Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWG 695 podczas prania wywala różnicówkę

flapo213 19 Gru 2010 20:17 1649 6
  • #1 19 Gru 2010 20:17
    flapo213
    Poziom 21  

Witam,

mam problem z praleczką Whirpool AWG 695. Podczas prania nie na początku ale w zasadzie pod koniec przed ostatnim odwirowaniem przy płukaniu pralka wywala mi różnicówkę. Piszę na forum bo był już fachowiec i powiedział że on by musiał siedzieć kilka godzin przejść cały cykl prania żeby coś stwierdzić i poszedł wziąwszy 20zł i tak 2 razy. Dodam że pralka mam około 10 lat i nic jak dotąd w niej nie było wymieniane. Proszę jakieś wskazówki bardzo chętnie też chciałbym ściągnąć schemat co i gdzie jest w niej połączone wtedy może szybciej namierzył bym uszkodzony element. Może ktoś ma koncepcję skąd faza idzie na obudowę.

Z góry dzięki pozdrawiam

0 6
  • #2 19 Gru 2010 21:35
    peter falk
    Specjalista AGD

Wygląda na pompkę zważywszy na fakt, że usterka objawia się w fazie płukania. Lecz byłoby to co najmniej dziwne przy magnetycznej pompce jaka w tej pralce zapewne się znajduje. No chyba, że gdzieś na kabelkach od niej występuje przebicie na uziemienie. Kiedyś dwa dni rwałem włosy z grzywki przy podobnym whirlpoolu, który wywalał różnicówkę w trakcie prania. Gdy pomysły się skończyły - desperackim aktem zdjąłem pasek (masa wypięta była) z silnika w trakcie festiwalu pstryknięć róznicówki - pomogło jak ręką odjął. To byla już jakaś wskazówka do ostatecznej diagnozy - zdjąłem silnik, odmuchałem spręzonym powietrzem i suszareczką, wykreciłem i przeczyściłem szczotkotrzymacze, założyłem ponownie, założyłem masę na korpus silnika i z bijacym sercem czekałem na kolejny "pstryk" - nie nastąpił :)
    A schemat na forum leży TUTAJ

0
  • #3 20 Gru 2010 00:38
    g73
    Poziom 17  

Witam sprawdz grzałkę na upływność,jeśli nie była wymieniana od nowości to pewnie to jest przyczyna pozdrawiam

0
  • #4 20 Gru 2010 09:08
    flapo213
    Poziom 21  

Spróbuję zastosować się do powyższych wskazówek. Mam jeszcze jedną prośbę czy ktoś może dysponuje wewnętrzną strukturą (schematem) połączeń tej pralki. Pozdrawiam

0
  • #5 21 Gru 2010 02:06
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

flapo213 napisał:
    Może ktoś ma koncepcję skąd faza idzie na obudowę.

Jaka faza idzie na obudowę? Sprawdź lepiej sprawność kołka ochronnego gniazda zasilającego.

0
  • #6 04 Sty 2011 06:41
    flapo213
    Poziom 21  

Walczę z tematem jak czas pozwoli, postaram się wszystko sprawdzić i w miarę jak czas pozwoli poinformuje o efektach. Dzięki za podpowiedzi

0
  • #7 23 Mar 2011 07:11
    flapo213
    Poziom 21  

Witam,

dzięki za sugestie, uszkodzona okazała się grzałka. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam

0