Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco WAG120N Netii i sygnał Wifi przerywany

20 Gru 2010 17:43 2704 3
  • Poziom 13  
    Witam.
    Miałem neostradę z modemem Livebox, przeszedłem na Netię (łącze TP) i na router Linksys Cisco WAG120N i pojawił się następujący problem: wifi przerywa co jakiś nie określony czas (czasem co 30 sekund a czasem co 10 minut). Konfiguracja wygląda tak że Cisco mam na piętrze niżej a wyżej w pokoju (z którego się łącze) mam router Edimax EW-7209APg który robi za repeater abym miał solidniejszy zasięg (było tak wcześniej za czasów Liveboxa). Cóż mam począć? Sytuacja z przerywaniem pojawia się na każdym komputerze z wykorzystaniem Wifi... Po kablu wsio OK. Dodam że obserwując ikonkę w trayu w trakcie takiego rozłączenia nie pokazuje że połączenie zniknęło, tzn. pełny zasięg jest a mimo to nie da się skorzystać z neta, gg, www. Trwa to kilkanaście sekund poczym strony zaczynają wskakiwać i gg sie loguje.. (???)
  • PCBway
  • Specjalista Sieci, Internet
    Czy cisco wireless ma ustawiony kanał WIFI ręcznie ? jak jest AUTO to ustaw ręcznie.

Jak jest ręcznie i problem występuje to testuj wszystkie kanały (zmieniaj też w repeaterze na ten sam kanał)

Zainstaluj inssider-a i sprawdż jakie inne sieci wykrywa i jakie kanały zajęte/wolne.
  • PCBway
  • Poziom 13  
    bogiebog napisał:
    Czy cisco wireless ma ustawiony kanał WIFI ręcznie ? jak jest AUTO to ustaw ręcznie.

Jak jest ręcznie i problem występuje to testuj wszystkie kanały (zmieniaj też w repeaterze na ten sam kanał)

Zainstaluj inssider-a i sprawdż jakie inne sieci wykrywa i jakie kanały zajęte/wolne.

Tryb sieciowy: Mieszany B/G
    Kanał dla całej sieci: 9
    Kanał standardowy: 11 - 2.462GHz
    Pasmo radiowe: Atomatycznie (do wyboru jeszcze kanał 20Hz)

Tak to wygląda w Cisco

Repeater:
    Tryb sieciowy też ustawiony na mieszany
    Kanał na 11
    No i wybrane jest SSID które ma być rozszerzane.

Czym sie sugerować? Kanałem dla całej sieci (9) czy kanałem standardowym (11 - 2.462GHz)??

OK zmieniłem w repeaterze na 9. Poczekam na rezultat, póki co jest net.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    sprobuj standardowy - 11.