Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer 1430 Awaria

Dodge-dvb 08 Oct 2004 17:22 2582 5
    Dodge-dvb
    Level 11  
    Dziwna awaria. Tuner stał nie używany od dluższego czasu. Przy próbie włączenia tylko jaśniejszy zegarek. Po odłączeniu od prądu na kilka dni --:-- przy próbie włączenia --:-- żarzy się bardziej. Przy zworce K2002 tuner nie wchodzi w tryb serwisowy zamiast dL 1o zatrzymuje się na dL 1. Przy zworce K6003 też lipa, cyferki dobiegają tylko do 31 i koniec(nie ma mowy o 88 88. FW Bootloader oczywiście tez nic nie jest w stanie zdzialac.
    Próbowałem też z JTagiem.
    Po uruchomieniu JTAG_W1 z "ratunek 1430" pokazuje IDCODE=2d4cd041 ale zaraz potem komunikat"problem z aplikacją, zostanie ona zamknięta itp itd"
    Próbowałem wgrać FW Pionero i tu dziwna rzecz: niby wszystko idzie OK, wykrywa flasha, programuje informuje ze wszystko przebieglo prawidłowo ale tuner w dalszym ciągu nie dziala. Próbowałem wgrywać różne softy włącznie z oryginalnym, próbowałem na win xp i na win 98, Wszystko na nic!
    Czy ktoś z was wie co mu dolega?

Próbowałem też programów JTag Tester i JTag operator, wszystko przebiega prawidłowo, zapis zakończony powodzeniem. Mimo to tuner nie "wstaje".

Bardzo proszę o pomoc, być może ktoś z was spotkał się z takimi objawami.

Pozdrawiam

Dodge-dvb
    tomcio
    Level 26  
    Nie wiem ale wydaje mi się , że padł ci zasilacz.
    Proponuję miernik i sprawdzić zasilacz, czy ma 5V itd.
    Dodge-dvb
    Level 11  
    Na 100% problem tkwi w płycie głównej. Włożyłem płytę od innego pioneera i wszystko chodzi ok. Będę próbował wymienić eeprom. I tu mam pytanie, Jak jest oznaczony w 1430(gdzie jest) i czy mogę wstawić np 24lc128?
    lechoo
    Level 39  
    W 1430 jest 24LC16, znajdziesz go bez problemu. Ale nie wymieniaj go bo to prawdopodobnie nic nie da, najwyżej go wyczyść - wpisz same FF przy użyciu programatora.
    Dodge-dvb
    Level 11  
    Dolutowałem do nóżek eepromu osiem cienkich przewodów i za pomocą szpilek podłączyłem do JDMa. Dzieją się dziwne rzeczy, wgrałem czysty eeprom ale na odczycie są jakieś "krzaczki", za każdym razem odczyt jest inny. Może tak się nie da zaprogramować? O co tu chodzi? Może eeprom jest padnięty? Jak to sprawdzić?

W załączniku przykładowy dump eeproma.
    Arkos2
    Level 13  
    Zeby zaprogramowac eeprom za pomoca JDM-a musisz go wylutowac z plyty glownej !