Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola International 3200 - regeneracja baterii

20 Gru 2010 22:08 2440 2
  • Poziom 2  
    Witam!

Odkopałem u siebie wiekowy i przecudowny telefon Motorola International 3200!

Jest w niej padnięta bateria, rozebrałem ją, okazało się że ogniwa są już wylane a ścieżki od 'elektroniki' są przeżarte.

Jestem w miarę sprawny manualnie więc założę nowe ogniwa i będzie dobrze, tylko...

Elektronika (czyt. ścieżki) nie jest skomplikowana czyli nie ma ich dużo więc jestem w stanie to ogarnąć jakoś 'na pająka'. Pozostaje tylko problem z przelutowaniem jednego elementu, który nie mam pojęcia do czego służy a raczej nie dam rady go przelutować ;/
    To taka psztynka na dwóch nóżkach (może być nie widać na zdjęciu).

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam
    kojotj
  • Poziom 9  
    Witam

Jak tam prace nad baterią? Też posiadam ten telefon i prawdopodobnie też mam ogniwa do wymiany.
    Jak otworzyłeś baterie? Nie chciałbym obudowy zbytnio zniszczyć także jak masz jakieś fotki to bardzo chętnie bym je obejrzał w których miejscach baterie najlepiej otworzyć.

A i jeszcze jedno pytanko jaki posiadasz zasilacz? Chodzi mi o dokładne parametry ładowarki.

Z góry dzięki za info.
  • Poziom 2  
    Baterię otworzyć-przyznaję nie było łatwo ;] Raczej niemożliwe jest żeby otworzyć ją i za bardzo nie poniszczyć obudowy, aczkolwiek... Jutro wieczorem postaram się zrobić i wrzucić zdjęcia.

Postępy nad moją baterią są kiepskie z powodu braku czasu, poza tym muszę coś pomyśleć ażeby odtworzyć zeżartą elektronikę i blaszane elementy.

Co do ładowarki, to posiadam taką podstawkę pod telefon, do której podłącza się zasilacz. Niniejszym pragnę oznajmić, że ze względu na moje lenistwo i chęć snu, a także słabe światło fotki i parametry będą jutro ;]

Dla leniwych dostępny jest u naszych zachodnich sąsiadów zamiennik:
    http://akkuwelt-netphen.de/Motorola-Internati...300-4011-8800-9000-Ni-MH-72V_p1520_len_x2.htm

Tylko że kosztuje bagatelka 22.90 €

Po raz kolejny apeluję do elektrodowiczów o pomoc w rozpoznaniu elementu z pierwszego posta. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podsunął mi pomysł jak mogę odtworzyć tą tasiemkę.

Pozdrawiam serdecznie

kojotj

EDIT:

Jak obiecałem dodaję fotki:

Bateria w elementach:

Motorola International 3200 - regeneracja baterii Motorola International 3200 - regeneracja baterii Motorola International 3200 - regeneracja baterii Motorola International 3200 - regeneracja baterii

Ładowarka:

I żeby dopełnić tematu zdjęcia telefonu ;]

Motorola International 3200 - regeneracja baterii Motorola International 3200 - regeneracja baterii