Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuteczny wzmacniacz. KENWOOD KA5020. Opinie?

damian1111vip 19 Gru 2010 20:41 4447 5
  • #1 19 Gru 2010 20:41
    damian1111vip
    Poziom 8  

Witam,
    planuję zakup wzmacniacza i proszę was o pomoc.
    Potrzebuję czegoś o dość dużej mocy, jednocześnie chcę by pobór prądu z sieci nie był zbyt duży.

Zastanawiałem się nad wzmacniaczem SONY TA-F500ES ( Link ).
    Co o nim myślicie? Przy poborze mocy 250W dysponuje mocą wyjściową 2x100W/4Ohm i 80W/8Ohm.
    To to co udało mi się o nim znaleźć, lecz nie wiem czy te parametry są prawdziwe.

Może macie jakieś inne propozycje? Np. coś Pioneera lub Kenwooda.
    Myślałem też nad zakupem amplitunera, gdzie czasami podają moc 5x100W, ale z tego co wyczytałem na forum, to moc podawana tylko przy obciążeniu jednego kanału.
    Wyczytałem również, że do słuchania muzyki, o wiele lepszy będzie wzmacniacz stereo.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 5
  • #2 20 Gru 2010 15:56
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witaj kolego. Do czegóż ma służyć ów wzmacniacz. Do jakiegoż demonicznego zestawu ma być podłączony?

0
  • #3 21 Gru 2010 17:35
    damian1111vip
    Poziom 8  

przemo-lukas napisał:
    Witaj kolego. Do czegóż ma służyć ów wzmacniacz. Do jakiegoż demonicznego zestawu ma być podłączony?

Witam, do wzmacniacza kolumny dokupię dopiero za około miesiąc.
    Na razie podepnę pod niego zwykłe kolumny od wieży samsunga (moc jednej ok. 20W).
    Rozmyślam nad zakupem Altusów 140. Śledząc wiele tematów na elektrodzie zauważyłem, że wiele osób je poleca.

Sony SONY TA-F500ES niestety nie kupiłem. Teraz rozmyślam nad kupnem wzmacniacza KENWOOD KA5020.
    Nie wiem czy moc 2x95/8R 2x145/4R
    nie jest czasami zawyżona.
    Ma ktoś jakieś pojęcie na ten temat?

0
  • #4 21 Gru 2010 21:23
    przemo-lukas

Dość mizerne, jednak na tyle duże, aby odradzić zakup altusów 140. :D

Z całą pewnością do słuchania muzyki będzie lepszy wzmacniacz stereo. Dobrze, że to na wstępie ustaliliśmy.

Kolego. Jaki budżet na zakup wzmacniacza? Jak duże pomieszczenie i jakiej muzyki słuchasz?

0
  • #5 23 Gru 2010 18:41
    damian1111vip
    Poziom 8  

Pomieszczenie ma 16 m2. Zamierzam wydać około 300 zł na wzmacniacz.
    Muzyka jaką słucham to głównie rap i reggae.

Aha, i jeszcze jedno. Ten Kenwood ma napisane, że ma 2x95W/8R DIN.
    I stąd właśnie moje pytanie. Jak ta moc DIN ma się do mocy RMS?
    Jakiej mocy mogę po nim spodziewać RMS, skoro ma 95W DIN ?

0
  • #6 24 Gru 2010 10:18
    przemo-lukas

Na pytania odnośnie mocy (RMS, DIN, PMPO itp), odpowiedzi odnajdziesz na naszym forum. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę. Sam dojdziesz, że jest to mało pomocny parametr. :D

A może warto zastanowić się nad zakupem konstrukcji dwu-drożnych? A może chciałbyś wykonać coś samodzielnie wg sprawdzonego schematu?

Jest cała masa fajnych, dobrze brzmiących wzmacniaczy za niewielkie pieniążki. N.p. NAD 3240PE, NAD 3020, Cambridge Audio A5, Arcam Alpha A5.

1