Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z monitorem Lifetec Medion

08 Paź 2004 15:48 1527 13
  • Poziom 11  
    Mam problem z monitorem Lifetec Medion, po włączeniu dziwnie syczy i obraz jest jakby zakłucany, latają paski po ekranie, ale wyświetla obraz z karty graficznej. Starałem się określić z kąd dochodzi syk, ale po rozkręceniu i tak ciążko określić.
    Wie ktoś jak mi pomóc?
  • Poziom 27  
    Poszukaj zimnych lutów w okolicy trafopowielacza ,sprawdz efki na Pk
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Poszukaj także zimnych lutów na PK.
  • Poziom 11  
    Bogusław Gazda napisał:
    Poszukaj zimnych lutów w okolicy trafopowielacza ,sprawdz efki na Pk

A co to jest PK ?? :oops:
    PK jest to płytka kineskopu, czyli ta zamontowana brzpośrednio na kineskopie, przeważnie osłonięta metalowymi ekranami.

Powodzenia, Jarek.
  • Spec od monitorów
    W tym monitorze lubi wylać lub wyschnąć kondensator 22uF/250 - znajduje się obok trafopowielacza na zasilaniu klucza (HOT).
  • Poziom 11  
    Znalazłem ten kondensator 2,2uF/250V ale raczej jest sprawny, nie wygląda na uczkodzonego, gromadzi ładunek, więc chyba jest ok. Nie wiem tylko jak najprościej zdjąć osłone z PK, jest cała polutowana.
    Witam:

No niestety trzeba ją odlutować, inaczej się nie da.

Co do kondensatora, to najlepiej go wymień, jeśli nie posiadasz miernika pojemności i stratności, bo to, że przyjmuje ładunek, jeszcze nie świadczy o tym, że jest dobry.

Powodzenia, Jarek
  • Poziom 17  
    22uF/250V w gałęzi B+ a nie 2,2uF przelutowanie PK? co to da?
  • Spec od monitorów
    -> ada
    Pytasz, zgadujesz czy wątpisz?
    Ten kondensator to częsta usterka w tym monitorze - w parze z diodą i regulatorem B+. Pomyśl gdzie on jest i co się stanie jak przestanie działać lub będzie działal niewłaściwie.
  • Poziom 11  
    Oj.... chyba coś mi się pokiełbasiło, wylutowałem 2,2 a nie 22uF. Znajde na elektrodzie schematy serwisowe od tego monitorka? Bo jakoś się doszukać niemoge.
  • Spec od monitorów
    Nie podałeś który to Medion. Generalnie większość tych do 17" to Acery.
  • Poziom 11  
    Connor MacLeod napisał:
    Nie podałeś który to Medion. Generalnie większość tych do 17" to Acery.

Jest to 17" Medion No: MD1772LD.
  • Poziom 26  
    więc z końcówką LD to nie jest ACER na 100%.acery mają (e,lub ie)nie jest to również JEAN bo jeany mają (jd)miałem już kiedyś taki,ale miałem uszkodzony zasilacz(zimne luty na fecie).pozdrawiam