Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DIR-635 podpiecie do LiveBox'a i jaki ma zasieg?

lucki-lucek 20 Dec 2010 13:57 1256 4
    lucki-lucek
    Level 9  
    Witam,
    Szukam jakiegos nie za drogiego routera o dalekim zasiegu WiFi, ktory moglbym podpiac do LiveBox'a. Spodobal mi sie D-Link DIR-635. Czy ktos ma doswiadczenia z tym routerem? Mam juz D-Linka DIR-600 od kilku dni i jestem z niego b. zadowolony. I moje zasadnicze pytania:
    1. Czy trzy anteny maja wiekszy zasieg niz jedna antena? Czy to tylko wzmacnia sygnal w tym samym zasiegu? Mam do pokonania do czterech scian i rozlozyste drzewo na odcinku ok 100 m. Czy on da rade?
    2. Czy ten router mozna bez problemu podlaczyc do LiveBox'a? Jakas konfiguracja dodatkowa na LiveBox'ie bedzie konieczna? W chwili obecnej podpiety jest do niego (LiveBox'a) moj komputer stacjonarny.
    3. Chcialbym podlaczyc do niego niewielka drukarke atramentowa przez USB. W opisie na stronie producenta nie znalazlem uwagi, ze jest tam serwer wydruku zainmplementowany. Czy drukarka na porcie USB tego routera bedzie widziana w sieci LAN i WiFi? Czy ktos tego probowal?
    4. Jesli nie ten router to jaki inny polecilibyscie przeznaczony do wyzej opisanej konfiguracji?

Pozdrawiam
    Lucek
    bogiebog
    Level 43  
    Quote:
    Mam do pokonania do czterech scian i rozlozyste drzewo na odcinku ok 100 m. Czy on da rade?

nie ma szans
    lucki-lucek
    Level 9  
    [quote="bogiebog"]
    Quote:

nie ma szans

A jesli na koncu tego stumetrowego odcinka umiescilbym antene kierunkowa, ktora sciagalaby sygnal routera, i do tej anteny podpialbym maly routerek? Daloby rade?

P.S. Na koncu tego stumetrowego odcinka jest maly budynek, w ktorym tez chcialbym nie bezprzewodowego neta.

Dodano po 1 [minuty]:

... a moze jeszcze antene nadawcza podlaczyc do DIRa-635?
    bogiebog
    Level 43  
    Kiepsko to widzę, ale próbować możesz, co z tego będzie życie pokaże.

Możesz próbować oszacować tłumienie każdej ściany,
    Zainstaluj inssider-a na laptopie do pomiaru sygnału
    - ustaw router od laptopa 5 m, bez przeszkód, zmierz sygnał inssider-em
    - teraz taka sama odległość ale ze ścianą w środku, zmierz sygnał, różnica to zgrubnie tłumienie ściany, podaj wyniki.
    lucki-lucek
    Level 9  
    Ok, tylko, ze te pomiary bede mogl zrobic dopiero pod koniec stycznia.
    Jesli nie znajde innego rozwiazania to sprobuje z insiderem