Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Hyundai N91S, luźna wtyczka.

Wini 230 19 Gru 2010 20:42 1585 3
  • #1 19 Gru 2010 20:42
    Wini 230
    Poziom 23  

Posiadam monitor LCD Hyundai N91S. Od nowości wtyczka przewodu zasilającego w gnieździe monitora była bardzo luźna. Ani gniazdo w monitorze, ani przewód zasilający nie mają śladów nadtopień, czy też innych uszkodzeń, ale każde poruszenie przewodem wywoływało iskrzenie, lub całkowity brak kontaktu styków i wyłączenie monitora. Na razie poradziłem sobie z tym owijając wtyk taśmą izolacyjną, tak aby ciaśniej wchodził do gniazda, przykleiłem go taśmą, do przewodu dostarczającego sygnał z komputera, który z monitorem połączony jest na trwałe i całość w niewidocznym miejscu przykleiłem jeszcze do nogi monitora. Na razie działa, ale może w przyszłości zastosuję jakieś bardziej profesjonalne rozwiązane.
    Chciałem się zapytać, czy wymiana gniazda by coś tutaj pomogła ? Bo mnie się wydaje, że należało by go wymienić na jakiś inny rodzaj i dokupić do niego odpowiedni przewód. Tylko jakie inne gniazdo by tam pasowało ? A może odciąć wtyk, wyrzucić gniazdo i przewód podłączyć bezpośrednio do zasilania przetwornicy ?
    O tych gniazdkach, które zamontowano tam fabrycznie wogóle mam złe zdanie. Pamiętam, że podobne gniazda często grzały się i topiły w starych magnetofonach OSAKA.

0 3
  • Pomocny post
    #2 20 Gru 2010 08:46
    Jakant
    Poziom 35  

Zastosowałeś najgorsze wyjście takie na metodę majstra byka. Tego nawet w przedszkolu nie uczą. Najlepiej wymienić gniazdo na nowe, a jak nie chcesz to podłącz na stałe przewód zasilający. Takimi metodami jakie zastosowałeś nie powinieneś się chwalić na forum.

0
  • #3 20 Gru 2010 14:06
    Wini 230
    Poziom 23  

Cytat:
    Zastosowałeś najgorsze wyjście takie na metodę majstra byka.

Rozumiem, że to nie jest dobre rozwiązanie, bo nie eliminuje ryzyka wystąpienia iskrzenia na stykach i w konsekwencji uszkodzenia elektroniki monitora, lub pożaru.:oops: To rozwiązanie tymczasowe, nie zostawiam też włączonego monitora do sieci bez nadzoru. Ale innym odradzam takie prowizorki.

Cytat:
    Najlepiej wymienić gniazdo na nowe

Podjadę może do sklepu z przewodem i sprawdzę czy w nowym gnieździe też nie będzie luźny. Bo teraz zainstalowane jest fabryczne gniazdo i przewód, bez żadnych widocznych uszkodzeń, a jednak jest za luźne.

Cytat:
    a jak nie chcesz to podłącz na stałe przewód zasilający.

Jeszcze chciałbym się zapytać, czy można gdzieś kupić fabryczne elementy służące do przykręcenia przewodu do obudowy urządzenia, tak aby ochronić go przed wyrwaniem, lub przetarciem, w miejscu w którym by wchodził do monitora gdybym podłączył go na stałe ?

0
  • Pomocny post
    #4 21 Gru 2010 08:17
    Jakant
    Poziom 35  

Są takie elementy, nawet w sklepie z art. elektrycznymi kupisz uchwyty do mocowania przewodu.

0