Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze o schemat ustawienia rozrządu NISSAN PRIMERA P11 2.0

19 Gru 2010 21:18 10640 2
  • Poziom 2  
    Witam. potrzebuje schemat ustawienia łańcucha i wałków rozrządu . Ustawiliśmy po znakach i jest źle. Wygląda to tak jakby zawory otwierały się w złym momencie ponieważ i nie ma ciśnienia na tłokach, a było wszystko ok do samego końca (do momentu aż padł napinacz i przeskoczył łańcuch) Jeszcze na wieczór wprowadziłem auto do garażu, rano gdy chciałem odpalić załapał i zgasł. Po zdjęciu pokrywy zaworów, okazało się że łańcuch był bardzo luźny. Nic się raczej nie uszkodziło, ponieważ nie było słychać żadnego puknięcia w silniku ani nic z tych rzeczy. Jest to AUTO NISSAN PRIMERA P11 1998rok 2.0 16v (96kw-130 lub 131 koni). Potrzebuje szybkiej pomocy. mój email Pazio2(malpa)vp.pl
  • Poziom 30  
    Znaki na kołach pokrywasz z ogniwkami łańcucha które są w innym kolorze.Jeśli tak zrobiłeś i nie ma kompresji to nie ma też zaworów.
  • Poziom 2  
    a tak w ogóle to ten silnik nie jest bezkolizyjny? bo próbowaliśmy z kolegą ustawić ten rozrząd na wiele sposobów i nic nie pukało w zawory ani nic:) tak jak pisałem wcześniej łancuch mi przeskoczył na kole i nie moglem zgrać tych znaków i musieliśmy ustawić na oko no i właśnie od niego wróciłem, bo nam się udało. nie zmieniałem całego rozrządu, gdyż zaciął się napinacz, dopiero jak puknęliśmy w niego to on wyskoczył i naprężył łańcuch. tak że dziękuję za pomoc. zamykam temat