Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C280 - chipy bębnów...

EstebanSarah 20 Gru 2010 21:03 2721 5
  • #1 20 Gru 2010 21:03
    EstebanSarah
    Poziom 8  

Witam serdecznie.
    Mam nietypowy problem. Otóż... drukowałem dość sporo bardzo nietypowych wydruków. Pusta kartka, jedno nazwisko, kilka kresek i czerwona plamka. Poszło tego ze 20 tysięcy, więc bębny szybko zaczęły komunikować konieć swojego żywota. Teraz mam do wykonania kilka porządnych wydruków a chipy w bębnach zablokowały maszynę. To nic, że drukują doskonale i są praktycznie jak nowe (aple i gradienty wychodzą idealnie). Trzeba je wyrzucić i już. Pewnie gdybym był nadzianym szejkiem wydatek rzędu 4 tys. nic by nie znaczył. Jednak dla mnie to sporo pieniążków, więc jak pomyślę sobie, że dobre bębny wylądują w koszu to krew mnie zalewa.
    Pytanie: czy można w jakiś sposób zmusić maszynę to niereagowania na informacje z chipa, tak, aby jeszcze trochę podrukowała? W końcu jeśli zacznie robić zauważalne pasy to człowiek sam wymieni co trzeba. Rozumię, że na forum nikt nie poda mi rozwiązania, ale może na mejla? Błagam zlitujcie się. Choćby dla ochrony środowiska :)

0 5
  • #2 20 Gru 2010 22:53
    beatom
    Poziom 32  

Wpisz w Google haslo "Bizhub C280 chip reset" lub "Bizhub C280 drum reset "
    Po przejrzeniu kilku stron mozna sie ciekawych rzeczy dowiedziec...
    Miedzy innymi dlaczego to nie jest takie "latwe"
    Tak poza tematem to maszynka juz chyba na te bebny zarobila i przy okazji na bulke z maslem i z szynka..?

0
  • #3 20 Gru 2010 23:10
    EstebanSarah
    Poziom 8  

beatom napisał:
    Wpisz w Google haslo "Bizhub C280 chip reset" lub "Bizhub C280 drum reset "
    Po przejrzeniu kilku stron mozna sie ciekawych rzeczy dowiedziec...
    Miedzy innymi dlaczego to nie jest takie "latwe"
    Tak poza tematem to maszynka juz chyba na te bebny zarobila i przy okazji na bulke z maslem i z szynka..?

Czy zarobiła... to nie ma nic do rzeczy, że nadal wyrzucam dobre bębny. Prawda? A że nie jest takie łatwe... cóż, przecież napisałem, że zdaję sobie sprawę z istnienia chipów w samym bębnie. Nie chcę go resetować. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość aby maszyna nie reagowała na polecenia tegoż chipa.
    Doczytałem na innym forum, że jest kod, który w trybie serwisowym potrafi wyłączyć funkcję reagowania na zużycie materiałów. I o tę dokładnie funkcję mi chodzi. Mam nadzieję, że teraz opisałem problem jaśniej.

0
  • #4 21 Gru 2010 03:34
    beatom
    Poziom 32  

Poczytaj service manual. Prawie 500 stron :)
    P.S.
    Nie wyrzucasz dobrych bebnow - wyrzucasz zuzyte bebny, ktore na siebie zarobily.

0
  • #5 21 Gru 2010 07:47
    EstebanSarah
    Poziom 8  

Może Szanowny Kolega pomógłby mi ściągnąć tę instrukcję. 500 stron mnie nie przeraża.

0
  • #6 21 Gru 2010 13:32
    beatom
    Poziom 32  

Faktycznie jakims cudownym zrzadzeniem moderatorskim ten plik zniknal.
    Byc moze byl za duzy, lecz upload przebiegl pomyslnie.
    Z drugiej strony widze, ze zostal pobrany.
    Jesli dalej jestes zainteresowany, to moge go podzielic i przeslac prywatnym mailem w paczkach po kilka MB. Niestety nie pamietam gdzie go znalazlem i nie jestem w stanie podac zrodla.
    P.S. to chyba to: http://filesmore.com/d?f=4pi5c9

0