje danej pamięci w radiu bo żeby ją zaprogramować poza radiem trzeba mięć specjalny programator (standardy tej kostki nie obsługują) i oczywiście wsad, którego nie mam.
    Może można podmienić kostkę na 93c56 (zamieniając wyprowadzenia) ale takiej nie posiadam.
    Lub jakaś kombinacja funkcji w radiu, powodująca że radio rusza od "zera".
    Za wszelakie sugestie dziękuję i czekam na odpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    radio-service
    Level 35  
    Sprawdź czy nie jest wylutowane coś jeszcze lub czy są całe ścieżki .
    grafii1
    Level 17  
    ścieżki są ok głównie chodzi mi o zawartość pamięci z historii radia wiem że ktoś próbował je przestrajać nie interfejsem a grzebiąc w samej zawartości , podobno kość padła i tak zostało . Prawdopodobnie przy rozruchu radia procek zczytuje zawartość i jest ono gotowe czy to do normalnej pracy czy to do programowania przez interfejs w trybie serwisowym . Będę jeszcze próbował z 93lc56 ma takie same wyprowadzenia i organizacje co oryginalna pamięć ale chyba będzie potrzebny swad " rozruchowy " lub coś... żeby je uruchomić , czekam na pomoc lub sugestie , pozdrawiam
  • Helpful post
    radio-service
    Level 35  
    Takie same wyprowadzenia to ma 93LC56X i na to trzeba uważać . Chociaż obawiam się że nic z tego nie wyniknie . Nie jestem pewien czy firmware nie jest zapisany w pamięci ROM procesora .
    grafii1
    Level 17  
    Witam , jeżeli firmware jest w procku to powinien chociaż ruszyć ze standardowymi ustawieniami i ewentualnie później można by go było zaprogramować na to co chcemy . Może że trzeba w jakiś sposób mu w tym pomóc , pozdrawiam
    radio-service
    Level 35  
    grafii1 wrote:
    Witam , jeżeli firmware jest w procku to powinien chociaż ruszyć ze standardowymi ustawieniami i ewentualnie później można by go było zaprogramować na to co chcemy . Może że trzeba w jakiś sposób mu w tym pomóc , pozdrawiam

Owszem , pod warunkiem że nikt go nie uszkodził . Można spróbować z 93LC56X .
  • Helpful post
    sq6ade
    Level 40  
    radio-service wrote:
    Nie jestem pewien czy firmware nie jest zapisany w pamięci ROM procesora .

Firmware nigdy nie jest zapisywany w podręcznych pamięciach eeprom.
    Tam lądują nastawy z programu ,którym "pierdzi" do radia osoba przy PC.
  • Helpful post
    radio-service
    Level 35  
    Czyli reasumując , firmware znajduje się w pamięci ROM procesora a wszelkie inne nastawy w pamięci zewnętrznej .
    grafii1
    Level 17  
    Witam , po załadowaniu gotowca zagadało , pozdrawiam