Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor Philips LC 4341 - spalone kondensatory

19 Gru 2010 23:06 1134 1
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam uszkodzony projektor Philips LC 4341, a dokładniej popalone kondensatory na płycie głównej.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1666041.html

Powyżej link do takiego samego uszkodzenia.

Zwracam się z zapytaniem, co mogło spowodować przepalenie tych kondensatorów i gdzie mogę szukać przyczyn. Czy ktoś się już z tym spotkał?? Mam jeszcze taką samą drugą płytę, ale o dziwo tam była dokładnie taka sama awaria - jedyny plus to taki, że mam dawcę do części.
    Dodam jeszcze, że projektor po wymianie kondensatorów i włączeniu do prądu od razu pali kondensatory i nawet nic nie przyciskając.
    Myślę, że wina może być po stronie zasilania, ale mogę się mylić.
    Jak uważacie na co zwrócić uwagę?? Projektor rozkręcony, więc mogę potrzebne fotki na e-maile podesłać jeśli to w czymś może pomóc.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi, a jeśli ktoś zdoła mi pomóc od podstaw do końca odpalić projektor, to przelew na flaszeczkę wykonam.
  • Poziom 12  
    Dzisiaj po wymianie kondensatorów odłączyłem wszystkie wentylatory, głośniczek i termostat. Wszystkie elementy na płycie głównej wyglądają wizualnie OK.
    Zacząłem podłączać wszystko po kolei. Podłączyłem wentylatory i głośnik i diody od STAND BY zaczęły migać światłem czerwonym. Migają ciągle i nie przestają.
    Po podłączeniu termostatu od razu płonie (niestety nie wiem co to - oznaczenie - 1R0 wymiary: kwadrat o bokach równych około 1,5 mm) część koloru niebieskiego po przeciwnej stronie płyty, ale szeregowo do dwóch wcześniej spalonych kondensatorów.
    Kochani jeśli ktokolwiek wie co oznacza ten tryb migania (pewnie coś od termostatu - przygotowanie załączenia??????) to proszę napiszcie. Acha - po podłączeniu termostatu nic nie miga ale od razu pali to "cuś" niebieskie .
    Termostat ma przedział zadziałania 90 - 130 stopni C. Miałem podobny zamiennik z przedziałem 90 - 120 stopni C, ale po wpięciu ciągle pali "to niebieskie.
    Z góry dzięki za podpowiedzi.

Znalazłem tylko coś takiego w necie odnośnie tego projektora:

Standby LED is red and flashing fast
    – Too high ambient temperature
    • The projector will go into Standby mode. Allow the projector
    to cool down; this may take up to 30 minutes. When the LED
    stops flashing press any key to activate the projector again.
    – Blocked air inlets/dirty dust filter
    • The projector will go into Standby mode. Clean air inlets or
    dust filter and allow the projector to cool down; this may take
    up to 30 minutes. When the LED stops flashing press any
    key to activate the projector again.

Rozumiem, że trzeba posprawdzać wentylatorki i.t.d., ale czemu pali tą część na płycie gł. od razu po podłączeniu zasilania, gdy podłączony jest termostat??????